Lakový paraván PDF, ePub, Kindle

By | 05/29/2018

Lakový paraván

Soudce Ti cestuje inkognito do okresu Wej-ping, kde má strávit dovolenou a navštíví svého kolegu soudce Tenga. Po svém příjezdu vystupuje v přestrojení a s pomocí svého pomocníka Ťiao Taje a příznivých okolností opět řeší několik případů najednou. Ačkoli na závěr zjistí, že jeho kolega Teng má zvrácenou povahu a je to bezcitný člověk, který má rád jen sám sebe, nechá si to tajemství pro sebe.
Slovensky.Kniha v českém jazyce!


Stažení Lakový paraván zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Lakový paraván (0.00 EUR)


Stažení Lakový paraván zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Příběhy soudce Ti (9.)

  Originální název:

  The Lacquer Screen (1962)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky, Romány
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  elizabeth_ba

  08.05.2015

  Zákoutí lidského mozku jsou nevyzpytatelná, jak se v tomto zamotaném propletenci vražd, sebevražd a podvodů přesvědčí i samotný soudce Ti, který zde s Ťiao Tajem stráví ještě horší mnohem dovolenou, než jsem kdy měla já. A i soudce sám si už všiml, že má jeho pohledný pobočník (na rozdíl od Ma Žunga) sice dobrý vkus ale děsnou smůlu na ženský.

  Marián27

  21.02.2015

  Skvele vymyslena originalna detektivka napisana bravurnym stylom Roberta van Gulika. Zasnem nad tym ze autorovi staci 150 stran na vytvorenie napinaveho a prekombinovaneho zahadneho pribehu. Knizka sa cita v podstate sama, stale sa v nej nieco deje takze nudne pasaze ani neobsahuje. Jedinu vyhradu mam k anotacii, pretoze vdaka nej som sa "dozvedel" to najpodstatnejsie z deja a ziadne prekvapenie sa na konci nekonalo. Lakovy paravan je vsak detektivka ktora by mala sluzit ako priklad ako by mala dokonala detektivka vyzerat.

  wooloong

  23.09.2013

  Všechny detektivky Roberta van Gulika, jejichž společným jmenovatelem je poctivý, neúplatný, bystrý a charismatický soudce Ti jsou prostě geniální! Záhadné příběhy, tajemné zločiny, barvité vyprávění a dokonale vykreslený exotický svět staré Číny mě pokaždé dokonale pohltily a dovolily vydechnout až na poslední stránce, kde došlo k odhalení, odsouzení a také popravení bídného zločince (jak je pravidlem v čínských detektivkních románech, kterými se nechal autor inspirovat). Všechny Gulikovy detektivky jsem četla s odstupem let několikrát. I když se mi po prvních několika stránkách vybavila celá zápletka a její řešení, neodolala jsem té báječné a neopakovatelné atmosféře, kterou dokázal autor tak skvěle vytvořit.

  honajz

  21.04.2013

  Zajímavé proplétání osudů několika postav, trochu tajemna a soudce Ti v utajení a inkognito. Od úvodních okamžiků vše spěje k jasnému a logickému konci, příběh je pečlivě promyšlen. Autor dokonce přiznává soudci Ti běžné lidské vlastnosti, dokonce jej nechá chybovat. Navíc je zde znát Van Gulikova vášeň pro starou Čínu a její zvyky. Třeba zvyk, kdy jde první prostitutka, a kdy jde první zákazník – a proč. Podobné detaily dodávají románu na věrohodnosti a jdou za hranice běžné detektivky.

  Yalka

  07.03.2013

  Brilantní detektivka! Soudce Ti se v ní objeví inkognito v hlavním městě sousedního okresu.
  To mu dává možnost pohybovat se bez omezení po městě.
  Van Gulik z toho dokážel vytěžit maximum a ukazuje nám život všech společenských vrstev ve středověké Číně pěkně zblízka a tentokrát netradičně ze soudcova pohledu.

  Dandulka

  21.05.2012

  Další případ soudce Ti… Moc se mi líbil, s jakým klidem dokáže řešit případy a hlavně za použití logiky.

  vitavita

  06.03.2012

  Pozorovací talent, logika a zarputilost musí každého zaujmout. Mně uchvátil.

  pet-kyval

  13.06.2011

  [057/11] Vlastně nemám detektivky ráda. Nemám rada ty, které jsou vystavěny jen a pouze na dedukci (spíše spekulaci a neexistujících faktech) čtenáře a veškeré řešení odkazují, až na poslední kapitoly. Ano, je to přeci TEN hlavní důvod a účel detektivek, ale mě to, upřímně, vůbec nezajímá. Mě zajímá, jak postupně detektiv vše zjišťuje a zkoumá a přitom přímo neřekne, co se mu honí hlavou, ale čtenář to je schopen sám vycítit. Nevyslovené “doyleovského“ stylu (v úzkém spektru) je vhodné pro film, ale ne pro literaturu, ne pro mě.

  Do kategorie, kterou můžu, patří hlavně historické detektivky a nebo alespoň ty, které se pohybují v historickém prostředí a to to ještě musí být pod hranicí dvacátého století, protože výš, výš už mě zajímají jen “gangsterky“ a “noirovky“.

  Soudce Ti je klasika. Klasika, na kterou nedám dopustit. I když se stylem nových obálek vůbec nesouhlasím (rovný hřbet mi u tenkých svazků neimponuje), nemění to nic na (pro mne) ideálním obsahu, který jsem si oblíbila už… dávno. Najdou se i slabší příběhy, ale ‘Lakový paraván‘ k nim rozhodně nepatří. Vše je typicky krásně promícháno a zakomponováno, spousta věcí spolu souvisí a pro lidi, kteří s detektivkou začínají je to naprosto ideální a při odhalování vraha, lupiče, zvrhlíka, … nejste na přehnaných rozpacích. Autor si nehraje na “mistra zmatku“, protože to prostě nepotřebuje. Pohrál si s historií, se skutečnou postavou, s prostředím a kulturou a úplně to stačí. Viďte, milý Watsone.