Moc a sláva PDF, ePub, Kindle

By | 06/20/2018

Moc a sláva

Odehrává se v Mexiku ve 40. letech a osou díla je konflikt katolické církve se světskou mocí. Symbolicky je ztělesněn zápasem kněze, vydaného napospas nejrůznějšímu strádání a neustále prchajícího před zákonem, s poručíkem milice, který představuje státní moc. Kněz, který se často dopouští omylů a často pochybující o svém poslání, se nakonec projeví jako morálně i lidsky pevnější než poručík, zpočátku pevně přesvědčený o své pravdě. Sice svůj zápas vyhrává, ale jeho úspěch zdaleka neznamená konečné vítězství.Kniha v českém jazyce!


Stažení Moc a sláva zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Moc a sláva (0.00 EUR)


Stažení Moc a sláva zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Power and the Glory (1940)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Petit Press (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  emzaak

  18. ledna

  Android Sapper Morton v podání Davea Bautisty v kraťasu k Blade Runner 2049 podává dívce knihu The Power And The Glory, chtěl jsem vědět proč…
  Teď už vím.
  Vyšehrad, 1990

  honajz

  07.08.2017

  Kniha, kvůli které u tehdejšího papeže někteří rádoby zbožní katolíci orodovali, aby byl Greene exkomunikován. Přitom to téma je velmi silné – kněz, který ztratil víru tváří v tvář tomu, co se děje, který by si rád zachránil kůži, ale okolnosti jsou vždy proti, a který dokonce je otcem dítěte – jenže přitom odvádí svou práci daleko lépe a poctivěji a usilovněji, než všichni ti kněží, kteří už zdrhli za kopečky. Sice to často činí proti své vůli, nerad, ale nakonec je v podstatě svatý. On, hříšný člověk. A vo tom to je. Víra totiž je o lidech slabých a hříšných, kteří projeví svou velikost často i proti své vůli v extrémních situacích. Což ale samozřejmě páprdům z biskupských paláců moc nejde pod nos, protože ti si vznešeně hrají na farizeje a na to, že oni jsou díky svému postavení v církvi něco víc a že je úřad snad zaštiťuje doživotní bezhříšností.

  tsal

  02.12.2016

  Uff, Moc a sláva byla na Greena taková slabší a čtyři hvězdy jsem dala spíše kvůli konci, který mě konečně trochu nadchnul. Byť styl psaní (čteno v aj), vedení příběhu a základní myšlenky byly opět bez výtek, příběh jako takový, prostředí a hlavní postava mi absolutně nesedly.
  V knize se nám střetává revolučně ateistické smýšlení s tím křesťanským, přičemž obě strany mají i nemají pravdu stejnou měrou. Na jedné straně církev a Kněz, kteří nechtějí nechat chudé i přes jejich útrapy odpadnout od morálky a snaží se probudit jejich duchovní já, přestože sami vždy žijí v dostatku a smýšlením jsou od svých oveček zcela odtrženi. Na straně druhé revoluční režim a Poručík, kteří chtějí chudé osvobodit od vlivu církve, dám jim svobodu a zlepšit jejich životní úroveň, přestože sami k vraždě nikdy nemají daleko a korupce bují na každém kroku. Je nemožné si vybrat, komu fandit, protože nikdo není jen dobrý nebo jen zlý. Stejné je to i s postavami. Kněz je obětí, ale pro jeho charakterové vady si ho nelze oblíbit. Poručík je rovný, čestný chlap, ale jeho práce ho uvrhá do role vraha. Rozpory, které vám v hlavě budou ležet ještě dlouho.
  A pak je tu také otázka vnímání sebe samého a ostatních. Obraz toho, jak naše vlastní strádání dokáže zmínit náš pohled na prohřešky ostatních, zatímco pohodlí nás často zbytečně vede k přílišné přísnosti a zaslepenosti.
  (K názvu – Moc odkazuje na revoluční režim, který si silou prosazuje své, a Sláva pak na slávu boží a spasení 😉 )

  annaa

  26.11.2016

  Bohužel jsem také nedočetla. Příběh pronásledovaného kněze, realita plná násilí a politického chaosu v období 40. let minulého století v Mexiku a stejně tak vnitřní pocity a neustálé srovnávání se a vyrovnávání hlavního hrdiny s katolickou vírou jsou pro mne příliš vzdálené. Také deprese autora a od nich se odvíjející pohled na smysluplnost života, které číší snad z každého odstavce, bohužel také moc na chuti pokračovat v četbě nepřidají.

  mamadli1922

  20.06.2016

  Ta nejkvalitnější a zároveň nejčtivější literatura byla vždycky založena na paradoxech. Příběh pronásledovaného kněze, který si do jisté míry uvědomuje svou zkaženost, využívá ochoty a víry lidí, stává se spásou, poslední nadějí křesťanů, ač je sám odstrašujícím příkladem všech křesťanských zásad. Úžasný román s fantastickými popisy a skvěle propracovanou psychologií postav. Čte se pomalu, jen se lehce degustuje, ale ve výsledku chutná hořce ale skvěle.

  učtese

  21.06.2015

  Výborná kniha, ale nějak nedokážu napsat proč. Nejsem věřící a Mexiko najdu na mapě. Možná ta kniha není tak úplně o Mexiku a křestanství, ale o člověku a jeho víře. O sebepoznání o zjištění za co vlastně stojím o charakteru.

  MaxQ

  04.08.2014

  Přiznám se – nedočetl jsem. Ta kniha je opravdu celkem nezáživná. To ale neznamená, že se někomu nebude líbit.

  Mako123123

  31.05.2013

  No mne sa táto kniha dejovo (skromné putovanie starého kňaza) a ani štýlovo (kresťansko-nábožensky podtón) nelúbila až tak veľmi. Skôr naopak… (napriek tomu že ja neverím v kresťanského Boha, aj tak som sa snažil pre mňa ,,cudzí,, štýl akceptovať alebo aspoň ignorovať) dosť ma to sklamalo. Bolo to také suché, pesimistické a nie moc záživné, … ešte tie prvé kapitoly boli vcelku zaujímavé ale potom ma to už omrzelo… v záverečných kapitolách som preskakoval už vety ba až celé odstavce… žial Dávam 2/5
  P.S. Ten názov knihy je trocha divný vzhladom na charakter deja- nehodí sa to až tak. (možnože to má nejaký skrytý náboženský význam, i ked čítaním tej knihy som dosial na to neprišiel)