Návrat Sherlocka Holmesa PDF, ePub, Kindle

By | 05/23/2018

Návrat Sherlocka Holmesa

Vlna protestů a nevole, která se spontánně zvedla, když se Arthur Conan Doyle rozhodl sprovodit ze světa svého hrdinu Sherlocka Holmese zkušenost rukou melodramaticky démonického profesora Mariartyho (Vzpomínky na Sherlocka Holmese), překvapila patrně i autora a při vší grotesknosti zůstává dodnes čítankovým příkladem známého faktu, s nímž se v dějinách literatury setkáváme nejednou: románová postava, spisovatelem vytvořená fikce, jakmile na ni čtenář přistoupí a oblíbí si ji, vymkne se autorovi z rukou, přestane být jen jeho a začne „žít“ podle vlastních, nezadatelných zákonů, na svém tvůrci už víceméně nezávislých.

Doyle však naléhání svých čtenářů odolával skoro devět let: mezi rokem 1894 a 1902 se z jeho pera žádné nové holmesovské dobrodružství neobjevilo. Teprve po neobyčejném úspěchu Psa baskervillského a po návrhu amerického nakladatele, který Doyla prostě uplatil, nedokázal autor déle vzdorovat a odpověděl nakladateli lakonickou dopisnicí: „Very well. A. C. D.“, to jest souhlasem, že bude v holmesovském cyklu pokračovat. A tak v říjnu 1903 konečně v časopise The Strand Magazine vychází povídka Prázdný dům, v níž je noželitelný a dobře systemizovaný hrdina „obživen“, jeho smrt anulována, vše více či méně uspokojivě vysvětleno. Holmes s Watsonem se vydávají za dalšími dobrodružstvími v nové sérii povídek, která o dva roky později, když se rozrostla v knihu, dostala faktický a vlastně jediný možný název – Návrat Sherlocka Holmese. Čteme-li dnes Doylovy holmesiády znovu, překvapuje kvalita a vyrovnanost celého cyklu, i když vznikal ve velkém časovém rozpětí. Starý pán pracoval s úctyhodným rozmyslem a suverenitou, měl harmonický, dobově racionální styl, pro nás dnes starosvětsky rozmarný. Vidíme také, jak mnoho efektů dnešních autorů předjímal. Čas jeho dílu nic neubral, navíc přibyla líbezná patina starých časů: kouzlo plynových luceren v mlhavých ulicích viktoriánského Londýna a vlaků, které jezdívaly vždy přesně; příjemná nekomplikovanost povah a roztomilá obřadnost společenského života; navždy ztracený poklid světa, ve kterém už dávno nežijeme. Přijměte tedy zase po řadě let pozvání k nové návštěvě tohoto světa: pánové Sherlock Holmes a doktor Watson znovu přicházejí.
(www.pitaval.cz)
Kniha v českém jazyce!


Stažení Návrat Sherlocka Holmesa zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Návrat Sherlocka Holmesa (0.00 EUR)


Stažení Návrat Sherlocka Holmesa zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Příběhy Sherlocka Holmese (6.)

  Originální název:

  The Return of Sherlock Holmes (1952)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (18)

  Přidat komentář

  Disease

  19. ledna

  Slabší než předchozí dva svazky, zejména proto, že to občas, hlavně ke konci, připomíná Červenou knihovnu.

  Aki12

  29.09.2017

  A je to tady! Sherlock se nám vrátil, a vypadá to, že je ve větší RÁŽI, než předtím! Kniha je velmi čtivá a má spousty napínavých, ale i zajímavých příběhů, které jsou dělené na TY lepší a na TY horší. V závěru si myslím, že ani jedna není tak špatná, aby se nedala přečíst.

  85098211

  27.08.2017

  Copak on někdy někdo doopravdy věřil, že by nás Sherlock Holmes mohl opustit? A zrovna tímto způsobem? Tj. nechat se zabít od úhlavního nepřítele? Ne, to by bylo prostě absolutní NO GO, že pane Doyle? 😉 Díky tomu, že se tak nakonec nestalo, jsme si my – skalní fanouškové slavného detektiva, mohli vychutnat i další navýsost zajímavé případy. Za mě opět plné hodnocení!

  Jůšo

  31.07.2017

  Dobrodružství Sherlocka Holmese se mi líbila víc, ale i tyhle povídky měly něco do sebe. Trošku mě mrzela změna překladatele, protože v tomhle dílu mi chyběly zdrobněliny, které Sherlock používal. Přece jen problémek zní jako něco jednoduššího než problém a jen to podtrhovalo dojem, že pro Holmese by se nenašlo nic, co by nevyřešil. Ale nevadí. Atmosféra staré Anglie na mě i tak dýchala z každé stránky a oba hlavní hrdinové mi byli stále stejně sympatičtí.

  Mystique899

  04.02.2017

  Tohle mě po Dobrodružstvích SH docela zklamalo. Případy jsou takové suché, Sherlock asi ztratil schopnost dedukce. Vypadá to, jako by Doyleovi docházely nápady.

  KateChatt

  07.01.2017

  Některé případy byly dost nezáživné.

  Claudius

  18.06.2016

  Případy jsou dobré a zajímavé, ale nemůžu se ubránit dojmu, že to není úplně ono. Možná jsem od toho pod vlivem seriálu čekal trochu něco jiného. Pořád se jedná o velmi dobré čtení, ale u přečtení mé již čtvrté Holmesovské knihy si nejsem jistý, jestli si přečtu i ty ostatní. Jestli by snad někoho zajímal můj názor na jednotlivé případy, všechny jsem důsledně ohodnotil i okomentoval.

  Lessana

  02.05.2016

  Veľká škoda by bola, keby Doyle nepokračoval v príbehoch s postavou, ktorá ho najviac preslávila. Od prvej po poslednú poviedku je Návrat Sherlocka Holmesa skvelým čítaním!

  Klarinet

  15.01.2016

  Já fanynka seriálového Sherlocka jsem si řekla, že by byla ostuda, nepřečíst si originál. Nezklamalo, naopak. Je úžasné, jak jsou Návraty čtivé i po tolika letech a nejenom to, jsou chytré, vtipné, napínavé. Předstihl dobu, velký pan Doyle!

  Nahnilaruka

  18.09.2014

  Kniha sama o sobě je velmi dobrá, ale pro člověka, který dává přednost spletitějšímu a delšímu ději, který se pozvolna ukazuje a nabírá spád není tenhle kus ideální. Škoda jen, že jednotlivé povídky nebyly nějak provázány dějovou linkou, ale pro fanoušky tohoto žánru to bude 100% záruka zábavy, za mě však jen 80%

  Modrina

  30.05.2014

  Pokaždé, když to čtu, přenesu se v čase do staré Anglie a jen velmi nerada se vracím.

  Finskej

  07.02.2014

  Těžkotonážní detektivní klasika, základ žánru. Jedna z pěti knih kanonického cyklu "Příběhy Sherlocka Holmese" (proto nemá cenu je pojímat odděleně) ve skvělém překladu Jana Zábrany a jeho spolupracovníků, Evy Kondrysové, Františka Gela, Františka Jungwirtha, Vladimíra Henzla a Zory Wolfové. Ze všech výborů do češtiny jednoznačně to nejlepší, co máme. (Celý cyklus v chronologickém pořadí je: Příběhy Sherlocka Holmese / Vzpomínky na Sherlocka Holmese / Návrat Sherlocka Holmese / Údolí strachu / Poslední poklona Sherlocka Holmese.)

  rasputin

  30.11.2013

  Povídky úplně nemusím. Vadí mi, že sotva se člověk začte, už je konec. Sherlock Holmes je výjimka, úplně mě to nadchlo. Přesně jak už zazněl jeden názor zde, vyústění bývá někdy slabší, ale tak to bývá i v životě. Baví mě smysl pro detail, mistrnost popisu. A.C.Doyle mě dokázal svou konkrétností vtáhnout do staré Anglie tak, jako bych byl přímým účastníkem těch zapeklitých případů. 🙂

  MahulenaK

  23.09.2013

  SH je prostě nejvíc…

  Belatris

  21.07.2013

  Naprosto nechronologicky jsem se s Sherlockem Holmesem seznámila prostřednictvím této knihy. Nic to ale nezměnilo na tom, že jsem si holmesovky zamilovala.
  Přestože obecně nesouhlasím s tím, aby autoři ustupovali tlaku fanoušků a oživovali své postavy.

  honajz

  06.04.2013

  Docela mne mrzí, že některé povídky mají velmi slabé vyústění a vyznění, asi jako z dobrodružného románu nebo červené knihovny. Nedá se však Doylovi upřít smysl pro originální nápad, zápletku, tajuplný popis místa, krajiny, domu. Dobře se to čte, a i přes některé slabší povídky, kde je i nečtenáři detektivek jasné od začátku, jak to bylo, jde o dobrou sbírku povídek, která vždy potěší.

  Bobšule

  03.02.2013

  Mou jednoznačně nejoblíbenější povídkou je hned ta první, "Prázdný dům".

  Jíťa

  Dneska můžeme být rádi, že ACD neodolal nátlaku a sepsal další příběhy slavného detektiva, jináč bychom byli hodně ochuzeni. Scéna z Prázdného domu, kdy se starý antikvariář promění v doktorově ordinaci ve ztraceného přítele, je nezapomenutelná. Ovšem i další příběhy jsou povedené, originální a v neposlední řadě vtipné.