O starcovi, ktorý rád čítal ľúbostné romány PDF, ePub, Kindle

By | 06/25/2018

O starcovi, ktorý rád čítal ľúbostné romány

Strhujúci príbeh z amazonského pralesa o boji starca so šialenou samicou ocelota je silnou metaforou o láske, živote a smrti, o dobre a zle, o zmysle života a jeho najrozličnejších podobách. Je to provokatívny, mýtický, magický a súčastne hrdinský príbeh a osobnej cti človeka, ktorý sa naučil žiť v harmónii s divou prírodou.
Novela čílskeho autora Luisa Sepúlvedu je malým majstrovským dielom, číta sa na jeden dúšok – akoby mal Hemingwayov starý rybár Santiago príbuzného v amazonskom pralese…Kniha v českém jazyce!


Stažení O starcovi, ktorý rád čítal ľúbostné romány zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


O starcovi, ktorý rád čítal ľúbostné romány (0.00 EUR)


Stažení O starcovi, ktorý rád čítal ľúbostné romány zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Un viejo que leía novelas de amor (1988)

  Žánr:
  Literatura světová, Novely, Cestopisy a místopisy
  Vydáno: , Slovart (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (19)

  Přidat komentář

  wosch

  06.11.2017

  Vraždící ocelotí samice…ocelot je větší domácí kočka, možná by chtěla, ale rozhodně to nezvládne!

  Makropulos

  12.06.2017

  Útlá knížka s velkým poselstvím, úsporný jazyk bez zbytečných slov, ironie, humor, prales a soužití lidí s ním i důsledky, které mohou vyplynout z dobyvatelského vztahu člověka k přírodě, a jako hlavní postava stařec, který se naučil s pralesem žít a k tomu si s lupou v ruce čte milostné romány, potýká se s jednotlivými slovy a přemýšlí nad nimi. Jsem moc ráda, že se mi tento příběh dostal do rukou.

  Malýmedvěd

  11.06.2017

  Hezký příběh o člověku, přírodě a smrti. Hezky uchopené a hezky zpracované. Líbilo se mi.

  momo01

  10.05.2017

  Byla to láska na první pohled.
  Před asi 16 lety mě mezi novinkami v knihovně zaujala svojí nepřehlédnutelnou obálkou. A teď, v jiné knihovně, jsem ji potkala zas a vychutnala si ji znovu.

  "Četl pomalu, polohlasem slabikoval, jako by slabiky ochutnával, a když se zmocnil celého slova, znovu si je opakoval. Totéž pak dělal s celými větami a tak si přivlastňoval city a myšlenky, které se skrývaly na stránkách knížek."

  slniecko007

  11.12.2016

  Nádherná knižka, pre mňa od dovtedy neznámeho autora.

  medlovice

  23.09.2016

  Přečetla jsem si knížku poprvé, přečtu si ji podruhé, po páté i po sté, až ji budu znát nazpaměť, jako ten stařec který četl milostné romány. Tak dobrý tento příběh je. A já nemám ráda milostné romány.

  sadlo

  06.06.2016

  Kniha mého gusta. Doporučuji další knihu tohoto autora SBOHEM , PAMPO.

  cukrovka

  10.04.2016

  Krásný příběh o vztahu člověka a přírody. Není tam ani slovo navíc, žádné doporučení jak příběh chápat. Každý si musí najít v příběhu svou pravdu.

  Skip

  27.10.2014

  Sepúlveda píše tak, že jediné slovo nepřebývá. Záměrná strohost je velmi osvěžující, a přitom nemá čtenář ani na chvíli pocit, že by autor něco odflákl. Příběh starého lovce, který měl zálibu v milostných románech, nás zavede do malé osady v ekvádorské Amazonii El Idilio. Navzdory názvu to nijak idylické místo není. Nebudu se nijak rozepisovat o ději, protože nechci prozrazovat. Jen dám doporučení: kdybyste na tu knihu někde narazili, neváhejte s jejím přečtením jen proto, že vám autor nic moc neříká a obal není zrovna moc vyvedený. Já o Sepúlvedovi také nic nevěděl, ale jak je něco iberoamerické, má to pro mě velkou přitažlivost a až na pár zapomenutelných výjimek, jsem se ještě nesekl.

  tinka1974

  27.09.2014

  jedím slovem úžasné

  anibeni

  06.03.2014

  Zajímavá a milá knížka, pěkný příběh…. ale že bych z toho byla jo odvázaná, to zas ne..

  georgieMT82

  08.11.2013

  Jednoznačne najlepší a najpresvedčivejší popis džungle, s akým som sa kedy stretol! Zo všetkých tých zvukov, farieb, zelene, bahna a vlhkosti som sa začal normálne obávať, že chytím pleseň na nechty len z toho, že knihu držím v rukách!

  klarka61

  14.08.2013

  Pěkná a chytrá knižka, doporučuji.

  barbucha07

  02.08.2013

  Příběh o životě člověka v pralese, životě v souladu s přírodou proti nesmyslnému dobývání. Příběh je zajímavý, z počátku dobře napsaný, avšak ke konci, kdy by měl vrcholit, jakoby autorovi došly síly.

  Skjaninka

  08.06.2013

  Krátka a zaujímavá novela o tom, že človek nikdy nezvíťazí nad silou prírody.
  Hlavný hrdina Antonio Bolivár je človek, ktorý zákony džungle pochopil a naučil sa žiť podľa nich. Žije v kmeni, ktorý ho úplne neprijme medzi seba, pretože ako hovoria Šuarovia, nie je jedným z nich. Naučí sa čítať a nachádza záľubu v milostných románoch, ktoré v ňom vyvolávajú slzy, dojatie a napĺňajú jeho zničenú dušu.

  dobromilnebojsa

  02.05.2013

  Krásna knižka, ktorá človeka nepustí, a pritom donúti zamyslieť sa nad životom trochu inak než len v duchu rýchlych víťaztiev, Naozaj mi pohladila vnútro spôsobom ako sa to už dlho žiadnej knižke nepodarilo.

  asam

  27.03.2013

  Knižní trh je zavalen horory, detektivkami a knihami popisující násilí.Tato kniha je pohlazením na duši. Pokora, moudrost, respektování zákonů přírody, přitom napínavá až do poslední věty. Díky za takové knížky, kdy se člověk zastaví a rozjímá. Doporučuji.

  Joges

  19.09.2012

  Nádherná i nemilosrdná kniha. Novela mě zprvu nijak nezaujala, asi po třiceti stranách jsem ji však nemohl odložit z ruky. Našel jsem tu detektivku, dobrodružství, soužití člověka s přírodou, moudré úvahy. Závěr knihy je výborný.

  Elisa.Day

  20.10.2011

  Naprosto úchvatný příběh o vztahu člověka a přírody. Nechybí poutavá, takřka detektivní zápletka a napínavý děj. Vyprávění je plné ironického humoru, vtipné pasáže se ale střídají s dosti naturalistickým popisem. Autor nikomu nic nevnucuje, pouze vypráví. Poselství této knihy a její význam už každý musí pochopit sám. A že je co chápat, o tom není pochyb. Člověk si od pradávna činí automatický nárok na přírodu. Ale jakým právem??? Nerespektuje její zákony, nectí ostatní živočichy, se kterými by ji měl sdílet. Drancuje ji a ubližuje jí. Avšak když mu ona začne oplácet stejnou mincí, zdá se tím být neskutečně zaskočený. V knížce je dost otevřeně napsáno, že za všechno špatné může vláda, případně Američané…ale já myslím, že je to o nás všech.