Lidé na křižovatce PDF, ePub, Kindle

By | 06/20/2018

Lidé na křižovatce

Sociální román Lidé na křižovatce zachycuje obraz dvacátých let až do doby hospodářské krize. Pomocí svých hrdinů líčí autorka všechny hlavní vrstvy tehdejší průmyslové společnosti a jejich vzájemného střetávání. Námět čerpala ze skutečnosti, zaměnila pouze druh tovární výroby a jména (Úly-Zlín, Kazmar-Baťa, Gamza-komunistický funkcionář Ivan Sekanina).Kniha v českém jazyce!


Stažení Lidé na křižovatce zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Lidé na křižovatce (0.00 EUR)


Stažení Lidé na křižovatce zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  peří

  26.02.2017

  V knize se objevují i Nechleby – Potštejn, ale je to už jiná doba, jiný svět. Sam198 píše "dokument doby", ano ale přeneseně, ve smyslu "atmosféra" nebo "duch doby". Kniha je román, rozhodně ne dokument. Cílem není popisovat vše věrně a pravdivě, ani se nedá těmito měřítky hodnotit.

  Vojslava

  02.11.2015

  Četla jsem už kdysi dávno, takže to ani dlouho netrvalo; a Pujmanová je stejně mistr charakteristiky postav a analogie z první republiky jsou velmi výstižné. Stejně je to svým způsobem nadčasová kniha…

  St. Jimmy

  15.05.2014

  Celkově zajímavý popis osudů hlavních postav, žijící v této pro mě nepříliš atraktivní době. Analogie Kazmara a Bati se povedla, stejně tak vystižení dobové nálady a ducha. I přesto ve mně však kniha nevzbudila chuť přečíst si další díly trilogie.

  sam198

  26.12.2013

  Lidé na křižovatce je typickým příkladem dnes již nečitelné a nicneříkající knihy. Příběh je poměrně banální, atmosféra první republiky se autorce vytvořit podařila. Stylové prostředky dnes nikoho nepřekvapí, a to i přesto, že Pujmanová důsledně používá dobové trendy. Dokument doby, který bude mít navždy místo ve veřejné knihovně. Dnešní čtenář ji číst nebude a nemá k tomu ani důvod.

  maryzka

  26.04.2012

  pokračování posta z knihy Hry s ohněm některý postavy se rozvíjejí jiné se uzavírají- smrt v koncentračním tánboře, popravY lidi v Kobylisích, je tam i zakomponované upalení Lidic, i jmena osob, které jsou dnes zapomenuty jako rodina Zdenka Nejedlého.