Milenec lady Chatterleyovej PDF, ePub, Kindle

By | 06/20/2018

Milenec lady Chatterleyovej

Vo svojom najkontroverznejšom románe Milenec lady Chatterleyovej (Lady Chatterley´s Lover, 1928) šokujúco otvorene opísal sexuálne vzťahy dvoch milencov a použil také výrazy z oblasti erotiky, aké sa v anglickej literatúre, dovtedy spútanej viktoriánskym pokrytectvom a prudériou nikdy predtým neobjavili. Príbeh mladej lady Connie, manželstvom pripútanej k urodzenému, za vojny doživotne zmrzačenému manželovi a obrodenej fyzickou láskou k hájnikovi Mellorsovi, vyjadruje jeho vieru v obrodnú moc "novej sexuality" v ramci realistického príbehu, dejovo zasadeného do rodného baníckeho kraja.Kniha v českém jazyce!


Stažení Milenec lady Chatterleyovej zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Milenec lady Chatterleyovej (0.00 EUR)


Stažení Milenec lady Chatterleyovej zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Lady Chatterley´s Lover (1928)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Petit Press (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (53)

  Přidat komentář

  RyxiraAmyGinger

  včera

  Nemám nic, co bych knize vytkla. Hodně mě bavila psychologie postav, popis vztahu mezi Connie a Cliffordem i interakce s dalšími postavami. Příběh byl napsaný čtivě a hezky ubíhal.

  Vercutka

  16. března

  Nesedl mi styl psaní této knihy,některé nudné pasáže jsem přeskakovala. Ale samotný příběh je pěkný. Dokonce mě donutil podívat se na několik filmových zpracování.

  Nomia

  04. března

  Pokud odhlédnu od faktu, že kniha byla na svou dobu neskutečně otevřená, kontroverzní a kritická, a budu-li se soustředit jen na samotný příběh, tak s čistým svědomím nemůžu říci, že by se jednalo o kdovíjakou bombu.
  Knih s obdobným tématem, kde neukojená žena hledá uspokojení / lásku / únik od stereotypu, jsem četla už poměrně dost a Milenec lady Chatterleyové ničím příliš nevyčnívá z řady. Opět se jedná o poměrně otevřenou sexuální zpověď, ale zde je kladen větší důraz na psychologii a odlišnost postav, kde každá patřila do jiné sociální vrstvy.
  I když je kniha poměrně krátká, cca 300 stran, tak se mi zdála rozvleklá. Rozhodně se jedná spíš o společenský román zaměřený na psychologii a pocity postav, než o peprné čtení. Knize chyběl větší spád a jiskra. Nenadchne, neurazí.

  joachim36

  27. února

  Konec epochy britských imperiálních dějin, vylíčený na příběhu lásky dvou lidí z odlišných sociálních vrstev. Četl jsem v originále a velmi se mi líbil autorův vhled do psychologie jednotlivých postav. A také oceňuji ten otevřený konec, bez "a žili spolu na švédské rivéře s jejich jachtou štastně až do smrti a pokud…..".

  KnihyJsouKnihy

  19. února

  Moderní a postmoderní literatura po druhé světové válce láme programově jedno za druhým skoro každé sexuální tabu, a tak ačkoliv tento román je světově známý hlavně kvůli své takzvané sexuální otevřenosti, u soudobého, již notně otrlého čtenáře může v tomto ohledu sotva dostát své pověsti. Je téměř k neuvěření, že tato kniha mohla ještě v šedesátých letech minulého století dokonce vyvolat v Anglii soudní spor – spíše než obscenitě samotné bych to ovšem přičítal tamějšímu nevyřešenému dědictví po striktním dělení společnosti na sociální třídy, hluboce zakořeněném v hlavě každého Brita. V českém prostřední s tímto sotva máme zkušenost, a tak vztah Lady s obyčejným hajným tuzemského čtenáře asi příliš nešokuje.
  Sexuální scény v celé čtyřsetstránkové knize jdou spočítat na prstech obou rukou. Kdo čeká perverzity, bude zklamán. Sexuální život drtivé většiny lidí byl v minulosti k uzoufání nudný, což reflektuje i tato kniha. I zde se ale už objevují známky mírného pokroku, kdy Constance Chatterlyová se postupně odvažuje začít žít v jednotě se svým sexuálním já, což můžeme označit za jedno z témat celého románu.
  Děj knihy postupuje velmi pomalu. Autor používá důkladný popisný jazyk, a tak se každá scéna protáhne na velmi dlouho. I psychologie postav je velmi důkladně popisována, včetně veškerých motivů jejich jednání a tužeb, a tak je často nutné retrospektivně zkoumat jejich minulost. Musím bohužel říct, že tato důkladnost románu velmi škodí. Autor se snaží naprosto vše vysvětlit a nenechává prostor pro žádnou uměleckou hloubku, kterou dílu dodá trocha neurčitosti a možnost širší interpretace. Bohužel je kvůli tomu dojem z většiny postav románu občas skoro až vulgární. Lidská osobnost je komplikovaná a nejde ji exaktně shrnout na list papíru, přesnost musí být občas obětována na úkor věrnosti.
  Za nejzajímavější a nejtrvalejší na celé knize bych považoval průzkum vztahu člověka s novými podmínkami, vyvolanými překotnou industrializací. Myslím, že když už něco tak tento román je dobrým svědectvím o tom, jak komplikované je pro člověka najít si své místo v novém, nepřirozeném světě.
  Na závěr samozřejmě musím uznat, že tato kniha i přes všechny své nedokonalosti musela být ve své době určitým průkopníkem. Ovšem na rozdíl od mnoha nesmrtelných děl světové literatury i po stovkách let aktuálních jako při svém vydání, tento román bych považoval za lehce překonaný. Myslím, že mnoha autorům se podařilo vyrovnat se s podobnými tématy lépe a to hlavně nikoliv po obsahové, ale formální stránce.

  Palorizek85

  05. únoraodpad!

  Ani jsem nedočetl – ztráta času…

  PavlínaAlžběta

  26. ledna

  Tato klasika mě nechybí v knihovně a hlavně v novém hávu od Odenu doplňuje moji sbírku. Dnes působí román na čtenáře nudně,hlavně pro mladší generaci, já ji mohu číst i po letech. Příběh v dané době byl něčím tak novým, až dá se říct nepřijatelným s hlavní hrdinkou a hrdinou žijících v odlišných společenských vrstvách a jejich láska v popředí, popisy a zabývání se politického a sociálního prostředí společnosti na straně druhé ,se zápletkou a lehkou erotikou. Žádné oplzlé dílo, román má i hlubší pointu

  ziriant

  28.12.2017

  Po formální stránce nejde o žádnou velkou literaturu, do klasického stylu psaní románů pro ženy má však tato kniha (naštěstí) také daleko. Po příběhové stránce je to asi nějak podobně, vcelku všední zápletka, ale atmosféra tehdejší doby je mi prostě z nějakého důvodu příjemná, proto i k této knize jsem se již ráda podruhé po skoro 9 letech vrátila. Co potom ještě na této knize ocenit? Jistě přemíru odvahy na tehdejší dobu, a vlastně i v dnešní době je tak trochu výjimečná, protože autoři, kteří se již více chtějí odvázat, zapomínají většinou na tu touhu samotnou, na hloubku a pravdu, což vše v této knize je. Snad jen opět, jak už to u mě bývá, jsem trochu nespokojená s koncem…

  Knihomlok2015

  22.10.2017

  Já nevím, možná to kdysi byla kontroverzní kniha, ale já tomu prostě a jednoduše nevěřila. Spíš než lásku mezi dvěma osobami na jiném společenském žebříčku mi to všechno přišlo jen jako jeden sálodlouhý způsob jak zahnat nudu (nudu geografickou, manželskou, erotickou, politickou, rodičovskou atd.) a nudná mi ta kniha připadala vlastně celá.

  Messilina

  10.10.2017

  Děj bych shrnula do několika bodů: 1) o sexu 2) trochu o politice 3) o sexu. Za sebe říkám ztráta času. Hvězdičky nedávám, není za co.

  Nelasp

  08.10.2017

  Knihu jsem četla už kdysi na gymplu. Líbila se mi, dobře poukazovala na úplnou absurditu společenského uspořádání.

  gnocchi

  21.08.2017

  Četla jsem před mnoha lety, vydání z roku 1978, nemohla jsem se prokousat ke konci.
  Ani si nepamatuji, že bych se ke knize někdy vrátila. Věřím, že ve své době byla odvaha takovou knihu nejen napsat a vydat, ale i číst ;-).

  Dvoja

  18.06.2017

  S hlavní hrdinkou Connie jsem nedovedla souhlasit v jejich pocitech, vztahových rozhodnutích a vazbách. Proto jsem mezi mnou a příběhem cítila mírné napětí. I přesto, že je kniha velmi dobře napsána, nemůžu hodnotit výše.

  otesánek

  28.05.2017

  Prostě to nemůžu dočíst….S vypětím posledních sil jsem dolistovala a prolistovala k závěru. Chápu, že byla šokující, ale dnes……. ani styl psaní mě příliš nezaujal….

  roso.mak

  23.03.2017

  Ano, tehdy chápu, že kniha byla naprosto šokující. Teď je jen naprosto nudná. Kromě toho, že si lady najde milence, že je tam zmiňován předmanželský sex a také věc nejvíce šokující a naprosto překvapivá, že ženy mohou mít také orgasmus. Ale kromě toho, je tam spousty filozofických diskuzí, projevů a monologů (spisovatele, protože čtenář nenaslouchá, není schopen reagovat a později páchá knižní sebevraždu). Prolistováno, mohu slavnostně oznámit, že jsem přečetla další slavnou knihu.

  Lessana

  15.11.2016

  Kniha sa mi čítala dobre, príbeh je zaujímavý, postavy vykreslené úplne vierohodne. Najviac ma oslovili Mellorsove úvahy a slová, nielen tie o sexualite, hoci i tu mal v mnohom jasno, ale najmä o zbytočnosti priemyslu, o otroctve ľudí, o návrate k obyčajnému radostnému žitiu, o ľuďoch a peniazoch ako mamone, ktorý z ľudí robí len stroje na ich zarábanie a pre ktorý prestávajú byť citlivými, duchovnými, ale i zmyselnými bytosťami.
  Keď sa dnes človek vnímavými očami poobzerá okolo, nemôže sa ubrániť myšlienke, aký predvídavý, v tomto prípade žiaľ, Lawrence bol!

  Lucky_one

  09.10.2016

  Úžasná kniha, na svoji dobu jistě revoluční. Velmi mi sedla jakýmsi lidským váháním, které je součástí nesnadných životních rozhodnutí. Doufám, že to dobře dopadlo a Connie a Oliver žili šťastně až do smrti. 🙂

  _Michelle_

  29.08.2016

  Začátek knihy byl poměrně nudný a chvílemi až ubíjející (zejména politické úvahy mě neoslovily), ale další část knihy už byla značně čtivější, napínavější a celkově zajímavější. Rozsah je vzhledem k obsahu dle mého názoru značně naddimenzován a nutno dodat, že od závěru jsem čekala tak nějak více. Suma sumárum knihu hodnotím relativně kladně, ale místo v mém srdci si prostě nezískala.

  Marbo

  09.08.2016

  Milenec lady Chatterleyové je navzdory názvu a své pověsti dílem, kde jde o sex až na druhém místě. Pro mne je stěžejní myšlenkou díla kritika britské společnosti let dvacátých. Ovšem i ona druhá stránka věci, sexus má zde dostatek prostoru a je na každém, co mu sedne více. Mně zaujaly obě roviny, jen se však ptám, nakolik mohl autor věrohodně popsat pocity ženy při styku (pohlavním )…

  hana1984

  08.06.2016

  skvělá,doporučuji

  Richard Hrob

  24.04.2016

  Jedna z klasik světové literatury. Silné a nadčasové dílo. Za mě 5 hvězdiček…

  zipporah

  21.02.2016

  Akoby som tam videla medzi riadkami osobný dialóg autora so Schopenhauerom, ale aj ďalšie väčšie dôkazy zdrojov, ktoré si spisovateľ preberal v potácaní sa sexuálnou tematikou, ktorá nabrala obrátky už v druhej polovici 19.storočia a teda nie je až taký výnimočný tento román v súvislosti s "dvahou" publikovať erotikuš theme. Navyše v jeho dobe už psychológia, ktorá sa zaoberala libidom bola v plnom prúde… takéto romány, príbehy a štúdie by sa ukázali oveľa skôr nebyť moci cirkvi, sliedila a odstraňovala hriešnikov od 15. storočia, ale moc slabla, a nakoniec ju zlomila Veľká Fr. revolúcia a vláda jedného, ergo politické riadenie, ktoré sa prudko zmenilo. Čo sa týka obsahu, myslím, že často autor v dôsledku toho, že bol mužom, si zamieňal pohľad lady chatterlyovej s jej milencom, resp. že to, ako celé dejstvo vnímala ona, bol v skutočnosti pohľad muža mellorsa, alebo samotného autora, komu sa ako páči, teda connine myšlienky mi prišli nepresvedčivé, žena inak uvažuje, autor veľmi zanedbal otázku istoty, zázemia a ženského cieľa vytvoriť hniezdo (ako na to nezabudol a dobre popísal v anne karenine tolstoj v postave kitty!) a to všetko pozastavil na úkor sexu, ktorý je priroitou muža, nie ženy, akoby sa s tým lawrence nechcel zmieriť a hľadal dôvody, ktoré by ženu presvedčili o pozitívach sexu…. ja mám pocit, že to nevyšlo, ale nevadí, možno sa mýlim… aby som nekritizovala len v zlom, bolo aj pár dialógov výstižných a vtipných

  Ajrad1981

  14.01.2016

  Při čtení mi vadily politicko-sociální řeči, ty mě tedy fakt nebraly. A nudily. Bez nich by se mi to četlo o hodně líp.

  3nitka

  02.01.2016

  Vydané 1928? – klobúk dolu za odvahu.

  taikatalvi

  23.10.2015

  Táto kniha je na dobu, v ktorej bola vydaná, šokujúca. Dnes? Ani nie. Hoci opisy niektorých scén sú prezdobené a až príliš romantické, Lawrence bol na svoju dobu génius. Odvážil sa opísať to, o čom sa v spoločnosti iba šuškalo. Bol zvozený kritikou a spoločnosťou, ale táto kniha si svoje miesto v svetovej literatúre našla. Dielo bolo aj sfilmované, odporúčam verziu Lady Chatterley so Seanom Beanom v hlavnej úlohe, natočené s BBC.

  Danielka001

  21.09.2015

  Na začátku knihy jsem si říkala "proč jsem si to koupila, nepřečtu ani dvě stránky". Přečetla jsem!!! Přečetla jsem celou jedním dechem – velmi nadčasové dílo dle mého názoru.

  MaKöC

  27.08.2015

  Na knihu jsem byla velmi zvědavá, po přečtení několika komentářů se mi zachtělo objevit svět lady Chatterleyové a utvořit si vlastní názor na celý její příběh, na hořkosladký bol její velké lásky! A kniha mě opravdu nezklamala, je velmi čtivá, určité pasáže doslova strhující a otevřenost výpovědí milostných scén nadmíru vkusná. Vnitřní pocity ženy jsou popsány mužem.. pan spisovatel se tedy vyznal..! :)) Neukončený děj je perfektní pointou, netradičně ukončený milostný román, s tím se člověk hned tak nesetká a klobouk dolů za tento závěr, můžeme se jen dohadovat, zda lady Chatterleyovou a pana Mellorse čeká nekonečné štěstí.. Láska je zde vyobrazena jako cit ne vždy zrovna příjemný a okázale šťastný, spisovatel podává také jiný pohled.. na lásku zraňující, tíživou, plnou očekávání a domněnek. Čtenáři však není nic vnucováno ani namlouváno, je pouze svědkem jednoho vztahu se všemi jeho horempády. Jako v životě. Sladký bol!

  kolacky

  15.08.2015

  Mohlo by se to někoho dotknout i dneska, vím o pár "puritánech"… Ale jinak dobré čtení o dvou, kteří se našli. Connie a Mellors měli štěstí a shodli se vkusem, potřebou a temperamentem a věřím, já optimista, že spolu nakonec byli a byli šťastní.

  ivanah

  02.03.2015

  Zvláštní, dočíst knihu v předvečer výročí úmrtí autora (+ 2.3.1930) 🙂 Dokázal být na svou dobu velmi otevřený a tím nám poskytl ojedinělé svědectví o své době. Překvapující je, že se za ta léta vlastně až tak moc nezměnilo. Jen dnešní stroje jsou možná trochu jiné, ale vnímání sexuality a lidské problémy s tím spojené zůstaly stejné. Stejně jako u dalších dobrých knih jsem měla ten zvláštní pocit, že odkrývá něco, co je jen můj subjektivní prožitek a zkušenost… Pozitivní na tom je, že jako lidstvo přes to stále žijeme 🙂

  Edeltruda

  09.02.2015

  Román po 90. letech asi už kromě zarytých puritánů dnes málokoho vysloveně pohorší, ale jako oslava sexuality, přirozenosti a kritika zbytečného mudrování funguje stále. Alespoň pro mě.