Montgomery PDF, ePub, Kindle

By | 05/30/2018

Montgomery

Životní příběh maršála Bernarda L. Montgomeryho – jednoho z nejschopnějších britských velitelů za 2. světové války.
Je nepochybné, že se jednalo o výjimečného člověka, i když jej někteří předčili vyšším intelektem nebo vzděláním. Tuto skutečnost právě práce A. Mooreheada od prvního do posledního řádku dokazuje. Je to opravdu vynikající psychologická studie významného muže, kterého vynesly do popředí výjimečné okolnosti světového konfliktu, on však jim nepodlehl, ale dokázal je aktivně a nutno říci pozitivně ovlivnit.

Je pozoruhodné, jak přesně postřehl význam tisku ve válce a politice. Správně vymezil jeho funkci, ve které ba měl především s velkou zodpovědností informovat, nikoli manipulovat. Jeho náhled se vyplnil záhy, když americký novinář Ralph Ingersol vydal v r. 1946 knihu „Top Secret“, ve které tvrdil, že Montgomery v bojích v Normandii a Caen ztroskotal. Jeho tvrzení pramenila z nedostatku informací a ze snahy po senzaci. Ingersolova kniha se následně stala zdrojem nedorozumění mezi USA a Velkou Británií.
Bernard Law Montgomery byl konzervativně smýšlející (v pozitivním smyslu) člověk. Byl neformálně věřící a domníval se, že skutečná víra pomáhá každému člověku v pozitivním konání, tedy i vojákům. Ideálem mu byla společnost, kterou podle božích zákonů řídí opravdová elita.

Moorehead jej na jednom místě své knihy srovnává s Gándhím a tímto srovnáním dává za pravdu myšlence, že není zavrženíhodných povolání, pouze lidé je takovými mohou učinit.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Montgomery zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Montgomery (0.00 EUR)


Stažení Montgomery zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Montgomery – a biography

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry, Vojenství
  Vydáno: , Naše vojsko
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (0)