Mladí lvi PDF, ePub, Kindle

By | 06/26/2018

Mladí lvi

Mladí lvi jsou bezesporu jedním z nejzdařilejších románů o druhé světové válce. V tomto po všech stránkách realistickém díle je absurdita války ukázána z rozdílných pohledů tří mladých mužů, které doba vtáhla do válečných událostí.
Se zkušenostmi vynikajícího vypravěče líčí Shaw osudy čestného a idealisticky zásadového příslušníka americké židovské menšiny a jeho přítele liberálního intelektuála v uniformě.Kniha v českém jazyce!


Stažení Mladí lvi zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Mladí lvi (0.00 EUR)


Stažení Mladí lvi zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Young Lions

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Válečné
  Vydáno: , Naše vojsko
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (21)

  Přidat komentář

  čef

  16.11.2017

  Asi těžko může být téma člověka ve válce zpracováno lépe a přesvědčivěji. S napětím, odporem a pohnutím jsem sledoval, jak rychle různé typy lidí odhazují svojí civilizovanou slupku a stávají se tím, čím opravdu jsou – ať už v dobrém nebo špatném. Až drtivě popsán vývoj myšlení německého národa od frenetického nadšení, přes úpornou snahu přežít až po dokonalé odmítání všeho a to vše nezkresleně, bez zjednodušování a s plným pochopením pro slabého člověka. Naprostý vrchol válečného románu.

  Dmjouuu

  22.12.2016

  Skvělý válečný román. Co mě nejvíce uchvátilo byl naprosto realistický a detailní popis veškerého dění – ve válce i mimo ni. Sympatické postavy a výborné finále.

  Maulaví

  21.07.2016

  Skvělá kniha, skvělý byl i film s M. Brandem. Samozřejmě je vždy kniha podrobnější a dává prostor čtenáři si ji lépe vychutnat.

  KLADIK

  05.06.2016

  Jsou knihy které čtenáře umlčí a není schopen najít slova jakkoliv. Jen přemýšlet. To jsou Mladí lvi.

  zdennyrakky

  30.05.2016

  Nemůžu si pomoct, ale tahle kniha mi velmi připomíná Poslední kabriolet. Rozdíl je samozřejmě v tom, že tahle kniha je přímo o 2. světové válce, zatímco v Posledním kabrioletu představuje válka "pouze" hlavní, ale zdaleka ne jedinou etapu děje. Pokud jde o čtivost a řekněme výpovědní hodnotu, považuji obě knihy za srovnatelné. Myšlenkově jde Poslední kabriolet řekl bych ještě o fous holub, ale opravdu jen o fous. A není tam to, co mi občas malilinko překáželo tady, totiž určitá vykonstruovanost děje (některá setkání, která by ve skutečnosti byla velmi málo pravděpodobná, scéna, kdy se hloupí důstojníci od proviantu objeví zrovna ve chvíli, kdy mohou být využiti jako sebevražední figuranti pro odhalení německého kulometu, apod.). Takže: kniha opravdu skvělá, těch 500 stran rozhodně stojí za přečtení, vřele doporučuju… ale pět hvězdiček si pošetřím pro případ, že bych náhodou někdy narazil na nějakou ještě dokonalejší knihu.

  mgeisselreiter

  05.09.2015

  Na románu je vidět, že autor ho nepsal spontálně, ale hodně s rozmyslem a plánovitě. To je trochu na škodu, protože větší část díla je ukecaná a popisná. Přitom Shaw umí psát velmi čtivě a poutavě, což ale v Mladých lvech nalezneme jen v malé míře.
  Dílo je tak hlavně obrazem hrůz a nesmyslnosti válek. Nutno říct, že autor na mnoha místech ukazuje čtenáři mnoho zajímavého z 2. světové války a podává tak o tomto období nevšední svědectví. Je to jistě důležitý román v literárních dějinách, ale z pohledu čtenáře je místy až moc zdlouhavý a rozvláčný. Dějová linie je dost roztrhaná a nedrží tak čtenářovu pozornost, ten se občas ztrácí.
  Film z roku 1958 jsem viděl před rokem a půl a hodnotím ho úplně stejně jako knihu, tedy 70% a jen 3*. 5.9.2015.

  Aniga

  17.08.2015

  Nejsem z těch, kteří by toho nějak moc znali a zajímali se o druhou světovou válku, takže jsem nejprve nevěděla, zda vůbec budu schopna knihu přečíst, když mi chybí dost historických souvislostí. Jak jsem se jen mýlila! Již první kapitola je neuvěřitelně čtivá a rozhodně není jediná. Není to jen o válce, o utrpení samotných vojáků na bitevním poli, ale i o jejich vnitřních pocitech, čemu, komu a v co věří. Postupně se odkrývají charaktery jednotlivých postav na základě jejich prožitků, když mají smrt před sebou a jsou si vědomi, že za minutu mohou také oni již nebýt mezi živými a přesto chtějí žít nebo naopak smrt vyzývají a je jim jedno, co bude zítra, pokud zítra vůbec bude. Konec mi naprosto dostal, jak jen zbytečně to takto muselo skončit. Být na správném místě ve správný čas není snadné.
  Dávám pět hvězdiček, jinak to nelze.

  sioux

  12.08.2015

  Mladí lvi jsou velká věc. Mimořádný román obrovské síly. Velmi zajímavě podaný příběh druhé světové války skrze tři rozdílné hrdiny. Je tam strašně moc pravdy a reálného života ve válce, ale přesto to neubírá na čtivosti, některé části jsou extrémně čtivé. Řada vět jsou perly, které si člověk chce uchovat i po přečtení knihy.
  Jediné, co bylo přitažené za vlasy, byl spisovný jazyk, což může být i věc překladu, navíc jsem četl vydání z roku 1988. Ale působí to hodně divně, když vojáci, vystavení šílenému drilu, hrůzám války a ztrátě jakékoliv víry v cokoliv, neřeknou jediné sprosté slovo. Tak to prostě v životě nechodí. Ale to je malá vada na kráse tohoto velkolepého díla. Pro mě určitě jeden z nejlepších válečných románů. Napadá mi citát, "mrtvý voják prohrál válku, ať stojí na jakékoliv straně," sice to není z této knihy, ale sedí to na ní dost dobře. Howgh.

  Ječmínek

  08.06.2015

  Na střídačku jsem sledoval osudy tří hlavních hrdinů (dvou Američanů a jednoho Němce) během války. Příběhy Noema, Michaela a Christiana mě vtáhly dovnitř dění, hlavní historické události byly jen pozadím. Osudy Noema a Michaela se brzy začínaly prolínat a já si říkal, jestli se protnou i s osudem Christiana. A během celého toho utrpení pěkně vystupovaly na povrch některé skryté a překvapivé charakterové vlastnosti vojáků.

  Szevcza

  26.12.2014

  Nejnehrdinštější hrdinové, a přesto s nimi soucítíte až do skvělého závěru

  triana

  10.12.2014

  Knihu jsem četla asi před 25 lety, dodnes si pamatuji, jak mě uchvátila… Lepší válečný román jsem od té doby neobjevila, je opravdu skvostná!

  Finskej

  10.02.2014

  Skvostný (proti)válečný román, který se navíc dočkal ucházejícího zfilmování s Marlonem Brandem v jedné z hlavních rolí.

  Osca

  01.12.2013

  Tak to je prostě Irwin Shaw! Naprosto geniální, lepší válečný, a přitom antimilitaristický román už číst nebudu.

  Nehanka

  27.10.2013

  jedna z těch lepších knih

  MildeZ

  06.10.2013

  Výborný válečný román – po prvotním překousání se přes stránky, kdy se člověk musí seznámit s jednotlivými hrdiny je poté vržen na bitevní pole a tam už se rozjede pořádný šrumec. Kniha vybízí k zamyšlení a rozhodně se jedná o adepta na povinnou četbu! 🙂

  Knišíl

  20.02.2013

  Výborný román, patřící jednoznačně mezi nejlepší válečné knihy. Četl jsem Nazí a mrtví (N. Mailer) a musím uznat, že Mladí lvi mají lepší děj a kniha je čitelnější, přesto řadím tyto knihy na stejnou úroveň.

  trinx

  08.02.2013

  Vynikajici kniha, opravdu. Vsichni tri hrdinove jsou dost rozporuplni, ale stejne je mate radi. A vetu "Welcome to Germany" asi nikdy nezapomenu.

  Honza23

  09.11.2012

  je to první válečný román do kterýho jsem se zakousl…a už nepustil 🙂

  Hory

  20.08.2012

  Vynikající knížka. Skvělý příbeh a ještě dokonalejší závěr. Jeden z nejlepších válečných románů, který jsem kdy četl. Každý, kdo má rád válečné romány si ho musí prostě přečíst.

  Božena

  10.07.2011

  Nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla.

  pajonek

  kdo tomuto románu dal méně, než 5 hvězd? Tohle je jeden z klenotů světové válečné literatury