Ľadová sfinga PDF, ePub, Kindle

By | 06/29/2018

Ľadová sfinga

Příběh je vyprávěn americkým cestovatelelm Joerlinkem, který se v srpnu roku 1839 na Kerguelenových ostrovech nalodí na loď Halbrane kapitána Lena Guye. Cestou na Falklandy zjistí, že kapitán Guy je přesvědčen o tom, že Poeův román je založen na pravdivých skutečnostech a že loď je na výpravě do Antarktidy, aby zachránila zbytek posádky goelety Jana, na které se Pym plavil, a jejíž kapitán William Guy je bratrem kapitána Lena Guye. Joerlink se nakonec k záchrané výpravě přidá.Kniha v českém jazyce!


Stažení Ľadová sfinga zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Ľadová sfinga (0.00 EUR)


Stažení Ľadová sfinga zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Le Sphinx des glaces (1897)

  Žánr:
  Literatura světová, Dobrodružné, Romány
  Vydáno: , Mladé letá
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (14)

  Přidat komentář

  PMR

  07. března

  Protože dneska čtou Verna už asi jenom děti (teda ty, co vůbec čtou – takže asi tak dvě 🙂 , tak mají asi jenom tyto děti příležitost rozhodnout, jestli je například odvaha sebevražedná a prokletá (jako ve světě E.A.Poea), anebo spásná a osvobozující (jako ve světě J.Verna).
  Jde o porovnání temného a zářivého snu o modernitě…

  brodequin

  09. ledna

  ….Pozor, komentář může obsahovat spoilery….
  Tak další Verneovka za mnou a tentokrát nemohu pjet chválu. Předem jsem si pochopitelně přečetl Arthura Pyma, abych byl v obraze, ale musím říct, že mě tentokrát Jules zklamal. Do první půle, možná i trochu dál, mě napínal. Už jsem si zvykl na jeho rozsáhle popisky, jako historické, tak přírodopisné. S tím jsem problém neměl. Pořád jsem byl napnutý a čekal jsem na něco…těšil jsem se na něco, co se má teprve stát. Ale jak příběh plynul, tak se vlastně stále a stále nic nedělo a upadlo to do obyčejné cesty k jižnímu pólu, při které jen tak mimochodem hledají ztracenou posádku z knihy E.A.Poea. Ten, na rozdíl od Ledové sfingy dokázal do své knihy vměstnat strach, napětí, hrůzu a po dočtení i chvilku ticha a přemýšlení nad tím, co se vše odehrálo. Už dříve jsem zjistil, že Verne nedokáže psát hororovým stylem, který mi zde oproti první části příběhu chyběl. Je to škoda..kniha mě zaujala a chytla, ale pak sklouzla do průměru. Z daného tématu se rozhodně dalo vykřesat mnohem více a věřím, že právě Verne na to určitě měl. Tentokrát se mu to však moc nepovedlo. Konec knihy už byl hodně přitažený za vlasy. Neznámý tvar Antarktické pevniny ještě chápu, ale "scénka" s magnetem už bylo opravdu hodně velké fantasy. 🙂

  choze

  01.01.2016

  Méně známá verneovka, ale zajímavý Verneův experiment, kdy se už jako uznávaný spisovatel pokusil napsat volné pokračování známé knihy jiného slavného autora a sice Dobrodružství Arthura Gordona Pyma od Edgara Allana Poea, protože ho neuspokojoval její tajemně otevřený konec. Asi jako kdyby Stephen King napsal pokračování Draculy nebo Frankensteina. Nevadí, pokud jste stejně jako já Poeův román nečetli, protože události z něj, jsou tu neustále připomínány, a ono vydávání fikce za realitu a pátrání po postavách původního příběhu, nalézání jejich stop a osvětlování, co se tehdy stalo, mi na celé knize přišlo nejzajímavější. Postavy jsou celkem sympatické a děj je sice tradičně retardován zeměpisnými popisy tentokrát polárních krajů (v době napsání románu ještě nezmapovaných a Vernem poměrně blbě vybájených), ale mám pocit, že se tu Verne v tomhle ohledu ještě držel na uzdě.

  wilddog

  10.10.2015

  Tuto knihu měli v nemocnici, kde jsem byl na odstranění mandlí,to mi bylo cca 9let. Mám dojem, že kniha byla dost tlustá, ale četla se mi fakt dobře a bavila mě..

  woodward

  18.08.2015

  Vzpomínám si, že když jsem poprvé četl Ledovou sfingu, povídali jsme si o ní s tátou a on pak začal hrabat v knihovně úplně dole a vytáhnul odtud dokonale zesalátované sešitové vydání Poeova Dobrodružství A..G. Pyma – mám ho dodnes, i když některé listy možná chybí.

  martin112

  23.12.2014

  Jedna z nejlepších vernovek. Úžasné popsaná atmosféra polárních krajů a velmi napínavý příběh

  Filatov

  22.05.2014

  První Verneovka, kterou jsem přečetl a musím říct, že takhle nějak si představuji dobrodružnou knihu. V době, kdy u nás byla kniha vydána to musela být bomba, protože krásně popisuje daleké kraje, kam se člověk jen tak nedostal a zde popsané dobrodružství v Antarktidě toho jsem si užil dost a dost. Posádka Halbrane byla sympatická, obzvláště jsem si oblíbil Jeorlinka, kapitána Williama Guye, Dirka Peterse a plachtaře Holta. Jen těch popisů jednotlivých ostrůvků bylo někdy až trochu moc, takže to vypadalo že člověk čte cestopis ale zeměpisné znalosti těchto míst si člověk rozšíří. Kresby v této knize byly přenádherné!!!

  RocketKing

  02.09.2013

  Typický Verne. Zde se možná trochu zdržel vysvětlujících pasáží, které jako by vypadly z encyklopedie. Říkal jsem si, že je hodně zvláštní, jak se netrefil na konci 19. století ve svém odhadu Antarktidy. Občas jsem téměř kroutil hlavou, nad těmi nesmysly (voda na pólu?). Obsah knížky je rozdělen na 90 % cesta tam, 10 % cesta zpátky. Verne se hodně zaobírá myšlenkovými pochody hlavního hrdiny a často opakuje jeho obavy a zamyšlení nad hrozícím nebezpečím (ať už jde o nástrahy Antarktidy či rozepře v posádce). Ale abych jen nekritizoval, jde o napínavé a tajemné dobrodružství. Opravdu mne zajímalo, jak se z těch všech útrap cestovatelé dostanou. Mě Verne baví, i přes jeho naivitu beletrizované encyklopedie.

  Ikkju

  23.08.2013

  Pro mě výprava do tehdy neznámých a tajemných míst země byla zároveň výpravou spisovatelů do hlubin fantazie. Místa kde Poe končí v tíživých a mlhavých opiových obrazech Verne hravě proráží nově objeveným a nadějným světlem vědy.

  Eigis

  22.08.2013

  Poeův romám jsem nečetl, ale i tak mě Verneovo pokračování velice bavilo a to včetně jeho představy krajiny okolo jižního polu, která byla tehdy neprozkoumaná.

  Francoa

  03.04.2013

  Knihu jsem dostal k vánocům v roce 1962,líbila se mi a četl jsem jí několikrát.Zajímal mi i doslov od Zdeňka Hobzíka.Přesto nedosáhla na oblíbené knihy od Verna jako Tajuplný ostrov a Dva roky prázdnin,které jsem od dětských let četl pořád do kola.

  Yarwen

  29.07.2012

  Edgar Alan Poe je můj oblíbený spisovatel a tento příběh v podstatě navazuje a dále rozvíjí Poeův původní román.

  vitavita

  08.04.2012

  Zajímavé, ale náročné čtení …

  M.A.s.a.k.R.A

  30.03.2011

  Pokus o pokračování či dokončení knihy o dobrodružstvích A. G. Pyma od E.A. Poea. Původní knihu, jejíž konec je opředen mnoha záhadami, se Verne pokouší narozdíl od mnohých autorů, literárních kritiků a odborníků vysvětlit vědecky.