Mistr a Markétka PDF, ePub, Kindle

By | 06/25/2018

Mistr a Markétka

Bulgakovovo vrcholné a poslední dílo, které autorovi právem získalo světovou proslulost. V Bulgakovově groteskním mnohavrstevném mystériu se rozvíjí a prolíná více rovin: je stejně tak fantaskním a symbolickým obrazem doby jako realistickým vylíčením dusné atmosféry Moskvy 20. a 30. let, biblickým apokryfem, eschatologickou vizí i ostrou satirou na poměry. Svůj „příběh novodobého Fausta“ začal Bulgakov psát v r. 1929 a poslední úpravy diktoval, už slepý, své ženě pět dní před smrtí roku 1940.Kniha v českém jazyce!


Stažení Mistr a Markétka zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Mistr a Markétka (0.00 EUR)


Stažení Mistr a Markétka zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Mastěr i Margarita (1973)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Fantasy
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (182)

  Přidat komentář

  irca3468

  02. března

  Úžasná kniha, která mě chytla a nepustila. Četla se sama a já se k ní budu jistě vracet.

  jaro999

  23. února

  Zajímavě napsaná kniha, parodické podobenství hrůz, které se děly ve stalinském Rusku ve 20. a 30. letech minulého století, kdy se tam žilo, jakoby tam dorazil ďábel (Woland) se svou družinou: zneužívání psychiatrie k zavírání lidí, kteří jsou z politických důvodů prohlášeni za blázny, mizení osob, vystěhovávání z bytů apod. Ti, kteří vládnou a kteří podle tehdejší ideologie tedy měli ztělesňovat nového ideálního člověka, se dopouštějí řady nepravostí: kradou, provozují šmelinu, lační po penězích a luxusních výrobcích, mají milenky, chovají se nemorálně – na rozdíl od toho, co kážou. Řada spisovatelů a umělců za hmotné výhody hlásá nepravdu a režimu přisluhuje. Ďábel se svými pomocníky vše odhaluje. Existuje však naděje – Mistr: ten zná pravdu, věří příběhu o Pilátu Pontském a Ježíšovu ukřižování a píše o něm román, který tvoří paralelní příběh. Mistr je však rovněž prohlášen za blázna a končí na psychiatrii, odkud jej díky své lásce vysvobodí Markéta, která není s vládnoucím zlem spjatá, a tudíž jí ďábel neublíží a na její přání vysvobodí Mistra. Její láska a Mistrova spravedlnost zvítězí nad zlem a smrtí se od něj odpoutají. V závěrečných apokalyptických scénách pak ďábel se svou družinou odvádějí již zemřelého Mistra i Markétu do věčného klidu. I nad zlem lze díky vnitřní čistotě a lásce zvítězit.

  mi-380

  11. února

  Bláznivé podobenství (a také trochu bajka, fantasy, magický realismus, pohádka, parodie, horor, apokryf, satira a kdovíco ještě), prostě neuvěřitelná a určitě nezapomenutelná směs a smršť nápadů a šíleného děje. A je tu nepříjemný pocit, že k správnému pochopení mám (i přes svých 1065 zářezů na DK) nějak málo načteno: 80% (aktuálně 1543 hodnotících s průměrem 89%).

  Marekh

  07. února

  Kniha byla pro mě docela náročná. Knihu jsem si chtěl přečíst, poněvadž od tohoto autora jsem ještě nečetl žádnou knihu. K této knize bych se už nevracel.

  Knihu bychom mohli zařadit do směru magický realismus. V knize nalezneme epizody z díla o Pilátu Pontském, zajímavá postava je profesor černé magie Woland a jeho družina.

  V knize dochází k prolínání fantaskna a reálně, faustovské téma – boj dobra se zlem, kniha má složitou symboliku a filozofický podtext – nejednotná interpretace.

  archandelka

  03. února

  Zatím se mi asi ještě nikdy nestalo, že bych k nějaké knize neměla co dodat, přesně z toho důvodu, že ten šílený pocit, který z této knihy mám, zcela koresponduje se stylem napsání. Na druhou stranu ten rozklad, který zlo působí, je neuvěřitelný a tohle podle mě Bugakov vystihl dokonale. Ale můj šálek kávy to úplně nebyl.

  markettH

  02. února

  Musím říct, že tohle jsem opravdu nečekala. Kniha s nečekanými magickými postavami a zdánlivě nevysvětlitelné jevy mě příjemně překvapila. Určitě se nejedná o nudnou, jenom popisnou ruskou literaturu.

  Darleen

  18.12.2017

  Tahle knížka je tak divně šílená, že prostě nedokážu říct, jestli se mi líbila nebo ne…

  ferda16

  22.11.2017

  Šílená a zároveň fascinující knížka. Už jsem se k ní vrátila podruhé a myslím, že až si ji znovu přečtu třeba za deset let, tak ji budu zase chápat víc a možná jinak.

  Chesterton

  11.11.2017

  Zvláštně svébytná i rozporuplně náročná až šílená kniha. Sama sebe trochu obdivuji, že jsem ji přečetla avšak nelituji toho a nevylučuji, že se k ní nepokusím někdy vrátit. Hodnocení "takový velmi dlouho trvající trip" mi přijde velice trefné a výstižné 🙂
  Stojí za to!

  snupko

  10.11.2017

  Odporúčam, naozaj zábavné a zároveň poučné čítanie. Miestne vysoké ohodnotenie je adekvátne.

  Gustik5

  10.11.2017

  Asi jsem se zamiloval do Bulgakova… Byť mi chvíli trvalo zorientovat se v dění a zvyknout si na jeho vypravěčský styl, který je opravdu hodně specifický, jakmile jsem si udělal přehled o tom, kdo je kdo, bylo to perfektní. Je to magické, pohlcující a nápadité… Ta atmosféra, satira a dějové linky stojí za to se oklepat z počátečního zmatku a nechat se vyprávěním unášet. S odstupem dávám plný počet a určitě se k tomuto dílu zase vrátím.

  kubaskyba

  05.11.2017

  Netřeba komentáře, jedno z veleděl literatury. Velice poutavý příběh, postavy, pro českého čtenáře atraktivní prostředí. Nevím, co vytknout – je to mistrovské dílo. 🙂

  AnjaVCL

  16.10.2017

  To se těžko popisuje. Takový velmi dlouho trvající trip.

  Majrek

  06.10.2017

  Pro mne osobně velmi rozporuplná kniha – na jednu stranu jsem doslova hltal famózně popsané prostředí Jeruzaléma, na druhé straně jsem se nerad vracel do prostředí Moskvy, kde mi celkové vyznění příběhu připadalo poněkud přeplácané a fantasmagorické. Snaha parodovat tehdejší poměry tak bila do očí, až si člověk říkal, zda to má autor při svých vyjadřovacích schopnostech a představivosti zapotřebí. Ale musím uznat, že Bulgakov má nesporné vypravěčské nadání a celkový dojem z knihy je velmi dobrý.

  bekule

  30.09.2017

  Fantastické , tajemné ,šílené. Četla jsem dvakrát, při prvním čtení asi v mých dvaceti letech mě uchvátily biblické výjevy. Podruhé jsem četla asi před deseti lety a to mě víc fascinovaly scény s Markétkou. OPRAVDU NEZAPOMENUTELNÉ

  Jacck

  02.09.2017

  Hodnocení: mistrovské a geniální dílo
  Má interpretace: Mistrovo vyprávění o Pilátovi je paralelou k stalinským hrůzám SSSR. Ježíš přibitý na kříž symbolizuje dobro ukřižované Stalinem. Pilát pak představuje sice morálního člověka, který však vlivem zbabělosti se na tom ukřižování podílí. Mistrův román je symbolem pro snahu vylíčit pravdu. Masolitem (cenzorním aparátem) je však strhán a zavřen do blázince. Varieté je symbolem státního aparátu SSSR a varietní ředitel je nejspíš sám Stalin. "Ďábel" Wolland je Spravedlnost, která přišla do Moskvy napravit křivdy – uspořádá představení černé magie, rozšíří falešné peníze a ředitele varieté (Stalina) přivede do blázince, dále zapálí budovu Masolitu. Více zde

  https://www.databazeknih.cz/blog/mistr-a-marketka-8597

  TeraOkula

  24.08.2017

  Četla jsem na VŠ a pak ještě jednou kolem třicítky a mám chuť znova. Mysteriózní. Považuji za nejlepší knihu z ruské moderní literatury.

  Viola.Bunková

  20.08.2017

  Úžasnoskvoucí a skvělistvá kniha! Bylo to náročné na děj, hodně důležité soustředit se, ale hlavně se vyznat ve všech postavách a dějových liniích! Ale stálo to za to. Až budu starší (tak o deset let), rozhodně si ji přečtu znova, jsem totiž přesvědčená, že najdu plno věcí, které jsem nyní nepochopila a při příští četbě mne potěší. Četla jsem si ji i na táboře (téměř nemožné, mezi těmi malými dětmi). Nejvíce se mi líbila postava Kňoura, kocoura s vařičem. ♥ Doporučuji všem!

  G-Rea

  07.08.2017

  Kniha, kterou mohu číst stále znovu a vždy mě znovu "chytne" již od prvních vět. Je to jedno z největších děl dvacátého století, nádherně navazuje na literární odkaz N.V. Gogola, se stejnou lehkostí a samozřejmostí evokuje i ty nejfantastičtější scény. Splňuje vše, co od skutečného umění očekáváme: s použitím všech věrohodných detailů přetváří realitu v novou skutečnost, která je dokonale pravdivá. Velmi přitažlivou formou sděluje mnoho o životě i smrti. (Domnívám se, že je tak trochu testem na inteligenci a vnímavost čtenáře). Taky se mnou dlouho zůstává – vlastně napořád.

  spursfan

  18.07.2017

  Naprosto fantastická kniha. Nemůžu ji dostat z hlavy i několik dní po přečtení. Ani chvilku mě nenudila. Několikrát mi dokonce vykouzlila dobrou náladu při cestě do práce, která nezmizela celý den, především kocour byl povedený 🙂

  Sarq

  15.07.2017

  Vtipná kniha, nejen pro nás pamětníky státu kočírovaného komunisty a jejich praktik, ale vtipná i s ohledem na dnešní reálie. Skvělé čtení!

  irskádívka

  07.07.2017

  Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Zanechala ve mně hluboký dojem ještě po několika letech a co víc po knize můžeme chtít?
  Moc se mi líbila a rozhodně doporučuji.

  Lodja

  11.06.2017

  Jojo, té síly díl. Wolandovi a jeho nohsledům se nedá upřít, že mají styl a že jejich popichování celé pokrytecké Moskvy stojí za přečtení. Musím říct, že krutě satirickou kritiku jsem si přečetla s chutí a ráda, zároveň jsem už byla celá na trní a čekala nějaké to faustovské vygradování, kdy se teda konečně "dozvím", co je zlo a co je dobro, jak fungují a proč jednoho bez druhého nelze.
  A namísto toho jsem si přečetla jeden fantaskní příběh o létající holce, odpuštění a pravé lásce. Tuhle zápletku bych ale radši přenechala Saxáně nebo jiné pohádce s menšími ambicemi… Vztah Mistra a Markéty je popsán hezky, ale velká láska se jako červená nit vine literaturou už pěkně dlouho a sama o sobě dech úplně nevyrazí. A tu filosofickou část jsem tam nějak neodhalila. Takže fantazárna dobrá, ovšem nemyslím si, že takovýto kult by kolem MaM byl kvůli fantasy prvkům a jedné velké a trochu divné lovestory. Cítila jsem se docela podvedeně…

  DeniseMarini

  07.06.2017odpad!

  Tohle byla pro mě jedna z nejhorších knih, co jsem kdy četla. Chtěla jsem to vzdát, ale vzhledem k tomu, že jsem knihu ze studijních důvodů dočíst musela, tak jsem to vydržela do konce. Nevím, jestli pro to nemám pochopení nebo nejsem ve správném věku, ale za mě bohužel totální katastrofa…

  adorjas

  04.06.2017

  Tak, asi som málo zrelá na tento typ knihy, alebo absurdita a v nej skrytá irónia na spoločnosť tej doby sa ku mne neprevysielala.

  Ku podivu ma bavila časť z Jeruzalema aj časť s Markétkou, ale ten zvyšok bol nad moje vnímanie príjemnej knihy, ktorá by mi malo dať niečo viac do života…

  Momana

  03.06.2017

  Naprosto geniální kniha, doporučuji k přečtení všem. Jedna z nejlepších.

  InaPražáková

  23.05.2017

  Nejmilovanější kniha. I při druhém, třetím, pátém čtení vždycky najdu něco nového. Nesmírně hravý text, až laškovný, přitom nesmírně hluboký a trefnou alegorií popisující strašlivou dobu.

  Lanisa1966

  07.05.2017

  Hodně zvláštně napsaná fantasy. Chvílemi musí člověk hodně přemýšlet o tom, co vlastně spisovatel vyjadřuje. Je to celkem těžká četba, a proto bych podruhé tuto knihu číst nechtěla.

  Adelajda_4

  05.05.2017

  Neuvěřitelné, geniální, mistrovské dílo! Čtení jsem si užila a ten pocit z knihy je nepopsatelný. Věřím ale, že kdybych ji četla znovu, objevím tam množství jiných detailů a z knihy budu mít úplně jiný pocit, jsem si ale jistá, že vždy bude pozitivní, protože tohle je jedna z nejlepších knih, které jsem četla.

  myllo

  29.04.2017

  najlepsia kniha Bulgakova. Najprv som videl serial, ktory je skvelo natoceny- vsetko, vsetko co je v knizke, vsetka fantazia je pretavena do serialu. Obidve maju viacero vrstiev, knizku som cital aspon 3x, serial videl opakovane. Kazda scena sa hlboko vnara, je to proste neuveritelne skvele…