Láska a smetí PDF, ePub, Kindle

By | 07/02/2018

Láska a smetí

Román Láska a smetí vznikal na konci 80. let, v době, kdy byl Ivan Klíma v Československu zakázaným autorem. Má několik dějových pásem, v ústředním z nich se hrdina, ženatý spisovatel, který pracuje jako metař, pokouší řešit svůj milostný vztah. Také ostatní dějová pásma se dotýkají citových vztahů, od neuskutečněné lásky Franze Kafky po lásku milostnou, manželskou i lásku syna k umírajícímu otci. Právě společné téma citových či milostných krizí spojuje jednotlivá dějová pásma natolik, že je mění v jednolitou a poutavou četbu. Láska a smetí se navíc pokouší najít odpověď na velká osobní dilemata, jimž se v životě nevyhne většina z nás. Tento román se stal autorovou nejúspěšnější knihou, byl kromě čtyř vydání v češtině, několika vydání v angličtině a v němčině přeložen s výjimkou Finska a Albánie i ve všech evropských zemích. Vyšel také v Číně, Japonsku, Íránu, Koreji, Izraeli a Turecku.Kniha v českém jazyce!


Stažení Láska a smetí zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Láska a smetí (0.00 EUR)


Stažení Láska a smetí zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Academia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  BaS1972

  04.05.2017

  Jedna z prvních knih, které jsem od autora četla. Možná právě nad ní jsem pochopila čísi výrok, že "Ivan Klíma rozumí ženské duši". Ano, rozumí jako málokdo.

  ponrepo

  26.04.2016

  Hezká knížka, Ivan Klíma vládně češtině mistrovsky, jednoduše podá úvahy "hrdiny", příběh je uvěřitelný. Nemůžu se zbavit pocitu, že čtu B.Hrabala, oni opravdu píšou místy dost podobně…

  Plútarchos

  24.03.2015

  Takový obyčejný spisovatelův příběh prožívající období normalizace. Mám obrovskou úctu k Ivanu Klímovi a jeho knihám. Jsou plné krátkých příběhů obyčejných lidí, vyprávěných jaksi mimochodem v hlavním příběhu. Jsou plné myšlenek a hloubání nad problémy týkající se celého lidstva, stejně jako nad každodenními až banálními starostmi jednotlivce. Přesto na mě působí tato kniha příliš odevzdaně, jako pouhé filosofování a lamentování nad směřováním jedince, společnosti a celého lidstva. Jako by pouze hlavní hrdina vnímal bolest, lásku, normalizaci, úpadek a …smetí. Ostatní lidé působí jen jako figurky v jeho vnitřním prožívání, jejich život se zdá omezen jen na jejich drobné starosti, bez schopnosti vnímat i jiný rozměr své existence. "Je to jejich vina. Každý je zodpovědný za svůj osud i za svůj pád, nikdo druhý je nemůže zachránit."

  Avortep

  21.01.2015

  Kniha mě zaujala , ale doporučuji mít na četní čas a né ji louskat v dopravní prostředku. Za mého studia byl samizdatovým autorem, tak nyní doháním , o co jsem přišla. Hned jsem zakoupila další knihu – fejetony. Klíma nám má co říci.

  Kadibut

  26.12.2013

  Knížka o intelektuálovi ve středních letech, který se nemůže rozhodnout mezi manželkou a milenkou. Spousta melancholických vzpomínek, úvah o všem možném a vpodstatě žádný děj. Dočetl jsem asi do půlky a nezaujalo mě to…Líbila se mi ale jedna pasáž: "Skličovaly mě nikoliv pochyby o správnosti volby, ale vědomí, že jsem se už jednou provždy rozhodl. Tušil jsem, že pro mě nebude nejslastnější toho, koho miluji, nacházet vždy po svém boku, že bych naopak potřeboval čas od času sáhnout do prázdna, nechat v sobě uzrát touhu až do bolestnosti, střídat úzkost odloučení a úlevu opětovného setkání, možnost útěku i návratu" …

  maryzka

  23.06.2012odpad!

  Řečeno slovy naší mučitelky češtiny: Nechápu co tím básník chce říct

  jasmína

  11.07.2011

  Kniha je zajímavá, možná až moc realistická, více pro muže !