Michail Strogov PDF, ePub, Kindle

By | 05/28/2018

Michail Strogov

Zatím poslední vydání jednoho z nejlepších románu Julese Vernea. Předtím ho vydal Albatros pod názvem Carův kurýr v edici Karavana v roce 1969. Příběh se odehrává v carském Rusku pravděpodobně kolem roku 1860 v době fiktivního povstání Tatarů proti ruskému carovi. Carova bratra, který se nachází v Irkutsku, chce zavraždit zrádce Ivan Ogarev. Během jednoho z tatarských nájezdů však dojde k poruše telegrafického spojení mezi evropskou a asijskou částí Ruska. Proto musí být do Irkutska neprodleně vyslán kurýr, aby velkoknížete uchránil před smrtí. Tento nelehký úkol byl svěřen kapitánovi carských kurýrů Michailu Strogovovi. Hlavní hrdina cestuje vlakem, lodí, povozem i pěšky. Na cestě přes Sibiř je dokonce zajat Tatary.Kniha v českém jazyce!


Stažení Michail Strogov zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Michail Strogov (0.00 EUR)


Stažení Michail Strogov zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Michel Strogoff (1876)

  Žánr:
  Dobrodružné, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Návrat
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  Peternikdy

  13. únoraodpad!

  Tuhle knížku jsem nedočetl. Druhá z verneovek, kterou jsem nedal, i když jsem fakt chtěl. Na pana autora patrně hrozně tlačil vydavatel, nebo co. Bez nátlaku a při jasné mysli by to myslím předělal, jakmile by to po sobě přečetl.

  Richie1

  29.12.2017

  Velmi pěkný příběh zcela v duchu jiných Verneových románů – jeho hrdinové putují značnou dálku, přičemž zažívají různá dobrodružství. Verne psal často spíše dobrodružné cestopisy a i v případě tohoto příběhu projede hlavní hrdina velkou část carského Ruska. Zkusil jsem zadat celou trasu do aplikace mapy.cz a i při současných moderních silnicích mi vyšla délka 5.661 km, což zhruba odpovídá údaji v knize (5.200 verst neboli 5.548 km). Auto by ji dnes projelo za necelých 62 hodin – ovšem v příběhu carský kurýr putuje skoro 3 měsíce.
  Hlavní hrdina je neskutečně statečný i fyzicky zdatný (celkově je ruský lid značně vyzdvihován nad proradné tatarské hordy), takže místy příběh nabývá podoby téměř fantasy románu – ale to ostatně k Verneovým románům také patří: správná dávka dobrodružství s využitím zveličených předností hlavního hrdiny. Román se mi líbil, po dlouhé době jsem si opět užil další verneovku. 75%

  harald

  28.01.2016

  Klasický příklad toho, že verneovky nejsou knihy zdaleka jen pro mládež. Kdo ze současné mladé generace se dokáže orientovat v zeměpisu Sibiře, případně v historii Tatarských vpádů do Ruska, což je alfou i omegou této knížky… Navíc výborný děj, bez oslích můstků a s minimem deus ex machina, děj k vedlejším postavám nedětsky nemilosrdný. Tato kniha mě na starší kolena nalákala zkusit číst verneovky, které jsem v mládí přeskočil nebo neměl možnost přečíst.

  Eigis

  22.08.2013

  Velmi poutavě a originálně napsaný příběh.

  tenax

  11.08.2013

  Já jsem románem moc nadšený nebyl. Připadal mi spíš jako zeměpisný průvodce Sibiří. Obsáhle popisuje geografické podrobnosti, rozdělení gubernií, jednotlivá místa na Strogovově cestě, jejich vzdálenosti a okolní krajinu. Dějově dost chudý a nepřekvapivý, skoro nudný. Sorry.

  vitavita

  06.04.2012

  Výborná kniha. Já jsem ji četl i pod názvem Carův kurýr a viděl stejnojmenný film.

  Gerbasin

  Asi nejlepší a nejnapínavější dobrodružný román, který jsem dosud četl… od Julese Vernea určitě. Škoda, že je docela málo známá, ale fanoušci verneovek se k ní určitě jednou dostanou.

  deerslayer

  Niekedy táto kniha nesie názov Michail Strogov