Nikdo nikde PDF, ePub, Kindle

By | 03/30/2018

Nikdo nikde

Pochopit, jak se člověk s autismem cítí a jak prožívá věci, které přináší běžný život, není vůbec lehké. S poruchami autistického spektra souvisí nedostatečné vyjadřovací schopnosti – tito lidé nedokážou dát najevo své pocity, vyjádřit, co by chtěli, co je zraňuje a co se jim naopak líbí. Fascinující, statečné a působivé vyprávění mladé ženy s autismem dokazuje, že autismus není synonymem pro citovou plochost nebo necitlivost. Strhující, místy dojemný a velmi osobní příběh ženy, která se snaží porozumět lidem ze svého okolí i sobě samé a hledá pochopení a přijetí druhých, nabízí pohled do světa člověka, který trpí poruchou autistického spektra.
Donna Williams je autorkou řady knih, které se překládají do mnoha jazyků. Je skladatelkou a zpěvačkou, textařkou a scénáristkou. Vystudovala učitelství a je poradkyní v oblasti poruch autistického spektra. V dospělosti jí byl diagnostikován autismus.Kniha v českém jazyce!


Stažení Nikdo nikde zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Nikdo nikde (0.00 EUR)


Stažení Nikdo nikde zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Nobody NoWhere (1992)

  Žánr:
  Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
  Vydáno: , Svoboda
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (10)

  Přidat komentář

  Kirtans

  31.08.2017

  Myslím, že kniha něco přinese snad jen lidem, kteří jsou s autismem nějakým způsobem spojení. (rodiče, odborníci apod.) Velmi zajímavé čtení o tom, jak to vlastně dopadne, když se s autismem nepracuje a nechává se ladem. Velmi cenné informace.

  Evišťátko

  21.06.2017

  Svět autistů pro mě zůstal světem nepochopitelným, až mě děsilo zjištění, že i když jsem se pustila do čtení této knihy abych jim trošku porozuměla, stále pro mě zůstávají velkou neznámou.

  20.12.2016

  Velmi silný příběh. Je pozoruhodné, jak člověk s poruchou autistického spektra dokáže tak barvitě popsat svůj život. V některých situacích se Donna dokáže od prožitku svým způsobem až odosobnit a popisovat jej jako vnější pozorovatel. Možná je to tím, že kromě Donny se identifikuje s dalšími osobami, které ve svém životě potkala a v některém ohledu se pro ni staly klíčové. Celý příběh má pro mě dvě roviny. Tou první je příběh ženy – autistky. Její způsob vnímání, prožívání a komunikace nejen se svým okolím, ale také se sebou samotnou. Musím se přiznat, že v některých situacích jsem s ní velmi soucítila. Byla jsem plná vnitřního křiku. Ano chtělo se mi řvát – sakra lidi, jak se to k ní chováte ?! Na str. 99 jsem se rozbrečela. Pochopila jsem proč udělala to, co udělala. (str. 100 – "….. ve světě už nezůstala žádná láska") Ta druhá rovina je její rodina. Především její vztah s matkou. Asi nikdo nebude schopen tento vztah objektivně zhodnotit a už vůbec ne na základě knihy, ale přesto tam bude… ta hořkost. I když si umím připustit, že život s člověkem, který má tuto diagnozu není jednoduchý, musím se ptát – je to důvod ho nenávidět? Je to důvod ho šikanovat, ponižovat, týrat, bít… ? Nemilovat?

  iluliacross

  03.06.2016

  Miluji knihy, co se šťourají v těch nejniternějších pocitech člověka. Tohle byla úžasná cesta do nitra "vílího" človíčka, autistické dívky, která to v životě neměla lehké. Číst o pohledu autisty na svět je něco velice zvláštního, asi nikdy nebudu schopná zcela pochopit jejich vlastní náhled na svět, ale po přečtení takovéhle knížky k nim budu chovat daleko větší pochopení a porozumění. Chápu, pro milovníky krimi/detektivek/thrillerů bude tohle neskutečná nuďárna, kde se nic neděje. Ale já si myslím přesný opak. V knize se toho děje spousta. Vždyť ji psal sám život.

  Mohu vřele doporučit všem zájemcům o podobná témata, je to kniha, která nabízí nový pohled, nová témata, nový svět, nové myšlenky. To na knihách zbožňuju.

  playada

  05.05.2015

  Jestliže je tohle mírnější forma autismu, jak potom vypadají těžší případy? Nikdy jsem se s autismem nesetkala. Je to pro mně šokující. Lituju obě strany. Ustrašené autistické bytosti a jejich bezradné rodiče. Je to těžké. Jsem ráda, že jsem toho byla ušetřena. Je mi jich všech moc líto. Asi jsem to ani neměla číst. Svět je opravdu nesmírně složitý.

  Amiran

  23.07.2014

  Pro ty, kteří mají rádi psychologické věci a dojemné životní příběhy, jako stvořené. 🙂 Trochu konec mě zmátl, ale přeto jsem si Donnu zamilovala. Napsat autobiografii a mít autismus – palec nahoru.

  MahulenaK

  02.10.2013

  Zajímavá četba, ale asi ji nedokážu dostatečně ocenit.

  avel

  15.09.2013

  Naprosto skvělá kniha.

  Zorka

  10.07.2013

  Přestože mě psychologie velmi zajímá, tato knížka mě zas tak moc nevzala. Je zajímavé číst autobiografii autisty se vším, co k tomu patří – člověk ale musí počítat s tím, že i při čtení bude občas tak trochu "mimo" svět hlavní hrdinky. Rozhodně se nejedná o odpočinkovou četbu, člověk musí hodně hlídat, aby udržel pozornost a pojal tak co nejvíc informací o způsobu vnímání autorky a hlavní hrdinky v jednom.

  Jíťa

  Velmi zajímavý autentický popis života jedné ženy postižené autismem. Ač jde o "mírnější formu" poruchy, jde o zajímavý náhled, který obyčejnému člověku nabídne skutečný pohled na lidi trpící Aspergerovým syndromem, žádná idyla…