Ocelové město PDF, ePub, Kindle

By | 06/20/2018

Ocelové město

Mírumilovný francouzský lékař, Dr. Sarrasin, se jednoho dne od právního zástupce pana Sharpa dozví, že zdědil nepředstavitelně veliké bohatství po příbuzné indické kněžně Begumě z Gokúlu. Dlouho se však ze svého bohatství neraduje, protože se objeví ještě jeden dědic a tím je německý profesor Schultze, který Francouze považuje za podřadný národ. Po soudních sporech si však peníze rozdělí rovným dílem a každý je vloží do svého plánu. Dr. Sarrasin vybuduje v USA ve státě Oregon Francouzské Město, které by mělo být vzorem pro všechna města na světě. Je čisté, bez kriminality a žijí tam hodní lidé. Naopak profesor Schultze vybuduje nedaleko Francouzského Města svoje Ocelové Město, které je v podstatě gigantickou továrnou, vyrábějící tu nejlepší ocel, děla a různé další zbraně.
Edice Podivuhodné cesty, svazek 6.
Pův. franc. il. L. Benetta.Kniha v českém jazyce!


Stažení Ocelové město zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Ocelové město (0.00 EUR)


Stažení Ocelové město zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Les cent cinquante millions da la Bégume

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Sci-fi
  Vydáno: , SNDK – Státní nakladatelství dětské knihy
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (37)

  Přidat komentář

  radusak9806

  12. března

  Nelze než nesmeknout před géniem pana Verna. Kniha dokonale funguje bez zbytečných kudrlinek, děj ve věcný a velmi svižně utíká, taky na celou zápletku stačí 103 stránek.
  Kniha má neuvěřitelný záměr i k psychologii člověka, nějak se neorientuji, jak moc v té době byl znám jeden německý pán na H, ale docela dost se tam dá najít souvislosti s mnoha diktátory. Utopická myšlenka města, kde není nenávist, závist je krásná (nedávno jsem zrovna četla článek, že jistý institut poskytl kolonii myší takovéto podmínky a ty se požrali a nepřežila ani jedna), ale bohužel nereálná. I nenávist bez zjevné příčiny, prostě jen protože je někdo jiné národnosti, jiného smýšlení je dost aktuální i pro dnešní dobu.
  Doporučuji! Pro jisté době jsem opakující se zápletkou byla unavená (přestože knihy byli všechny skvělé), zde jsem si knihu užila, i když jsem zvyklá na jistou větší rozpracovanost knih. Jako oddech po celém dni to byla skvělá záležitost.

  jindrich7442

  22. února

  Nevím zda za to mohla kniha samotná, nebo mé povinnosti a aktivity okolo, ale po dlouhé době jsem měl problém se ke knize dostat/přinutit. Samotné čtení pro mě bylo i přes květnaté příměry nezáživné, bez napětí a emocí. Ač myslím, že je to samotným příběhem ,asi se teď k další Vernerovce budu přemlouvat.

  mulderka

  23.11.2017

  Zda Verne, nebo Laurie a kdo kolik, to už se asi nikdy nezjistí. Rozhodně zplodili silné vizionářské dílo, které stojí za to číst i po /kolika???/ letech od napsání. Na rozdíl od kýmsi níže vychvalované české TV předělávky, která byla hrozná a předlohy se držela jen velice rámcově.
  Vůbec mám pocit, že ten pravý požitek z verneovky se získá jen čtením. Vážně si nevzpomínám, že bych viděla nějakou dobře zfilmovanou.

  danny_21

  19.07.2017

  Útlounká novelka, u které asi oprávněně panují dohady o Verneovĕ 100% autorství. Přesto i zde se promítlo typické Verneovské vizionářství tentokrát ale v podobě dobyvatelského a nadřazeného germánského národa. Jules má v repertoáru lepší kousky, Ocelové město dr. Schultze ode mě dostává průměrných – 55 %

  Hanjimka

  22.04.2017

  Klasická kniha mého dětství. Milovala jsem Verneovky a občas se k nim vracím. Jeho vyprávění mě dokáže znova zase nadchnout.

  kara

  05.04.2017

  Asi nejslabší autorova kniha. Člověk přemýšlí, jestli ji vůbec psal on sám.

  Richelle

  06.03.2017

  Celkem dobrá a zajímavá kniha. Ovšem škoda, že je tak krátká.

  Adamino

  20.02.2017

  Verne bez hranic…super !!! 😀

  mira.l

  12.02.2017

  Dneska už to nedokážu říct úplně přesně, ale mám dojem, že Ocelové město bylo mojí první knihou od Verna, někdy kolem roku 1988/9. Sáhnul jsem po ní po letech znova a … a je to zkrátka Verne, i když rozsahem knihy se tady moc nevytáh:).
  A jak to na mě dneska působí? No upřímně řečeno, tehdy bylo to nadšení o něco větší. Pravdou je, že některé Verneovy vize můžou i dneska působit jako jisté memento – viz Němec, který si myslí, že ovládne svět, ale další části a myšlenky už z dnešního pohledu poněkud pokulhávají a jeví se spíš trochu naivně. A je to jedna z mála verneovek, kde se vlastně nikam necestuje:).
  Stejně tak je to už asi třetí kniha od Verna, u které mám pocit, že její konec je tak nějak "odfláklý", po popisu všech těch tehdy neuvěřitelných technických vymožeností by se dalo čekat nějaké to "Grande finale", a ejhle, ono je to odbyto poměrně ledabyle. Herr Schultze prostě "zmizí" a nakonec se ukáže, že už asi měsíc trůní coby ledová socha ve své supertajné pracovně. Že by ten konec opravdu nebyl dílem průkopníka žánru a Paschal Grousset aka André Laurie prostě neměl to správné "sci-fi střevo"??
  Jako číst se to dá, jako malý jsem z toho byl tehdy (mějme na paměti, že to bylo někdy v r. 88/89) docela na větvi, ale dneska optikou dospělého člověka už to působí … jako … jako … prostě už to není ono:).
  Celkově hodnotím takovým lepším průměrem, poctivé tři *.

  SteveK

  05.02.2017

  Futuristické a hezky popisné dílo, které avšak padá na jednoduchosti a průměrnému rozuzlení. Nutno ještě dodat, že všudypřítomná lineárnost je vykoupena množstvím charakterů, ve kterých se čtenář půl knihy ztrácí.

  Hellrampage

  23.01.2017

  Naozaj úžasne nadčasové dielo, ktoré bolo napísané už v roku 1879. (Ďalej môžete nájsť nejaké spoilery…)

  Predstavte si dvoch ľudí – obaja dostanú po 250 miliónoch dolárov. Jeden z nich je francúzsky vedec, ktorý ich použije na vedecké účely a aby sa mali ľudia lepšie – postaví zdravé mesto. Druhý je nemecký profesor, ktorý ich, ako ináč, využije na vojenské účely, zbrojenie, teda výrobu diel a nových zbraní. Po čase prichádza k určitému stretu, ale to by som už prezradil príliš veľa – vlastne v anotácii je toho prezradeného ešte viac než v mojom komentári. Ocelové mesto žije v dobe pary, parných strojov, anglických klobúkov a Európy v najlepších vedeckých rokoch (ako malo Anglicko zahájenie olympijských hier, kde použili obrie komíny a kuli olympijské kruhy rovno na pľace, ocelové mesto mi to hneď pripomenulo).

  Mám doma výtlačok z roku 1955, čo je už dosť starý kúsok písaný v archaickom jazyku s krásnymi, vkusnými obrázkami. Číta sa ľahko, plynule, kniha je veľmi útla, čo v dnešnom prívale "tučných kníh" je až smiešne. Čítať niečo také v tej dobe muselo byť určite úžasné, dnes už toho toľko nepovie, no každý z nás si môže zobrať z konca ponaučenie, škoda len, že ju tak málo ľudí pozná. Verna si vždy rád prečítam.

  RichardvonT.

  12.01.2017

  Holomráz!!!!!!

  SONP

  01.12.2016

  Na Verneho až podezřele útlý spisek, některé prameny dokonce tvrdí, že Ocelové město (které se správně nejmenuje Ocelové město, ale "500 milionů (peněz) begumy (indické kněžny)") ani Verne celé nenapsal. Dokonce se tu ani moc necestuje, první čtvrtina knihy je dokonce popisem právního sporu o dědictví mezi Sarrasinem a Schultzem a to pravé dobrodružství (a nejlepší část knihy) začíná teprve až Marcel infiltruje do Stahlstadtu. Jakmile tam odsud ovšem zběhne (a začne býti líčeno utopické nadšení občanů Francevillu z narukování do armády) je atmosféra tatam a následné profrčení Shultzova mrazícího náboje po obloze už bylo jen zklamáním z toho, že žádná válka vlastně nebude.

  Protiněmecké vyznění knihy je až komické, Verne své východní sousedy zjevně rád neměl, asi proto, že jeho domovina od nich dostala pár let před napsáním těžce na zadek. Někteří čtenáři v tom vidí předpověď druhé světové války, ale podle mne je to prostě těžký francouzský nacionalismus. Francouzské postavy (a zejména dr. Sarrasin) jsou tak veskrze kladné, až mi byly protivné. I ten hejsek Oktáv se nakonec polepšil a stal se vlastencem. Zato dr. Schultze, nadevše milující své pivo a klobásy, mi byl veskrze sympatický. A čínani? Ti jsou dobří jen k tomu, aby Sarrasenovo vědecky řízené hygienické město postavili a tiše zmizeli v propadlišti dějin. Nemyslím ale, že by to byl nějaký rasismus dobrého pana Julese, takhle se prostě lidé na cizince v 19. století dívali.

  Knihu jsem přečetl ve Vilímkově vydání z 20. let, takže v poněkud archaickém Wagnerově překladu z konce 19. let a musím říct, že to atmosféře 19. století přidalo. Při čtení vět typu "Marcel jal se ze stropu spouštěti řebřík do lučební laboratoře páně Schultzovy" staromilovo srdce prostě musí zaplesati. 70%

  Hillard

  28.11.2016

  Tato kniha nebyla napsána v roce 1950? Více nadčasové dílo Jules Verne nenapsal. Dokonale vystihuje hrozby technokracie, totality a fascinace totální mocí a mocí totálně ničit. Když jsem Ocelové město četl poprvé, tak jsem si myslel, že se jedná o reakci na Druhou světovou válku. To že byla kniha vydána v roce 1879 mě šokovalo. Nutnost pro každého vášnivého čtenáře.

  Radzha

  14.10.2016

  Vlastně ani nevím, co napsat.
  Na jednu stranu byl děj zmatený, příliš postav s divnými jmény a vůbec jsem netušil o čem knížka má být. Ale na druhou stranu, když jsem přečetl prvních pár stránek, tak mě děj zaujal a hlavně myšlenka, která byla do knihy vložena.
  Takže knížka je vhodnější pro čtenáře, kteří hledají v knihách hloubku a mají rádi složitější stavbu vět.

  ThomasRuhe

  13.10.2016

  Knihu jsem zvolil do čtenářské výzvy ( oblíbená kniha z dětství).Verneovky jsem měl rád, ale právě Ocelové město jsem nikdy nečetl. Knížka je poměrně útlá, což je trochu neobvyklé.
  Samotný přiběh není špatný, ale popis mi přišel takový zrychlený a zjednodušený, takže výsledný dojem je spíše lehké zklamání.

  ber-tram

  07.10.2016

  Ani ne objevitelský jako právně-administrativní, výrobní, urbanistický, enviromentální, málem budovatelský, varovně protiněmecký, dílem válečný, každopádně vizionářský. Takový je syžet, kterému odpustíte zkratkovitě naivní styl líčení, uvědomíte-li si rok prvního vydání a pronikavost myšlenek. 47/16

  Rup

  17.08.2016

  Jak mám Verna rád, tak tohle opravdu odfláknul. Námět výborný (apokalypsa vs. Utopie; tyranie vs. svoboda), leč zpracování povrchní, nedotažené, odbyté. Přes všeobecnou chválu nedám víc, než dvě hvězdy.

  Palorizek85

  27.03.2016

  Vernův popis pokroku, jakožto předchůdce scifi, je zajámavý. Dobře se to čte.

  koubi

  31.01.2016

  Když jsem si tuto knihu přečetl po 10 letech jako už dospělý člověk, tak mne zaujala o mnoho víc, než jako malého školáčka, i když má fantazie to určitě vynahrazovala 🙂 každopádně se jedná o velmi sympatickou a čtivou knihu. Její poselství je stále aktuální a neměla by chybět v žádné knihovně 🙂

  hlavin

  24.01.2016

  Dobrá verneovka, ale ani ne nejlepší. Nepochybně je v ní jasné poselství a varování. Myšlenka, která je dnes aktuální ještě více než kdykoli jindy. Kdyby Verne jen tušil, o co strašnější zbraně lidstvo vymyslí, tak by to asi nepřežil.
  Je mi sympatické Francouzské město. Na druhé straně je ale doktor Sarrasin naivní až moc.
  Kdo by se chtěl seznámit s dílem Julese Verna, měl by asi začít jiným románem. Ocelové město by ale vynechat neměl.

  Vittani

  17.11.2015

  Je to velmi dobře napsaná kniha, děj je dobrý. Je v něm dobře vidět, jaká katastrofa se může stát díky špatně využitým penězům. Znovu musím obdivovat Verneovu intuici. Hezká je i ilustrace na obálce.
  Dávám pět hvězdiček. Četla jsem ji ve 12 letech.

  BerenikaU.

  11.11.2015

  Tato kniha je jedna z řady dobrých Verneovek. Ráda v této knize pozoruji rozdíly mezi Ocelovým a Francouzským městem. Líbí se mi jak uměl spisovatel předurčovat co se v naší budoucnosti stane. Je to moc pěkně napsané i ilustrované. Samotný příběh se mi líbí.
  Dala bych pět hvězdiček.
  Četla v jedenácti letech.

  vlkodlaq

  06.11.2014

  když jsem poporost ze "Štorchovského věku", přešel jsem postupně na Vernea a bylo to asi to nejlepší, co jsem v té době mohl udělat. Ocelové město je jedno z těch slabších, byť je bohaté na děj a zvraty, čitelnost je též slabší ve srovnání s jinými Verneovkami, byť pořád dobrá.

  Kapis

  05.11.2014

  Četl jsem to dávno jako děcko, ale bavila mě tahle Verneovka snad nejvíce, po tom, co jsem si přečetl skvělý, vtipný a komplexní komentář od kolegy HTO-a, tak mám chuť si to přečíst znova, už jen kvůli tomu kolonialismu a metalurgickým vtípkům.

  MaxQ

  15.10.2014

  Spíše románek, než román, ale velmi dobře čtivý. V utopickém městě France Ville bych teda určitě žít nechtěl, na druhou stranu v době, kdy byl tento román napsán, bych asi tvrdil něco jiného. Ovšem samotné Ocelové město je realitě blíž. I dnes. Bohužel.

  narcisonanis

  02.08.2014

  Nejsem nijak zvlášť obdivovatelem Verna, ale jeho knihy mi nevadí, rád si je přečtu. Když se mi však náhodou dostalo do rukou Ocelové město, nevěděl jsem, co od toho čekat, nějak mi nezapadlo do klasických světoznámých děl slavného autora vědeckofantastické literatury.

  S chutí jsem se proto začetl do příběhu o dvou konkurenčních městech, které byly vystavěny dvěma vědci-zbohatlíky. Zajímavý katastrofický děj, kterým Verne způsobem sobě vlastním předběhl svou dobu, graduje knihu až do šťastného konce, který je možná až moc optimisticky pozitivní a sladký. Zarazilo mě také přísně černobílé vyobrazení hlavních postav, které mi však posléze v kontextu jiných Verneových děl k příběhu docela sedělo. Kdo má rád starší sci-fi, mohu jen vřele doporučit! 🙂

  WolfIssen

  08.02.2014

  Asi do poloviny knihy dobré čtení, po odhalení tajemství a neúspěchu Herr Schultzeho příběh ztrácí obrátky. Tím ale nemyslím, že kniha nestojí za přečtení. Milovníci dobrých konců a pohádkové utopie si přijdou na své. Možná jsem si jako první Verneovku měl vybrat jinou knihu. Postava Marcela Bruckmanna mi trochu připomínala MacGyvera – čestnost, neomylnost, všeznalství a všeumělství 🙂

  Eigis

  22.08.2013

  Utopie a antiutopie hezky pohromadě v jediné knížce, to jsem jinde neviděl.

  hory2

  12.08.2013

  Vynikající kniha, znám ji skoro zpaměti.