Navzdory básník zpívá PDF, ePub, Kindle

By | 05/28/2018

Navzdory básník zpívá

Historický román s životopisnou tematikou o osudech středověkého francouzského básníka Françoise Villona. Dějově bohatý román, v němž ožívá středověká Francie s ohromující nádherou šlechtických sídel, špínou chudinských uliček a s nevázaným uličnictvím studentů i vznešeností církevních hodnostářů. V tomto světě žije básník Villon – podivuhodný člověk, darebák s duší dítěte, věčný rebel.Kniha v českém jazyce!


Stažení Navzdory básník zpívá zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Navzdory básník zpívá (0.00 EUR)


Stažení Navzdory básník zpívá zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (85)

  Přidat komentář

  Alizon

  24. února

  Nádherný román, který se vyrovná celosvětově slavným historickým románům. Jarmila Loukotkova mě svým darem jazyka nadchla poprvé při čtení jejího "Není římského lidu" (doporučuji k přečtení) a tady svůj spisovatelsky um potvrzuje.

  Nomia

  23. února

  Srdcová záležitost z dob gymplu. Kombinace rebelského Villona a vypravěčského talentu Loukotkové snad nemohla ani dopadnout jinak než výborně. Krásné, vtipné a čtivé.

  Apoška

  15. února

  Knížka je krásná a má hloubku. Já obdivuji Františka, kéž bych měla také, tak ostrý jazyk…

  Jakira

  14. února

  Knihu jsem četla asi před deseti lety na gymnáziu v rámci povinné četby a bylo to snad to nejlepší, co jsem takhle "z povinnosti" četla. Do čtenářského deníku jsem si pak přepsala řadu úryvků, které si pamatuji dodnes a ráda se k nim vracím. Paní Loukotková v knize odvedla úžasnou práci a jazyk a styl jakým je kniha psaná jen tak něco nepřekoná. Chvílemi to byla opravdu poezie a nejen Villonova.

  Renek

  19. ledna

  Žasnu nad Villonem, žasnu nad Loukotkovou, žasnu nad vším. Monumentální dílo plné zvratů a nezbytné dramatičnosti. Kdybych mohl dát šest hvězdiček, neváhám.

  kara

  10. ledna

  Četla jsem potřetí a myslím, že se ke knížce zase za čas vrátím. Opravdu krásná kniha, paní Loukotkové dík za nádherný zážitek.

  magdu

  29.11.2017

  Prostě klenot.
  Velice ráda se k této knize vracím, k její syrovosti i poetice a samozřejmě i kvůli jedinečným básním proklatce.

  SuperSojka

  28.10.2017

  O životě tohoto básníka snad ani nešlo napsat jinak než hutným květnatým stylem, kterým Loukotková disponuje a který toto dílo povyšuje nad obyčejnou biografii, jakých jsou stovky.

  Kopretina

  16.09.2017

  Ač neholduji historickým románům, sáhla jsem po této knize z důvodu vzpomínky na Paní Učitelku literatury ze střední školy, která uměla o knihách (i o této) krásně vyprávět; cítila jsem to jako dluh mládí. Autorce hlubokou úklonu za její vytříběný jazyk; z deště nebo z podzimu dokáže vyloudit odstavec plný obrazů a vůní.

  BaHa

  23.06.2017

  Jedna z mých srdcovek a kniha, která se mnou zůstane už navždy. Poklona Loukotkové za tohle dílo.

  Richisa

  04.06.2017

  Četla jsem už dávno, bylo to moc krásné čtení. Nádherný překlad Villonových básní vložený do moc pěkného příběhu.

  Atanone

  27.04.2017

  "Nuzota z lidí lotry činí
  a vlky z lesů žene hlad"
  jak nadčasové…
  Knihy paní Loukotkové jsou poklady mojí knihovny ( a e-knihovny). Kdyby hořelo,vynášela bych je ven jako první.

  martina.culik

  23.02.2017

  Jarmila Loukotková mě takto přivedla k Villonovi, jehož básně (hlavně v jejím překladu) mám opravdu ráda. Stejně mě fascinoval i život tohoto básníka vylíčený perem autorky.

  "Báseň, co to vlastně je báseň? …
  Báseň je to co se neříká, co se jen píše.
  A když se to potom čte nahlas, tak to šumí jako déšť."

  babicka_amalka

  13.02.2017

  jako první jsem četla Nezbedného mistra balad od Johna Erskine; obě knihy jsou skvělé, každá jiným způsobem; a obě stojí za přečtení;

  ElizabethK

  09.02.2017

  Kniha se mi zprvu nečetla úplně lehce. Chvilku mi trvalo, než jsem pronikla do děje, poté jsem však příběhu naprosto propadla. Osud Franciose Villona je jímavý a plný nečekaných zvratů – nejlepší příběhy píše život sám.
  Knihu jsem měla jen půjčenou, po přečtení jsem však navštívila antikvariát, abych si ji pořídila a tam jsem knihu objevila v sekci "K rozebrání zadarmo". Prosím všechny potenciální budoucí čtenáře, aby tak skvělou knihu nenechávali čekat dlouho. Kniha stojí za přečtení a podle mě se neřadí mezi "odpadové" knihy.

  Jirinamac

  27.01.2017

  První knížka od pani Loukotkové, kterou jsem už přečetla mnohokrát. Mám ráda životopisy a historické, které pani Loukotková uměla krásně.

  Hannelle

  11.12.2016

  Historické romány p. Loukotkové jsou dokonalé, její styl vyprávění je perfektní. Villonovi básně mám ráda a jsem ráda, že hlavní postavou tohoto románu je právě on. Nebyl určitě vzorem ctnosti, byl to věčný rebel pohybující se často na hraně tehdejšího zákona, ale v tomto období to asi pro nikoho nebyl problém. Jeho básně jsou geniální a nadčasové a paní Loukotková je perfektně dokázala zapracovat do děje.

  Harry

  01.12.2016

  Jarmila Loukotková měla mimořádný vypravěčský dar, výborně zvládala historická témata a barvitě líčila dávno minulé děje. Román o rebelovi Villonovi to potvrzuje- dozvídáme se o něm, že úspěšně studoval na univerzitě, ale byl i tulákem, spodinou pařížské společnosti a o vlásek unikl šibenici. Nedílnou součástí knihy jsou Villonovi verše, které autorka mistrně přeložila a jsou to verše, které skrývají moudrost, humor a ostrou satiru i vulgaritu. Tyto básně se podle J.Loukotkové staly nejdůležitějším pramenem a hlavním vodítkem při románovém zobrazení Villonova života.

  Lenka1386

  24.11.2016

  Tato kniha byla naprostým balzámem. Přečetla jsem ji jedním dechem a zamilovala se do Villonových básní. Doporučuji všem.

  Pajina68

  15.07.2016

  Francie a ta doba, co je zde popisovaná, prostě to nemá chybu. Moc hezky napsané a skvělá kniha.

  Selinute

  06.06.2016

  Knížku jsem poprvé četla už tak dávno, hodně dávno… Pak jsem ji někomu půjčila, a už nebyla… Nedávno jsem ji dostala jako dárek s doporučením: "to si přečti, to je fakt dobré". Ano, je to nádherná kniha, ale to já už dávno vím… A tak jsem se do ní po letech opět začetla a nechala se okouzlit nejen středověkou Paříží a francouzským venkovem, ale i nezbedným mistrem balad…

  ppetaa27

  20.04.2016

  Bohuzel jsem odlozila. Byla jsem uplne mimo. Jen jsem se utvrdila v tom, ze uz nikdy nebudu zkouset neco cist od ceskych spisovatelu.

  IYv

  11.03.2016

  z téhle knihy jsem žila dlouho. Z Villona, z básní, ze znalosti historie.
  Dokonce můj profesor strojnictví často od výkladu sklouznul do vyprávění o literatuře právě se mnou a můj čtenářský rozhled mi v tomhle předmětu (kupodivu) hodně pomohl. A Villon nejvíc.

  zlatka2001

  21.02.2016

  Helejte, já do té školy snad začnu chodit ráda. Už druhá knížka, kterou doporučila češtinářka a taková bomba! Spousta nových informací, život středověkých studentů, hodně historie, tu já moc ráda. A samozřejmě básničky. Nááádherné "vijonské" balady. Čte se to jak detektivka. Super.

  zuzanice

  04.02.2016

  Kniha díky které jsem začala obdivovat F. Villona. Moc krásná kniha

  tereza1198

  07.01.2016

  Villon byl génius, básník, zhýralec. Muž rozervaný vlastními démony. Jeho poezie pořád pálí a má co říct, jeho život uchvacuje. Krásná kniha, neobyčejný osud a pravdivé vylíčení středověku. Je paráda jít s Villonem jeho životem. Poznat jeho kámoše zlodějíčky, jeho lásku Kateřinu, středověkou Paříž. V mé verzi knihy je vzadu soubor básní (nevím jestli je to v každém vydání) a to sílu zážitku ještě umocňuje. O to víc je mi líto, že Villon zmizel ze světa a nikdo se nikdy nedozvěděl, jak skončil. Jedna z mých osudových knih.

  ainny

  28.12.2015

  Už je to strašně, strašně dlouho, co jsem Villona dostala pod stromeček a hned se pustila do čtení. I po té spoustě let si pamatuju na pocity beznaděje, které mě čtením provázely a kolikrát mi myslí proběhlo – Znám Čechy bludem zmámené, znám cokoliv jen sebe ne – bych dneska už nespočítala. Jedna z knížek, na které se nezapomíná. :^)

  marcela6183

  03.11.2015

  Slibuju, že další Loukotkovou už číst nebudu 🙂
  Nejspíš proto, že mám na chvíli jejího stylu velkolepého vyprávění asi dost. Pohled očima postavy Villona byl dechberoucí, ale vyčerpávající. Prostě jsem se nemohla urvat, četla nonstop den i noc a mám v hlavě guláš z mletého masa… ale krásný pocit velkoleposti a snahu vyrovnat se Kateřině.
  V Paříži jsem sice byla až v novověku, ale stejně tak dobře by se tohle mohlo odehrávat na starém Brně. Nebo kedekoli jine. Stále by to byl strhující příběh. Rozhodně i jeden z těch, u nichž stojí za to se k nim vrátit.
  A souhlasím i s jinými komentáři – bez téhle knihy bych Villonovy básně nikdy nečetla.

  konicekbily

  26.10.2015

  Historické romány Jarmily Loukotkové mám rád. Villon má tímto románem zajištěnu nesmrtelnost v Čechách a možná i na Slovensku.

  Angie91

  19.10.2015

  Fracois Villon je pro mě srdcová záležitost, tak jsem byla trochu skeptická, zda česká spisovatelka ztvární život tak velkého umělce dobře. A napsat, že jsem byla mile překvapena, by bylo povrchní. Já byla šokována, uhranuta a umanuta! Jako bych byla přenesena do Francie 15. století a prožívala celý život společně s Fracoisem. Působivé!