Milionář na cestách PDF, ePub, Kindle

By | 05/29/2018

Milionář na cestách

Román vypráví příběh dvou bratranců, Jeana Taconnata a Marcela Lornanse, kteří cestují lodí z Cette (druhý největší středomořský francouzský přístav ležící poblíž Montpellier) do Oranu v Alžírsku, aby z důvodů svých finančních problémů vstoupili do sedmého regimentu Afrických střelců (Chaussers d’Afrique). Na palubě lodi se setkají s poměrně nepříjemným panem a paní Désirandellovými a s jejich neschopným synem Agathoklesem, kteří se rovněž plaví do Oranu, ke se má Agathokles setka s dívkou Louisou Elissanovou, se kterou se má podle dávné dohody jejich rodičů oženit. Na této cestě doprovází rodinu Désirandellových jejich rodinný přítel, bohatý průmyslníkem Clovis Dardentor. Z diskuzí na palubě lodi oba bratranci zjistí, že Dardentor je svobodný muž bez závazků a nemá žádného dědice, kterému by odkázal své bohatství. Dardentorovi se nelíbí, že by po jeho smrti propadl jeho majetek státu, a chce proto někoho adoptovat. Zákony adopce jsou však velice přísné, zejména paragraf o tom, že adoptující musí pečovat o adoptovaného v době jeho nezletilosti nepřetržitě po dobu nejméně šesti let. Zákon ovšem povoluje jednu výjimku: pokud by adoptovaný zachránil adoptujícímu život (například v boji nebo tím, že by ho vynesl z plamenů nebo z vody), adopci nic nebrání. To vnukne Jeanovi a Marcelovi nápad, že by jeden z nich mohl Dardentorovi zachránit život, on by ho tak mohl adoptovat, a tím by se vyřešily jejich finanční problémy.

Po příjezdu do Oranu se všichni seznámí s Luisou, do které se Marcel zamiluje. Dardentor pozve celou společnost na dlouhý výlet vlakem a povozy po alžírském venkově. Na trase o délce 650 kilometrů by cestující měli navštívit Saidu, Dayu, Sebdu, Tlemcen a Sidi Bel Abbes. Jean a Marcel se cesty s nadšením zúčastní, neboť se tím jednak oddálí jejich vstup do vojska, a jednak věří, že se jim na cestě naskytne příležitost zachránit Dardentorovi život. Marcel je navíc spokojen, že bude na cetě ve společnosti Luisy, což nelibě nese paní Désirandellová. Ironií osudu je, že je to právě Clovis Dardentor, který na cestě zachrání život obou mladíkům. Marcela vynese z hořícího vlaku a pro Jeana skočí do vody, když s ním jeho kůň zmizí pod hladinou při brodění přes řeku. Dardentora před smrtí zachrání nakonec Luisa, když je skupinka cestujích napadena lvy. Clovis Dardentor pak Luisu adoptuje, a ta se k obrovskému vzteku Désirandellových provdá za Marcela. Dardentor navíc prohlásí, že Jeana bude považovat za svého synovce, takže ani jeden z mladíků nemusí vstoupit do francouzské armády.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Milionář na cestách zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Milionář na cestách (0.00 EUR)


Stažení Milionář na cestách zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  CLOVIS DARDENTOR (1896)

  Žánr:
  Dobrodružné, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Návrat
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  Eigis

  04.09.2013

  Jedna z nejslabších verneovek, sice psaná z humorem, ale bez dobrodružní zápletky.

  vitavita

  06.04.2012

  Dá se přečíst, ale většina knih J.Verna je lepší …