Německé století: historická bilance PDF, ePub, Kindle

By | 07/04/2018

Německé století: historická bilance

Esej německého historika, v českém prostředí známého svou drobnou, avšak vlivnou Hitlerovou biografií, představuje pokus o vystižení základních tendencí německého vývoje ve 20. století. Německé dějiny a především německý imperialismus výrazně poznamenaly století dvou světových válek. Celkem právem tedy Jäckel mluví o německém století, neboť to byly právě Němci, kteří výrazně spoluvytvářeli obraz „krátkého věku“. Značnou pozornost však autor věnuje i Německu poválečnému, které se dokázalo postavit na nohy na troskách sebe sama a jež se díky „ekonomickému zázraku“ znovu stalo symbolem evropské prosperity. V Jäckelově práci tedy hrají stejně důležitou roli jak otázky politické, tak i hospodářské a kulturní – nejenom v „německém století“ totiž politika ovlivňovala kulturu, ale často tomu bylo i právě naopak.Kniha v českém jazyce!


Stažení Německé století: historická bilance zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Německé století: historická bilance (0.00 EUR)


Stažení Německé století: historická bilance zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Deutsche Jahrhundert

  Žánr:
  Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  jezekk

  22.07.2017

  Práce se dá rozdělit na dvě části: před Hitlerem a po něm. Klíčová je samozřejmě ta první. Autor vidí jako jednu z hlavních příčin, které umožnily mocenský vzestup Hitlera, v tzv. strukturální otázce, jejíž kořeny nachází již v období těsně před a po sjednocení Německa v 2. pol. 19. stol. Text se velmi dobře čte, autor přichází se zajímavými interpretacemi událostí a "vyvrací" mnohé dějinné mýty.