Mesinská silnice PDF, ePub, Kindle

By | 06/26/2018

Mesinská silnice

Je rok 1943. Winston Churchill a Franklin D. Roosevelt se dohodli, že příštím cílem spojeneckých útoků bude Sicílie. Proti spojeneckým svazům tu stojí asi 1250 německých a italských letounů. Německé letectvo, které tu má jen málo kvalitních strojů, navíc již začíná trpět nedostatkem kvalitních pilotů. Steinhoffova JG 77 je složená většinou z mladíků, starých a ostřílených stíhačů je let od letu méně.

Steinhoff, eso s více jak stem sestřelů na kontě, vypráví o fyzickém i psychickém nebezpečí plynoucím z opotřebení pilotů, jež se den co den vrhají do sebevražedného boje proti mnohonásobné převaze spojeneckého letectva.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Mesinská silnice zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Mesinská silnice (0.00 EUR)


Stažení Mesinská silnice zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Die strasse von Messina: Tagebuch des kommodore (1993)

  Žánr:
  Literatura naučná, Vojenství
  Vydáno: , Mustang
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  MartinezZ

  06.04.2016

  Vůbec ne špatné čtení, jen i na svou útlost počtem stránek místy poněkud zbytečně rozvláčné. Buď jak buď, pohled na válečný neutěšený stav německé Luftwaffe, resp. přímo stíhačů ustupujících z Afriky přes Sicílii do Itálie, očima leteckého majora, jemuž i jeho pilotům je jasné, kam to všechno spěje. Aby toho ale nebylo málo, z pozic vrchního velení jim není v rámci možností podávána ani pomocná ruka, jako je přes jejich natahované ruce za pomocí sekáno rákoskou těmi, kteří žijí v nereálném světě. Z pilotů se stávají už jen stroje, které létají z povinnosti tam, kde nemá jejich přítomnost valného smyslu, a které umírají zbytečnými skony. Pohled na rozpadající se a upadající Říši na jednom z okrajů její končící moci.

  Zajímavé bylo, že ač jsem to neplánoval, kniha velmi volně obdobím i místem navazuje na knihu, kterou jsem právě před Mesinskou silnicí dočetl: ‘Patrick Gibbs – Konečně Malta!’, takže s poměrně malým časovým dějinným odstupem jsem mohl sledovat druhou barikádu s jejími osudy a pohledem na skutečnost.

  Stačí se jen posunout o rok později, 1944, a uvidím, co za vzpomínky na dobu a poměry přinese autor v navazující knize ‘V poslední hodině’.