Mandolína kapitána Corelliho PDF, ePub, Kindle

By | 06/25/2018

Mandolína kapitána Corelliho

Na svojráznom Iónskom ostrove býva doktor Jannis, miestny lekár samouk, so svojou na tie časy nekonvenčne vychovanou dcérou Pelagiou. Je obdobie druhej svetovej vojny a na ostrov prídu talianski okupanti. Toto dianie zasahuje najmä Pelagiu. Zamiluje sa do talianskeho okupanta, dôstojníka a hudobníka, ktorý býva 
v ich dome, kapitána Antonia Corelliho.Kniha v českém jazyce!


Stažení Mandolína kapitána Corelliho zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Mandolína kapitána Corelliho (0.00 EUR)


Stažení Mandolína kapitána Corelliho zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Captain Corelli’s Mandolin (1994)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Válečné
  Vydáno: , Slovart (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (64)

  Přidat komentář

  Květinka008

  27. února

  Nejdříve jsem viděla film a nevím, jestli je to dobře nebo ne. Kniha a film v začátku souhlasí, ačkoliv ve filmu není tolik "politikaření" (pro neznalého nudné a nejasné) a lépe se člověk zorientuje v kdo-co-proč. Překvapilo mě, jak moc se liší závěr a přiznám se, že jsem ho proplakala.
  Co je ale nutné vyzdvihnout, tak jazykovou dokonalost a PERFEKTNÍ PŘEKLAD Viktora Janiše. Souhra jak autorových, tak překladatelových nadprůměrných jazykových schopností zajistily čtenářský požitek! Kniha pro "gurmány".

  Whisky

  04. února

  Čtení téhle knihy jsem odkládala už dlouho.Vlastně jsem si jí naplánovala do letošní Výzvy – Žánr,který běžně nečtete.Válečné a love-story – to jsou přesně témata,při jejichž avizu knihu ani neotevírám.Ale v tomhle případě by to byla skoro urážka.Krásný,místy dojemný,laskavý příběh Pelagie a jejích blízkých,někdy bohužel i velice krutý mě chytil za srdce a na večery se čtením jsem se začla těšit.Jen některé pasáže – nazvala bych je politické – trochu nudily.I tak se k Mandolíně budu vracet – a film si radši nepustím,alespoň ne v dohledné době.

  Terkishead

  21.12.2017

  Jedna z knih na kterou vážně ráda vzpomínám- určitě mnohem lepší než film.

  Jap

  06.11.2017

  Pěkný a čtivý příběh. Začátek mě moc nechytnul, ale tak od sté stránky mě to vtáhlo a bavilo. Život je složitý a nikdo neví co nás čeká a co nám přinese.

  slečnaBarbora19

  30.10.2017

  Knihu jsem si vybrala díky čtenářské výzvě, jinak by mě asi minula. Jsem na tom stejně jako jiní komentující: neviděla jsem film, který mi zapadnul do kolonky "romantická brča". Na základě komentářů tady jsem ji zkusila. Opravdu obsáhlé až ukecané, mnohdy pro ženu hůře stavitelné, ale celkové téma války a jejích hrůzných důsledků na lidské životy je tady potřeba.

  Bustedka

  26.08.2017

  Ta kniha má určitě mnoho pozitiv. Je velmi dobře napsaná, poměrně obsáhlá, místy opravdu vtipná i tragická, ale já se nějak nedokázala začíst. Nepamatuji si, že bych nějakou knihu četla tak moc dlouho. Kdyby autor pár stránek ubral, vůbec by to asi nevadilo, na druhou stranu musím uznat, že pokud pominu můj – podle všeho vlivem osobního rozpoložení rozporuplný pocit – kniha je to kvalitní a čtivá.

  pajaroh

  18.07.2017

  Tuto knihu dlouho odkládala kvůli předpojatosti – film jsem sice neviděla, ale z ukázek jsem si nesprávně vydedukovala, že se jedná o milostný doják alá Hollywood. Chyba. Už u Ptáků bez křídel jsem byla překvapena autorovým vypravěčským talentem a tohle dílo ho jen potvrdilo (či zesílilo). Už dlouho jsem si knihu tak nevychutnala, těšila jsem se na každou chvíli strávenou na ostrově Kefalonie a stejně tak se obávala osudů oblíbených (vlastně všech) postav. Pohledy různých osob na život ve vesnici i vojenské a politické kapitoly (vtipné i smutné zároveň) jsou osvěžující, výborně je popsán kontrast idylického předválečného období a války, přírodní katastrofy i změny dnešní doby a modernizace. K závěru mám výhrady (více nechci prozradit), ale i tak dávám 5*.

  jana3526

  07.07.2017

  Nádherná kniha, která bavila i dojímala. Probrečela jsem spoustu pasáží o síle přátelství, ale i temných stránkách které jsou v každém z nás. Konec mi přišel trochu absurdní, ale stejně mi bylo líto kolik promarnili let.

  MrKrahujec

  07.07.2017

  Konečně zase kniha (proč je jich, k čertu, tak málo??!!), která naprosto dokumentárním způsobem ukazuje, že komunisté páchali úplně stejná zvěrstva jako fašisté, ne-li horší a že komunismus je s fašismem de facto totožný. Krásně nenápadně obnažená stupidita a škodlivost Leninových "spisků" a vůbec celá ta nevtíravost historického odsouzení je jednak báječná, ale hlavně nesmírně potřebná. Další kvality tohoto díla (kterých je víc než dost), tu už dostatečně podrobně popsali jiní, takže jsem chtěl podtrhnout jen tuhle zdánlivou drobnost, která by podle mého soudu ale neměla uniknout nikomu, kdo knihu četl.

  85098211

  25.06.2017

  Velmi zajímavě a bez sentimentu vystavěný příběh, popisující málo známou historii Kefalonie, jejích obyvatel a bojů v na řeckých ostrovech během druhé světové války. Na pozadí milostného, ale nenaplněného vztahu dvou mladých lidí, se odvíjí poutavý děj, od kterého se nelze odtrhnout. Několik svérázných obyvatel ostrova charakterizuje i svébytnou kulturu, zvyky i postupnou konfrontaci s realitou okolního světa. Tragické osudy jeho obyvatel nejen za války, ale i během ničivého zemětřesení, jsou předkládány s mírnou ironií a nadhledem, což ale jen umocňuje vytříbený styl a jazyk románu. Zaujalo mne také, že příběh je prostoupen milým humorem a místy až naturalistickým pohledem na život a nesklouzává nikdy do sladkobolné melodramatičnosti. Zmínila bych ale také, že jsem neočekávala tak přesné popisy krutostí, které nepáchali pouze fašisté, ale i řečtí komunisté. A ti byli často o dost horší, při líčení (nejen) jejich zrůdností mi běhal mráz po zádech… Ale jinak se jedná o opravdu nádherný příběh, který se v interpretaci Ladislava Mrkvičky krásně poslouchá, mnohdy i se zatajeným dechem. Ten totiž svým projevem jen zvýraznil styl a skrytou poetiku celého románu. Rozhodně mohu tuto audioknihu doporučit všem, kdo mají rádi příběhy s hlubší myšlenkou.

  tatruszka

  09.06.2017

  Krásná kniha, příběh, který chytí za srdce. S jakým krutým realistickým stylem autor popisoval vše okolo války, prostě jenom jakoby informativně. Strašně mě naštvalo, jak se vyvinul příběh "po válce", moc jsem se těšila na poválečný happyend, ale jako u většiny takové literatury jsem se ho nedočkala v takové míře, v jakou jsem doufala.

  senuf

  01.06.2017

  Nádherná kniha, nádherný překlad. Místy humorná k popukání, místy drsná až na dřeň. Už po prvních pár desítkách stránek mi bylo jasné, že se mi do ruky dostalo (kniha zakoupena za 10 korun jako vyřazená z městské knihovny) něco vyjímečného. Zasloužila by si 6 hvězdiček. Nemám co dodat, vše už tady bylo řečeno.

  gladya

  03.05.2017

  Milostný příběh (nebo možná spíš příběhy) v pohnuté válečné době, postavy z masa a krve, trocha historie, trocha humoru, trocha smutku, Ve vyprávění se střídají příběhy a pohled jednotlivých postav a někdy se mění i forma vyprávění, například se střídá ich a er forma. Z toho všeho vznikl dokonalý a nezapomenutelný čtenářský zážitek.

  Salchicha

  01.05.2017

  uf, kniha sa mi velmi tazko citala. Pribeh sice pekny, ale obcas som sa prichytila ze po precitani kapitoly si ani nepamatam o com bola, pretoze som bola myslienkami inde.

  lencin

  26.04.2017

  Krásný příběh. Komické i tragické zároveň. K pláči i zasmání. Doporučuji.

  etrnka

  10.04.2017

  Doporuceni kamaradky, ktere zapadlo do ctenarske vyzvy, proc ne..Nakonec se z toho vyklubalo krasne cteni k zamysleni,o dejinach, velke lasce, nadeji, zklamani, cekani..happy end nakonec byl, jen ale ne tak happy, jak bych chtela..

  zazvorek

  06.04.2017

  Kniha o tom, proč by nemělo být žádné "potom". Krásné, zábavné, dojemné, drsné, sladké, voňavé, sžíravé. Bernières!

  Malýmedvěd

  03.04.2017

  Moc pěkná kniha. Donutí přemýšlet, donutí se sžít s postavami. Rozesměje i rozpláče. Zajímavé je střídání vypravěčských stylů, střídání ich a er formy. Výborný překlad. Film, jak už to bývá, je jen slabým stínem předlohy. Konec mne zaskočil, ale po chvilce jsem si řekl, že je "uvěřitelný" a je opravdu ze života.

  Matty

  18.03.2017

  Rozsáhlý román z velmi sympatického středozemního prostředí mne dokázal poučit o řecké historii, nahlas rozesmát (což se mi u knih stává ještě vzácněji než u filmů) i dojmout (ač ne k slzám). Střídání nálad není samoúčelné a myslím, že docela věrně odpovídá proměnám, jimiž Řecko v běhu času procházelo. Odpovídá tomu i postupné zklidnění zprvu velmi košilatého vyprávění – počet vyprávěčů se s přibývajícími kapitolami zmenšuje, klasický románový styl vytlačuje výstřednější stylistické postupy. Nejedná se o literární zázrak, "jen" o vtahující, s fakty svědomitě pracující, dobře vyladěný a příjemný dojem zanechávající příběh o nerovném střetu krutostí války s radostmi života. Jestli vám je blízká mentalita Italů nebo Řeků, jděte do toho.

  Nightcrawler

  30.11.2016

  Úžasně obsáhlé a košaté, někdy velmi humorné, jindy mrazivé, celkově velmi dojemné. Rozhodně jedna z nejlepších knih, jaké jsem četl. Rád se k těmto oblíbeným postavám vrátím.

  Knihomolkaa

  14.10.2016

  Prvních sto stránek jsem si říkala, že knihu asi odložím nedočtenou na dlouhé zimní večery. Nakonec jsem se "přemohla" a vytrvala. Nelitovala jsem, postupně krásný příběh začíná nabírat na obrátkách. 🙂 Některé části knihy se ale (alespoň pro mě) neskutečně vlekly. Celkový pocit z knihy takový lepší průměr. 🙂 Stojí za přečtení, ale stačí jen jednou 🙂

  Ronfi

  09.08.2016

  Pěkný příběh, vznostné myšlenky, ale nečte se lehce. Kdo vydrží, bude odměněn. Tak se držte a vydržte.

  Aimee1

  14.07.2016

  Krásný příběh. Z počátku jsem měla problém se v knize zorientovat – neznám příliš řeckých reálií a zdlouhavý opis počátku okupace Řecka Italy byl pro mě dost zdlouhavý. Tak stejně počátek zápisků kroniky Kefallénie Pelagiina otce, ale jsem ráda, že jsem vydržela a knihu neodložila. Ukazuje, že láska si nevybírá a že náhoda je svině, která může změnit celý náš život (ale to bych už moc prozrazovala). Výborné vykreslení postav běžných vesničanů od monarchistů po komunisty. Velmi doporučuji. Jedná se o skvěle vyváženou knihu, která neurazí náročnější čtenáře a potěší čtenáře méně náročné.

  Luccy78

  21.05.2016

  Krásný a zároveň velmi smutný a hluboký příběh o naději, lásce, věčném čekání, touze a přátelství, který se začíná rozvíjet v roce 1941 na řeckém ostrově Kefallénie. Viděla jsem i filmové zpracování, ale i když mám představitele hlavní role moc ráda a film byl natáčen v opravdu nádherném prostředí skutečného ostrova Kefallonie (který jsem měla příležitost i sama navštívit), knize opravdu nesahá ani po kotníky. Jakoby mu něco unikalo a rozhodně mu chybí taková ta špetka humoru, která se projevuje především v závěru knihy. Takže rozhodně doporučuji přečíst, nebudete zklamáni!

  lapagerie

  15.04.2016

  Nádherná kniha, četla jsem ji jedním dechem, trpěla a doufala s Pelagií, Antoniem i Carlem. Až najdu sílu, přečtu ji s chutí znova. Mmch. audiokniha je úžasně načtena Ladislavem Mrkvičkou – doporučuji poslechnout! Film jsem viděla až po přečtení a znovu ho opravdu vidět nechci. Děs.

  BUBINA1971

  11.03.2016

  Nádherný příběh o nenaplněné lásce, válce a životě na Kefalonii. Knihu jsem si opravdu užila. Parádní překlad od Viktora Janiše. Doporučuji

  Ajrad1981

  03.03.2016

  Kniha je částečně popisem milostného příběhu – a oceňuji, že z toho autor dokázal neudělat limonádu – a částečně popisem dějin Kefalonie (tady mi přišlo, že jsou nějak podobné naší vlastní nedávné historii, až na to zemětřesení, samozřejmě). Ona mandolína v knize moc prostoru nedostala, na scéně se objevila až po cca 150 stranách a pak byla dlouho pohřbená pod sutinami, ale svoji úlohu zahrát stačila i na tak malém prostoru.
  Na knize také oceňuji kvalitní výuku cizích jazyků. Kdybych někdy měla cestu do Řecka, pozdravy „kalimera“ a „kalispera“ určitě využiji. A musím si zapamatovat i „Ai gamisu“, to se za jistých okolností může velmi hodit, stejně jako italské „Va fanculo“ 😀

  kopretinka69

  25.01.2016

  Nejdrive jsem videla film az pak jsem pochopla knizku. Ale ten konec je v knizce zajimavejsi…
  Doporucuji 🙂

  pankaplan

  11.11.2015

  Řecký ostrov, přes který se převalily dějiny. Ta kniha je vlastně hlavně o lásce, o přátelství a o tom, co pro sebe lidi dovedou udělat, když k sobě patří (a nemyslím to jen partnersky). Vlastně jsem ji otevřel proto, že vyšlo nové vydání a já si tak po letech chtěl smazat jeden literární dluh, malý hřích. Má to pomalejší rozjezd, ale díky němu se přenesete do doby a na to místo a pak už si jen užíváte úžasnou atmosféru šestého největšího řeckého ostrova. Budete se smát (hodně), budete plakat (nejen na konci) a vůbec, ani trochu, se vám nebude chtít z toho světa odejít. Na konci jsem popoháněl oči, aby četly co nejrychleji, protože jsem hrozně potřeboval vědět, jak to dopadne. Je to komplexní, mnohovrstevnatá kniha, na kterou nezapomenu.

  Kabi

  06.10.2015

  Knihu jsem bohužel nedočetla, byla jsem za půlkou a stále nic, co by mě táhlo dál.