Mayové – Poklady starobylých civilizací PDF, ePub, Kindle

By | 06/28/2018

Mayové - Poklady starobylých civilizací

První svazek série Poklady starobylých civilizací je věnován Olmékům a Mayům, dvěma význačným mezoamerickým předkolumbovským kulturám, které se rozvinuly v oblasti tropického pralesa, v "zeleném srdci" jihovýchodu.
Řazení kapitol umožňuje čtenáři chronologicky sledovat vývoj civilizací na tomto území, počínaje olméckými sídlišti a jejich působivými monumentálními sochami. Následuje společenská a kulturní reorganizace, k níž došlo v důsledku pádu olméckého panství a pozoruhodný rozmach mayských městských států v klasické době. Právě z tohoto období pocházejí mnohé úchvatné památky ukryté v hloubi tropických lesů.
V další části jsou shrnuty nejnovější teorie ohledně tzv. zhroucení mayské společnosti, na něž navazuje rozbor kulturních změn, jež nastaly poté – od válečných výbojů státu Chichén Itzá po růst přístavů, které ovládaly obchodní trasy podél karibského pobřeží Yucatánu. Tato malá dynamická království se jako první setkala se španělskými vojenskými jednotkami, jejichž dobývání mayské říše zachycuje poslední část knihy.
Historický text zpestřují informace o umění, náboženství, míčových hrách, písmu či kalendáři. Publikace je svým stylem a zpracováním určena širokému okruhu čtenářů, olméckou a mayskou civilizaci představuje ve světle posledních výzkumů, objevů a interpretací a snaží se vyvracet pevně zakořeněné mylné představy, které dosud brání plnému pochopení bouřlivých kulturních a politických dějin těchto vzdálených zemí.Kniha v českém jazyce!


Stažení Mayové – Poklady starobylých civilizací zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Mayové – Poklady starobylých civilizací (0.00 EUR)


Stažení Mayové – Poklady starobylých civilizací zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The treasures of ancient civilizations: The Maya (2006)

  Žánr:
  Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Knižní klub
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  milunka4

  31.10.2012

  Knihám o Mayích se v letošním roce nelze vyhnout. Lidé očekávající konec světa si knihy kupují ve velkém, aby se na vlastní oči přesvědčili, zda-li je proroctví skutečné.

  WEIL

  03.01.2012

  Mayové v posledních dvou, třech letech zaplavily zaplavili svět informacemi o konci světa. tedy ne Mayové, ale novináři, umělci apod. Atak se vesele natočilo pár hraných filmů o konci naší civilizace v roce 2012, napsalo hodně knih a natočilo móc dokumentů.

  Inu kdo mohl, ten se snažil vydělat na konci lidstva v roce 2012.
  A vydělané peníze utrácí?
  Asi ani ne.