Nenávidím a miluji PDF, ePub, Kindle

By | 05/30/2018

Nenávidím a miluji

Životní příběh nerovného manželství profesora latiny a jeho žákyně je zároveň konfrontací dvou životních stylů, které se sotva kdy mohou sejít ve vzájemné harmonii a láskyplnénm vztahu. Příběh vypráví muž, profesor latiny, jehož nadlidská trpělivost s ženou, která se nervově později zhroutí a provede mu nejednu neplechu, tak svádí až k jisté vyumělkovanosti.Kniha v českém jazyce!


Stažení Nenávidím a miluji zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Nenávidím a miluji (0.00 EUR)


Stažení Nenávidím a miluji zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (13)

  Přidat komentář

  Sylvienka

  01. února

  Knihu jsem četla už dávno, ale stále na ni vzpomínám… Existuje mnoho podob lásky…

  Momana

  26.12.2017

  Naproto vyjímečná kniha, hluboké myšlenky, složitá a promyšlená typizace postav, nádherně napsané a poutavý děj. Doporučuji. 11/10

  BrozaM

  31.07.2016

  ,,Byla to lhostejnost, její lhostejnost ke mě, ta mrazivá voda, která trhá nejpevnější hráz, síla daleko ničivější než nenávist, protože láme pouta sice pozvolna, ale bezpečněji."

  Bylo to zvláštní. Ač jsme se snažila Magdalénu pochopit, nedokázala jsem to. Stalo se jí spoustu zlých věcí, se kterými bych se možná ani nedokázala vypořádat – ale velmi mě zklamala opuštěním dítěte. A nemyslím moment, kdy odjela do ciziny, dítě ji "nezajímalo" prakticky celou dobu.
  Werner je velmi zvláštní člověk a myslím, že Magdalénu doslova k mnohým věcem dohnal. Přála jsem mu celou knihu, aby se konečně vzepřel. Ale pokaždé polevil. Vždycky. A tak postupně měkla i moje náklonnost k němu.

  Luccy78

  22.04.2016

  Atmosféru děje i rozpolcení hlavní postavy tohoto románu vystihuje následná citace antického básníka G. V. Catullusa:

  "Huc est mens tua, mea Lesbia, culpa
  atque ita se officio perdidit ipsa suo,
  ut iam nec bene velle queat tibi, si optima fias,
  nec desistere amere, omnia si facias."

  Tam až kleslo mé srdce, Lesbie má, tvou vinou,
  a tak se samo zahubilo svou věrností,
  že už ti nemůže být oddáno, byť jsi byla sebelepší,
  ale také nemůže přestat milovat, kdybys dělala, co chtěla.

  jolii

  15.03.2016

  Knihu jsem četla před 35 lety a stále si na ni občas vzpomenu. Jak by také ne, když jsem jeden z latinských citátů tehdy vybrala na naše svatební oznámení.

  kadernictvi3926

  14.01.2016

  Velmi se mi kniha líbila. Myslím, že příběh přesně vystihuje, že v každém vztahu je většinou vina na obou stranách. Krásné, čtivé, jedna z mých nejoblíbenějších knih, ke které se ráda vracím.

  Aniga

  09.07.2015

  "Odi et amo" – ano, to je přesně to, co celou knihu vystihuje.
  Nejprve jsem byla na straně Wernera, ale postupně si myslím, že za plno rozhodnutí Magdaleny přispěl vlastní jednotvárnou láskou. Potřebovala obdiv, živelný cit, který on bohužel nebyl schopen poskytnout.
  Nejprve jsem se domnívala, že je to především věkovým rozdílem, později jsem chápala, že i povahově. Každý byl jiný, nehodili se k sobě.
  Domnívám se, že největšího prohřešku se vlastně dopustil hned na začátku Werner, když požádal o její ruku a začal ji svým způsobem milovat, i když musel tušit, že z toho nebude nic stálého.Doufat tolik let ve zvrat chování Magdaleny je přeci jen pošetilé.

  Babo

  02.09.2014

  Krásný a tragický příběh lásky.

  Terry11

  02.06.2014

  "Poznal jsem, že ji miluji dál, navzdory své hrdosti a navzdory své vlastní vůli."
  Zpověď starého profesora latiny lékaři své duševně nemocné ženy, zároveň svému někdejšímu studentovi. Když jsem ten příběh četla před léty poprvé, stála jsem plně na straně profesora. Už si tím postojem nejsem tak jista. Nyní mi profesor připadá více jako slaboch, který svou nerozhodnost, nečinnost a neschopnost jednat v pravý okamžik halí do bezzubých zásad a zaštiťuje se přitom latinskými citáty. Není prostě chlap. Já bych mu také utekla.
  Autorka využívá všech prostředků, které nabízí ich-forma, my proto máme vynikající možnost nahlédnout do nitra, citového rozpoložení i myšlenek hlavní postavy. Víme, proč jedná, jak jedná, můžeme s ním soucítit, nesouhlasit, napovídat mu. Neuvěřitelné, jak docílila autorka toho, že profesor stále působí tak plasticky, nutí vás přemýšlet o jeho postojích, zásadách. Často jsem s ním nesouhlasila, ale měl mé sympatie. Nikoli však lásku.

  Basetka

  04.05.2014

  Nádherně napsaný příběh. To se nedá ani popsat, to musíte přečíst. A věřte, že ani jeden řádek nevynecháte.

  DejnaDee

  03.04.2014

  Bezprostřední osobní dojmy sdělit nemohu, neboť jsem knihu četla coby nástiletá. Kouzlo příběhu, citlivé i napínavé vyprávění mne tenkrát ale tak dostalo, že jsem čtení naprosto hltala. Nádherně napsané, působivé a obrovsky lidské. Je to skutečně literární skvost.

  Ivaksa

  29.09.2013

  Literární skvost.Jedna z nejlepších knih vůbec.Napínavé,citlivé,jedinečně rozebrané přitom tak klišoidní téma.Vzah mezi studentkou a profesorem.Vypráví muž.Stýblová je dokonalá!

  fialka voňavá

  10.06.2013

  Odi et amo – slova jednoho z veršů římského lyrika.odráží obsah této knihy.Příběh středoškolského profesora latiny,jeho životní osudy jakoby se zrcadlily v antických příbězích. Rámcem je osobní příběh se kterým se svěří svému lékaři. Trpké chvíle mu připraví jeho žákyně,kterou si vezme. On ji nepřestane milovat, ani když se mu vrátí duševně nemocná a zestárlá. knihu jsem četla před mnoha léty, takže nemohu sdělit bezprostřední dojmy.