Narozeniny PDF, ePub, Kindle

By | 04/26/2018

Narozeniny

Po úspěšném dívčím románu Karneval se seznamujeme s další prací populární maďarské autorky píšící pro mládež. Českým vrstevnicím Boriky je určen příběh čtrnáctileté Budapešťanky, která se cítí dospělou, ale brzy poznává, ževěk dospělosti se neřídí jen podle kalendáře. Spisovatelka využívá ve své literární činnosti cenných poznatků získaných stykem s mladými v průběhu pedagogické praxe.

Pro čtenářky od 12 let.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Narozeniny zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Narozeniny (0.00 EUR)


Stažení Narozeniny zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Születésnap (1962)

  Žánr:
  Pro děti a mládež
  Vydáno: , Albatros
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  Jessica007

  12.06.2016

  Tuto knížku jsem dostala k 10. narozeninám. Dívčí romány jsem četla moc ráda, takže skvělý dárek k narozeninám a dobrý nápad vzhledem k názvu. Knížku jsem dostala tedy krátce před nimi, neb jsem byla objednaná na menší operaci s plánovaným pobytem v nemocnici po ní – tedy i v době mých narozenin. V nemocnici jsem se do čtení pustila, jak jen to šlo z mého hlediska po operaci. Když přišla sestřička a viděla, že už čtu, vyhubovala mi, že mám odpočívat a číst ještě ne, tak jsem knížku musela ještě odložit. Těšila jsem se, až mi bude lépe a zároveň budu moci číst. Na obojí došlo. Takže s touto knížkou mám zážitky nejen čtenářské. A líbila se mi. A moc se mi líbilo, když nás s knížkou pustili z nemocnice domů.

  newtory

  10.06.2016

  Príbeh akých sú stovky,tisíce,ničím výnimočný a možno práve tá obyčajnosť zvádza k predstave,že písať o niečom takom je zbytočné a tak sa autori mládežníckej (tínedžerskej) literatúry predháňajú vo vymýšľaní tých najfantastickejších príbehov,kde fantázia často priam hraničí s fantazmagóriou. Bičujú svojou fantáziou mladého čitateľa (tak sa mi zdá,že často kalkulujú) a snažia sa písať tak,aby oslovili všetky vekové kategórie,keď už sa nakrúcajú filmy s prívlastkom rodinný,tak prečo nepísať knihy naprieč generáciami (?) a pritom sa zabúda na základné hodnoty,ktoré definujú človeka,ako : priateľstvo,zodpovednosť,obeta,pomoc blížnemu etc.
  Príbeh sa odohráva v reálnom socializme,ale to "červené", je len dobovou kulisou,netvorí os príbehu tak,ako sme na to zvyknutí u nášho "rodinného striebra" (Fraňo Kráľ,Jilemnický etc) Magdu Szabó komunisti nemali v láske a dali jej to aj pocítiť,ale jej knihy to prežili a neubralo im to na schopnosti osloviť.
  Celý dej by sa dal vtesnať do jedinej vety: Hlavná postava Borka sa naučí rozlišovať medzi predstieraním a úprimnými citmi a pochopí,čo je v živote človeka dôležité.