Nana PDF, ePub, Kindle

By | 07/04/2018

Nana

Román nás prenesie do Francúzska 19. storočia a veľmi reálne vykresľuje mravy celej vtedajšej spoločnosti. Ukazuje, ako sa ľudia z vyšších spoločenských vrstiev snažia vyzerať veľmi zbožne a seriózne. Ľudia schovávajú za svojim bohatstvom hriechy. Spoločnosť je skazená a pohŕda chudákmi, ktorí sú úplne rovnakí. Vo veľkom kontraste je tu ukázaný život bohatých a chudobných.Kniha v českém jazyce!


Stažení Nana zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Nana (0.00 EUR)


Stažení Nana zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Rougon-Macquartové (9.)

  Originální název:

  Nana (1988)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , SVKL – Slovenské vydavateľstvo krásnej literatúry
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (84)

  Přidat komentář

  sassenkka

  15. března

  Mrzí mě, že musím dát této klasice jen dvě hvězdy. Těšila jsem se na pořádnou dávku naturalismu a na zajímavý a čtivý příběh, jak tomu bylo u skvělého Zabijáka. Bohužel téměř nic z toho se nedostavilo.
  První dlouhou pasáž, ve které se nic nedělo a která nás měla seznámi s postavami, jsem nějak přetrpěla a těšila se, že se to rozjede. Nic. Bylo to táhlé, pro mě nijak moc zajímavé. Hlavní hrdinka mě chvílemi už hrozně štvala. Střídaly se lepší a horší pasáže, zas nemohu říct, že by celá kniha byla nuda, to ne. Ale těch, co mě vyloženě bavily, bylo prostě méně.
  Asi jsem měla po Zabijákovi moc velká očekávání, nevím. Ale tahle knížka mi prostě moc nesedla. Vyloženě Zolovský byl závěr, drsný a nechutný. Ten se mi líbil. Jinak bohužel…

  bivana009

  19. února

  K Naně jsem se vrátila po mnoha letech. A četla jsem ji následně po Zabijákovi. Knížka mě tak úplně nenadchla, po Zabijákovi jsem měla trochu jiná očekávání. Nana je dějově chudší, detailní popis jednotlivých scén a situací je zbytečně obšírný až nudný. Zolův naturalismus tu jakoby ztrácí na síle. Přestože patří do klasiky, je spíše dámským románkem své doby…Ale dočetla jsem a alespoň konec je "Zolův"…

  Morgaine07

  14. února

  Bohužel mě nezaujala

  ziriant

  11. února

  Ne tak stylově vytříbené jako Zabiják, na druhou stranu v sobě má Nana stále hodně síly učinit pohnutí v čtenářově mysli. Tyto dvě knihy patří prostě k sobě, ne tak díky pokračování příběhu, ale díky tematice. Nana by se stejně tak klidně mohla jmenovat Zabiják. V Zabijákovi byl neřestným činidlem alkohol, zde je to bezohledná touha. Nezáleží na tom, zda jsou popisované jevy a situace přitažlivé či odpudivé, zde musím říct, že jsou prostě krásné, ať už to vede k jakémukoli úpadku. V Naně na rozdíl od Zabijáka bylo více plochých míst, ale mistrné popisy se tu stejně našly. Na postupnou degradaci už jsem byla po předchozím čtení trochu připravena, stejně má z toho ale člověk tíživý pocit na hrudi. A jestli tento příběh někomu přijde přehnaný, je to možné, ale v trochu menší míře se to jistě děje často, pravidelně a všude kolem nás.

  Lenka Žofka

  07. února

  Četla jsem ji znovu po moha letech a líbila se mi naopak více. K Zolovi patří obsáhlé popisování a proto pro mě bylo těžké se prokousat uvodními "dějstvími" v divadle, u Muffatů a na venkově, ale pak už to šlo samo. Zola si precizně vybudoval svět marnivosti podložený reálným životem v dané společnosti, až měl člověk pocit studu za všechny aktéry. Pro mě jediný spisovatel, kterého mám mezi oblíbenými, ačkoliv mi postavy jeho románů nejsou vůbec sympatické. Zajímavé je pro mě také srovnání života chudého obyvatelstava a takové "Nány" 🙂 Jak jiný by měla asi život, kdyby kdysi dávno jako malá nemávala na tátu Coupeaua na střeše?

  PavlínaAlžběta

  26. ledna

  Mistr drsného naturalismu, který se nebál až příliš popisující reality v mnohdy až hnusném a děsivém podáni. Nadčasová díla, do kterých spadá i Nana, prostá, obtloustlá umělkyně, která místo zpěvu bravurně zvládala roli kurtyzány a získala si muže z Paříže. Ukázka hnusoty lidského charisma a jak dokázala obyčejná prostitutka získávat může a tahat z nich haldy peněz. I na hrdinku dojde, jak si podle Zoly drsně zaslouží. Umírá prožraná nemocí. Zola nikdy nechodil kolem horké kaše, dokázal popsat, hnus, odpornost, marnivost svým skvělým stylem psaní.

  Lenka_S

  29.12.2017

  Vrátila jsem se k této knize po mnoha letech a nemůžu si pochopit co se mi na ní tenkrát líbilo

  BeyondHorizon

  14.11.2017

  Nanu jsem se rozhodla přečíst jako pokračování Zabijáka, který mě velmi bavil a byla jsem zvědavá na Nanin osud, který byl v předchozí knize jen nastíněn. Bohužel se nesplnilo mé očekávání. Nevím jak, ale vyprávění v Zabijákovi bylo mnohem zábavnější, i když šlo o nudné scény. Kdežto u Nany, i když se něco dělo, tak byl jazyk tak nezáživný, až jsem to přestala číst. Pouze jsem očima prolítla knížku, abych věděla, jak to s ní skončí a myslím si, že nic důležitého jsem ani v tom spěchu nepřehlédla..
  Nanin příběh je v podstatě velmi jednoduchý: stačí jen, aby se svlékla a u nohou má celou Paříž. Chlapy střídá jako ponožky, ale nejdřív jim ještě vycucne bankovní účet, přece se s nimi nezahazuje z dobročinnosti. Její smrt je pak stejně zbytečná jako její život a to je všechno, dalo by se říct.
  Vím, že tento námět by mě bavil, pokud by byl tak dobře napsaný jako Zabiják a pokud by autor vypustil spoustu nudných zbytečností. Nějaké šplechty mechty šlechticů, kteří cucají čajíček u krbu, opravdu nikoho nezajímá.

  hroneczek

  30.10.2017

  Pokračování Zabijáka. Naturálně vystihuje život kurtizány. Na to, že je často součást povinné četby, tak se dobře čte. Doporučuji.

  Noha

  13.10.2017

  Nana je tak trochu Zolův zabiják.

  angelice

  28.09.2017

  Neuměla se pohybovat, zpívala příšerně falešně, byla poněkud kyprá a přesto si podmanila sál divadla a zanedlouho celou Paříž. A to jen proto, že jakmile se svlékla, dýchal z ní tak zvířecí chtíč, že si naráz všechny obmotala kolem prstu. Šílený příběh o tom, jak se z naivní hloupoučké husy stává jen neuvěřitelné tělo, které polyká může, vysává jejich peníze a pak je neomaleně vyplivne na dlažbu. Ponižování, které jsou její milenci nuceni snášet je o to přitažlivější, že ti muži se nechají ovládat a tupit z vlastní vůle, často s nadšením a euforií…Kvůli pár chvilkám s ní a lživým přísahám jsou ochotni snášet nechutné scény o peníze, ničení vlastních morálních hodnot a hlavně totální úpadek, protože Nana těží peníze v neuvěřitelném množství v děsivě krátkém čase. Vlastně její jediný problém v životě byl, pomineme-li absenci svědomí, že peníze nedokázala využít k zajištění budoucnosti. Její smrt je skvělá, z pulzujícího a zároveň lenivého těla, kterým ovládala tolik můžu se stává jen neforemná hrouda masa zničená nemocí. Stejně marná a hloupá smrt, jako její život.

  Aerine

  12.06.2017

  Strašně jsem se s Nanou prala, dějově je kniha vlastně o ničem, je to sled různých milostných avantýr Nany. Jednou za čas ji popadne děsná zodpovědnost vůči synovi, pak o něm x týdnů, možná měsíců neví. Konec je předvídatelný, ale v rámci rozvleklosti příběhu takový nahonem… Hvězdičky dávám za pokrokovost námětu a naprosté bourání všech tabu té doby.

  hana6090

  19.05.2017

  Do knihy jsem se za začátku musela trochu nutit, ale časem mě děj chytl a přečetla jsem ji jako nic. Nana je velmi naivní žena, která využívá muže aby se dostala do vyšších kruhů. Umí s muži dobře manipulovat, využívá své krásy a hlavně sexu aby k sobě muže připoutala. Postupně je vysává a posléze úplně zničené muže odkopne a přesune se k novému. Ikdyž je hlavní hrdinka taková, je čtenáři svým způsobem i sympatická. Nana si je dobře vědoma své moci a s muži manipuluje, stále se staví do role jakési oběti a samaritánky. Je velice naivní a nevnímá že je příčinou všeho zla kolem sebe.

  Adelajda_4

  05.05.2017

  Tohle je prostě klasika, strašně se mi líbí Zolův syrový způsob vypravování a popisu, s ničím se zbytečně nepáře a tak by to mělo být.

  KikinkaV

  13.04.2017

  Po zabijákovi velké zklamání… Děj prakticky neměl žádnou zápletku a celé to bylo úplně o ničem…

  misa_k

  27.03.2017

  Přelouskat děj bylo náročné, prokousat se gramatickými chybami a překladem jako takovým bylo ještě náročnější. Rozhodně tedy nedoporučuji vydání z roku 2015.

  SeverusSnape

  20.03.2017

  Líbila se mi mnohem víc jako zabiják.Trošku mi připomínala Dámu s kaméliemi.Poutavá naturalistická četba plná životních zvratů,jak už u Zoli bývá

  DenčaB

  26.02.2017

  Tato kniha pro mě byla velkým zklamáním. Na rozdíl od Zabijáka, kterého jsem přečetla jedním dechem. Byla jsem natěšená, že 2. díl bude ještě lepší, bohužel. Děj byl absolutně o ničem.

  Džerkys

  30.01.2017

  Asi nejslabší Zolovo dílo, které jsem četl. Nudný děj, mnoho postav, kniha neměla spád ani jinak u Zoly typický barvitý popis. Kniha celou dobu nudila, ostatní knihy jsem si užil, tuto opravdu nedoporučuji.

  MartinaSladkova

  12.01.2017odpad!

  Pokud se chcete rozčílit, tak vřele doporučuji. Naivní Nanu, ubližující všem ve svému okolí prostě musíte nesnášet. A já doopravdy přála, aby zemřela.
  Aneb příběh napříč stoletími o tom, co dokáže lidská hloupost a marnivost.

  Lessana

  06.12.2016

  Moja prvá kniha od Zolu. A tak sa mi vidí, že aj posledná, aj keď som sa pôvodne chystala i na niektoré jeho iné texty. Totiž, nenachádzam potešenie v čítaní 360 strán toho, ako sa rozpadá základný pilier spoločnosti – rodina, a následne celá spoločnosť, aby sa nakoniec "rozložila" i samotná hrdinka, ktorá to v príbehu zapríčinila. Iste, vôkol boli a sú i javy takéto, ale konzervovať ich do literatúry a sýtiť nimi ľud bez akéhokoľvek poučenia, výstupu, riešenia, nádeje atď., v tom nevidím zmysel. Takéto "l´art pour l´art" akurát mätie a zavádza usilovných hľadačov…
  Zolov realizmus je negustiózny, negatívny a deprimujúci. Často je taká i spoločnosť, áno. Ale tým, že sa donekonečna budú opakovať tieto jej nevábne vlastnosti bez zmienky o riešení, ju nikto nezlepší.

  ses3

  30.10.2016

  Mně se kniha líbila. Zejména naivita hlavní postavy, která všechny ničila jen pro svoje vlastní potěšení a vlastně jen tak mimochodem….

  linhi22

  07.09.2016

  3 hvězdičky jen z úcty k Zolově osobnosti a jeho dílu jako celku. Literárně kvalitní, ale věcně naivní, unylé a podivně natahované. (Že je Nana lidsky odpudivá, to je u Zolových "hrdinů" běžné, ač se nad tím mnozí pozastavují.)

  AnneMaxe007

  01.09.2016

  Místy pěkný spád, ale opravdu jenom místy, táhnoucí se pasáže převládají, děj postejnavý.

  Ovšem, upřímně řečeno, o takové mrše jsem už dost dlouho nečetla, jestli vůbec někdy.

  PetiJelinkova

  19.08.2016

  Občas nudné pasáže, ale jinak celkem pěkné čtení.

  Domuly

  07.08.2016

  Již ze začátku se objevuje ohromné množství jmen a celkově se to dost pomalu rozjíždí. Mně (jako osobě neznalé francouzštiny) bohužel plno jmen splývalo, nebyly pro mě výrazné a zněly dost podobně. Postupně mě ale kniha dost chytla a svým způsobem jsem prostoduchou, hloupoučkou Nanu měla ráda. Jde o skvělé vykreslení zkažené společnosti, až se divíte jak moc a jak je to vůbec možné. Maličko mě zklamal konec, kdy se odehrálo všechno moc rychle na pár stranách. Já jsem spokojená a moc nerozumím, proč je Nana hodnocená tak špatně ve srovnání s ostatními knihami od Zoly.

  Pajina68

  27.07.2016

  Tahle kniha mne totálně zklamala. Nedočetla jsem ani do půlky a musela jsem skončit. Neustálé popisy mne deptaly. Všechny ostatní knihy od Zoly jsou skvělé, tahle rozhodně mezi ně nepatří.

  TheMelorry

  19.07.2016

  Po Naně jsem sáhla po přečtení Zabijáka. Chtěla jsem vědět jak bude pokračovat život Nany. Detailně jsem se dozvěděla o mravech tehdejší společnosti, ale Nanin osud mě nijak zvlášť nepřekvapil. Od začátku to k tomu směřovalo… Ze začátku mi Nana přišla jako chudák holka, postupem času ale ukázala svou pravou tvář, hloupost a sobeckost… Na konci, i jsem jí ale stejně musela litovat.

  ondrej.mikel20

  01.07.2016

  Přečetl jsem cca prvních 60 stran a uvědomil jsem si, že mi příběh přijde naprosto nerealistický a nafouklý a taky nudný. Plochost postav, velmi špatná psycholog. prokreslenost postav. Nemohl jsem zde E. Zolu poznat. Nevím čím to je. Překlad pana J. Žáka by tady neměl hrát roli. Každopádně nechápu, jak je možné, že mě to absolutně neoslovilo, neboť Zolův Zabiják mi naopak připadal jako silný a unikátní a velmi uvěřitelný román. Právě kvůli jeho Zabijákovi jsem po této knize sáhl a dostalo se mi překvapivého zklamání. Je velmi zvláštní jaký rozptyl hodnocení se zde vyskytuje… Je to pro mě překvapení, ale knihu jsem musel odložit, pač mně přišla béčková v porovnání se Zabijákem… Dvě hvězdy sotva… pardon pane Zola-

  Skip

  02.04.2016

  Jelikož jsem od tohoto velmi známého autora dosud nic nečetl, sáhl jsem po jeho nejznámějším románu. Alespoň ti, kdo někdy luštili křížovky, se s názvem Nana jistě setkali. Především mě překvapilo, jak dodnes moderním stylem Zola Nanu před víc jak sto lety napsal. Obraz francouzské společnosti je podán vskutku velmi syrově až drsně. A příběh Nany, ženy, které svým tělem vyloženě požírá muže jednoho za druhým, přičemž ničí jejich životy, to je teda síla. A přitom to nedělá dle mého soudu nijak plánovaně, pouze jim dává to, co chtějí, sami padají do bahna hnáni chtíčem a neřestí, utápějíce v jejím objetí nejen svůj majetek, ale také důstojnost. Velké a nečekané překvápko byl tenhle skvělý román.