Matka PDF, ePub, Kindle

By | 06/22/2018

Matka

"Léta stolypinské reakce se zvláště vyznačovala zákeřnými útoky četnictva a policie, carských provokatérů a černosotněnských násilníků proti dělnické třídě. Represivními opatřeními však ztrpčovali život dělnictvu nejen carští pochopové. V tomto směru nezůstali za nimi ani továrníci a zaměstnavatelé, kteří zvláště stupňovali útok proti dělnické třídě v letech průmyslové deprese a růstu nezaměstnanosti." (Dějiny VKSb). Děj románu čerpá z této temné doby: Prostá a negramotná žena jen nejasně chápe revoluční myšlenky Sobecké mateřství však pomalu ustupuje bojovému zanícení, do něhož se mísí mateřská hrdost nad tím, že její syn – revolucionář vede dělnické zástupy,matka se stává oddanou a obětavou členkou illegální skupiny. Příběh "Matky" končí tak, jak za tehdejších podmínek skončit musil – rozbitím revoluční organisace a odsouzením jejích příslušníků. Ale kniha je prostoupena silným a neochvějným optimismem ve vítězství proletariátu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Matka zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Matka (0.00 EUR)


Stažení Matka zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Mať (1906)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Naše vojsko
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  Marekh

  11. března

  Citáty, které mne oslovily:

  Lidé žijí v očekávání něčeho krásného, ale není-li co očekávat, co je to za život?

  Možná že příliš opatrně střežíme své city, příliš přemýšlíme, a to nás trochu kazí, hodnotíme, ale necítíme…

  Nikdo se však nespokojí s trochou štěstí, a když je ho mnoho, ztrácí na ceně…

  Vždycky jsem říkal, že dobrá válka je lepší než špatný mír…

  Uprostřed jsou lidé, kteří lízají ruce těm, kteří je bijí, a sají krev těm, kteří jsou biti, to je střed!

  Víme velmi dobře, že bohatství je sypké jako písek, neleží klidně, ale zase se rozleze na všechny strany!

  IchLiebeLesen

  30.04.2017

  Z této knihy jsem doopravdy překvapen. Je psána neskutečně přirozeně. A také nato, že je od ruského autora mě vážně zaujala. Není jiná možnost, než vřele všem doporučovat

  Shajna

  25.03.2017

  Po přečtení Matky jsem měla rozporuplné pocity. Na jednu stranu mě kniha svým obsahem nadchla, nutila mě přemýšlet, nadruhou jsem byla trochu zmatená. Některé pasáže jsou dle mě zbytečné.

  Marbo

  07.10.2014

  Nabízí se srovnání s Olbrachtovou Annou Proletářkou ( obě díla se točí kolem začátku komunistického hnutí, odehrávají se v dělnickém prostředí, hlavní postavou je žena… ) a Gorkého dílo vychází z tohoto srovnání jako jasný vítěz.

  Salci

  10.09.2014odpad!

  Pro skutečného milovníka literatury je nemožné říci, které dílo je "nejlepší". Ale myslím, že určit "nejhorší" dílo, možné je. Z české literatury je to pro mě zatím Babička od Boženy Němcové, ze světové literatury Matka od Gorkého. Jedním slovem bych Matku definoval jako: příšernost.
  Mimo důraznou kritiku toho, že jak je známo, bylo toto dílo psáno jako politická propaganda, vyčítám nesmírně nudný děj a naprosto nevěrohodné postavy. Matka, která má působit jako pozitivní postava, se mi spíše jeví jako znuděná a přihlouplá bytost, která s sebou nechá lehce manipulovat. Její syn má být dokonalý muž – statečný, silný, rozhodný, inteligentní, altruistický, gentleman atd. … Pokud by takový člověk byl postavou ve westernu či pohádce, tak bych se nad tím jen pousmál. Zde to autor ale myslel naprosto vážně, a to je na tom to nejhorší.
  Ať přemýšlím jak přemýšlím, na této knize opravdu nevidím téměř nic pozitivního. Snad jen jednu věc. Jakožto student dějin na díle oceňuji fakt, že je to zřejmě nejdokonalejší ukázka socialistického realismu.
  Snad je to pouhá náhoda, že mnou vybrané "nejhorší" knihy se týkají názvů ženských členů rodiny (Babička, Matka), ale až narazím na dílo Dcera či Vnučka, budu se dvakrát rozmýšlet, zda si knihu přečíst.

  newtory

  19.03.2014

  Toto nie je kniha, ale politický manifest a navyše mizerný, za takéto niečo si autor plne "zaslúžil" prenasledovanie cárskej ochranky.V tomto odôvodnenom prípade, by som to kvalifikoval len ako ochranu dobrého vkusu. Túto knihu "bibliu proletariátu" som nedokázal dočítať za celý mesiac. A to v časoch, keď som v pohode hltal 300 strán denne.

  mutace

  21.05.2012

  Jestli jsem někdy něčemu nerozuměl, tak je to popis této knihy