Krstný otec PDF, ePub, Kindle

By | 06/26/2018

Krstný otec

Témou svetoznámeho románu Maria Puza je gigantický rast a koncentrácia moci newyorského podsvetia a jeho styky so slávnym spevákom a filmovým hercom, ktorý nesie neodmysliteľné črty Franka Sinatru. Tento román položil základy spisovateľovej budúcej literárnej sláve. Krstný otec, hlavná postava, je vodca tajnej organizácie, no ako človek je sympatický a svojím spôsobom aj spravodlivý. Zo svojho sídla na Long Islande spravuje obrovskú ríšu, podsvetie, ktorému podliehajú stávkové kancelárie, odborové zväzy, hazardné herne, pašerácke organizácie a skupiny vydieračov. Najmocnejší a najbohatší Američania sa pred ním trasú, lebo jeho vplyv siaha do všetkých oblastí amerického života – od polície a tajnej služby až k finančným magnátom. Dej románu je rozvetvený: sledujeme tu osudy chránenca bandy, slávneho speváka, priebeh i stroskotanie viacerých manželstiev, životné úspechy jednotlivcov a ich sklamania. A tak sa v tejto „americkej ságe“ prelína svet najmodernejších technických zázrakov s feudálnym svetom násilia a krvnej pomsty – neprikrášlená a autenická tvár Ameriky, napísaná so znalosťou prostredia a zmyslom pre gradáciu deja.Kniha v českém jazyce!


Stažení Krstný otec zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Krstný otec (0.00 EUR)


Stažení Krstný otec zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Kmotr (1.)

  Originální název:

  The Godfather (1969)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Tatran (Bratislava)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (379)

  Přidat komentář

  DeLaCafé

  06. března

  Z knihy jsem byla absolutně nadšená i já se přidala na stranu mafie 🙂

  cepice

  04. března

  Trošku jsem se nudil, jelikož to bylo moc dlouhé. Každopádně je to dobrá knížka!

  Nomia

  23. února

  “I’ll make him an offer he can’t refuse.” Kmotr je špičkové dílo s fantastickou atmosférou 40/50. let v New Yorku a úžasnými dialogy, které jsou prošpikovány spoustou výborných hlášek.
  Drsné a zároveň elegantní. Další díly už bohužel nejsou natolik strhující jako ten první.

  Eeli

  21. února

  Příběh o famiglii Corleonových je originálním literárním počinem, gangsterka, která se právem stala klasikou. Věřím, že v době vydání si z ní mnoho lidí "sedlo na zadek". Přítomné vyprávění se střídá s retrospektivou, aby se čtenář mohl seznámit se všemi okolnostmi, přesto (nebo možná proto) si příběh zachovává plynulost a kontinuitu. Vše je promyšleno do detailu, včetně vykreslení postav, kterých zde zrovna není málo, ale každá má své místo. Samozřejmě nechybí akce, nicméně stěžejním motivem je spíše poukázat na propracované fungování "podsvětí". I když co se této knihy týče, čtenář fandí mafii a spolu s Corleonovci touží po spravedlivé pomstě. 🙂

  jani.ruzicko

  25. ledna

  Kmotr je bezpochyby skvostné veledílo, které i po sté zaujme. Naprosté vtáhnutí do děje a perfektně vykreslené prostředí i postavy vás dostane! Smekám.

  LadyAnn

  14. ledna

  Je mi líto, ale Kmotr mě neoslovil. Příběh mi přišel vyloženě černobílý, některé dějové linky zbytečné a v jiných se autor naopak opakuje. Ani postavy mi nepřirostly k srdci, vyznívají ploše, nevěrohodně. Celkově jsem rozčarována, že je tato kniha tak vysoce ceněna – já nemůžu hodnotit lépe než jako průměr.

  slunicko1958

  13. ledna

  Jedna z nejlepších knížek, které jsem četla, proto se k ní ráda vracím. Přistihla jsem se, že fandím mafiánům, i když ty naše současné bych nejraději zavřela, až by zčernali. 🙂

  Enlighted267

  09. ledna

  Kniha, ktorá by nemala chýbať v osobnej knižnici každého nadšeného čitateľa… ťažko popísať slovami tento skvost, jedna z kníh ktoré ovplyvnili môj pohľad na spoločnosť a medziľudské vzťahy…. "I believe in friendship…"

  Voňavá

  09. ledna

  Tato kniha by neměla nikde nikomu chybět, klasika, kvalita, ke které se vracím. Dporučuji

  Nikolas0311

  07. ledna

  Tak toto je opravdu mistrovské dílo! Filmová adaptace ačkoliv je velmi zdařilá tak i přesto nedosahuje takové kvality jako kniha. Vynikající příběh, skvěle napsané a hlavně ukazuje, že zákon není nadevše. Doporučuji!

  ChristineDaee

  07. ledna

  Úžasná. Krstnému otcovi ,,nemožno odolať". Neuveriteľne prepracovaný príbeh, postavy, prostredie… V komentároch bolo povedané už asi všetko. Ja len dodám, že sa k nemu určite vrátim a teším sa na film. 😀

  kaja77

  03. ledna

  Jo bylo to bezva, ale na tak vysoké umístění v žebříčku nejlepších knih mi to nepřišlo. Mafijoso byl borec, líbil se mi jeho psychologický přístup. Velmi mně zaujalo použití hedvábné nitě v automobilu

  Dalamar

  03. ledna

  Klasika klasik. Nádherně popsaný příběh, jež mapuje život, strasti a osudy rozvětvené rodiny Corleonů. Věřím, že v dnešní době už tento příběh nemá na čtenáře takový dopad jako v době svého vydání, ale i tak se bezesporu jedná o dílo které by si neměl nechat uniknout žádný vášnivý čtenář. Na motivy této knihy vznikl neméně vynikající film, který svým zpracováním vzdá hold této klasice. Troufám si napsat, že k této knize se v budoucnu ještě rád vrátím.

  Mardou19

  02. ledna

  Pro mě kniha knih a příběh příběhů.

  Paulus.1987

  29.12.2017

  Jakmile si tuto knihu přečtete, budete mít občas chuť někomu udělat nabídku, která se nedá odmítnout. 🙂

  Popko

  26.12.2017

  Nějak se nemůžu začíst, asi ještě nepřišel ten správný čas na tuto knihu.

  fusinka

  21.12.2017

  Skvost!!!

  EvaT86

  03.12.2017

  K této knize ani nelze nic dodat – je prostě fantastická.

  markettH

  29.11.2017

  Úžasné. Nechápu, proč jsem tak dlouho této knize odolávala. Rozhodně se chystám na další díly. Doporučuji.

  whiolet

  28.11.2017

  Pořád jsem si říkala, proč je ta knížka, tak dobře hodnocená, když já se s tím už od začátku,tak hrozně peru,ale víte co? Pak se to rozjelo a že to byla jízda!
  Výborně napsaná knížka, která mě vtáhla do gangsterského světa.
  Těch pět hvězdiček si vážně zaslouží.

  Chesterton

  28.11.2017

  Audio je famózní, knihu úplně nevím zda bych dala.

  Novice

  25.11.2017

  Určitě doporučuji

  hrosik3

  22.11.2017

  Skvělá knížka, čtivá. Postavy zajímavě vykreslené, je pro ně důležitá rodina, hrdost, za zradu musí přijít trest a msta. Určitě přečtu i další knihy autora.

  japan25

  20.11.2017

  Zajímavá kniha s úžasným koncem(takový konec si představuji u všech knih)

  Kyta

  18.11.2017

  Na Kmotra jsem byla už dlouhou dobu zvědavá jako na žádnou jinou knihu – ať kvůli vysokému hodnocení tady na Databázi (3. nejlépe hodnocená kniha? To musí stát za to..) nebo kvůli tomu, že je to ono znamé dílo, jehož filmová adaptace získala několik Oscarů… Zkrátka a dobře jsem si řekla, že tento můj literární "nedostatek" musím rychle napravit. A vážně – udělala jsem dobře!

  Téma, kterému se Mario Puzo ve svém nejznámějším díle věnuje, mi bylo až do přečtení Kmotra téměř úplně cizí. Díky Kmotrovi jsem však měla možnost poznat ho ze všech stránek, zejména z těch nejtemnějších. Musím se přiznat, že na začátku mě dílo nijak zvlášť neoslovilo, jelikož se tam objevovalo moc postav a bylo obtížné se v nich orientovat. I po několika stranách mi dělalo problémy s určením, kdo která postava je a kam ji zařadit. Jenže všechno si žádá svůj čas. Následně mě příběh pohltil, začalo se to komplikovat a bylo to čím dál víc zajímavější a čtivější.

  Postavy jsou vykresleny opravdu bravurně. Autor je měl promyšlené; vyžadoval, abychom pochopili jejich aktuální situaci kvůli nadcházejícím událostem, ať už to s nimi dopadne jakkoli. Je důležité vědět, jaký byl jejich životní příběh, proč se zachovali tak, jak se zachovali, co je k tomu vedlo apod. Všechny postavy byly reálné a přestože byly vlastně záporné, nešlo si je neoblíbit. Moudrý a přemýšlivý don Corleone, jenž pro vybudování svého impéria nepoužíval zbytečného násilí, ale rozum a logiku; mladý a zpočátku nezkušený Michael, ze kterého se přes jeho prvotní nesouhlas vůči famiglii stane otcův nástupce a ukáže se tak, že se rodinnému podniku nelze vyhnout; Sonny, kterého jeho zbrklost a unáhlená rozhodnutí nepřivedou ke šťastnému konci; Johnny Fontane, jenž se musí vypořádat s následky vlastních chyb; Tom Hagen, který ukáže, kde je jeho pravé místo; Kay, Lucy a mnoho dalších… Všechny tyto charaktery jsou jedinečné a právě díky svým chybám a nedostatkům přirozené.

  Je těžké najít správný výraz pro to, jaká přesně tato kniha je. Překvapivá? Silná? Nevšední? Ohromující? To a mnoho dalšího. Je psána hodně do detailu, ale tady mi to překvapivě tolik nevadilo. Atmosféra v knize je vykreslena také výborně. Smrt, výhrůžky, napadání, intriky, zrada… Pomalu ani nevíte, komu lze v knize věřit, kdo je postavený proti komu, nic není hned jasné – a právě v tom je mimo jiné kouzlo téhle knihy. Italská famiglia Corleonových se musí vypořádávat se svými nepřáteli a musí si procházet peklem, aby dosáhla požadovaného míru. A jaká cena k tomu bude požadována…

  Mafie je něco, s čím se obyčejný člověk jen tak nesetká. Tato zločinecká organizace, aby dosáhla svého, využívá těch nejhorších způsobů – násilí, vraždy, ale také rozum, jak je znázorněné na donu Corleonovi. Vražda je u nich na denním pořádku; když v někom vidí hrozbu, prostě ho zneškodní. Když někdo někomu brání v obchodu, zabije ho, není v tom nic osobního. Kdo je členem famiglie, musí být neskutečně opatrný a musí si dávat pozor na to, jak se chová a s kým se stýká, protože jakékoli zavětření zrady znamená smrt… To a mnohé další jsem vypozorovala z knihy Kmotr.

  Puzo mi odtajnil veškerá tajemství organizovaného zločinu a dokázal, že jeho dílo bylo hodno přečtení. Určitě jsem ho nečetla naposledy! 🙂

  Ondrášeček

  15.11.2017

  Tato kniha mne opravdu oslovila, ukázala mi život z naprosto jiného pohledu – nechala mě nahlédnout do nitra takovýchto zločineckých „organizací“ a jejich motivů, nejednou zde dokonce v této době právě mafie nabízela pro jednotlivce etičtější a efektivnější řešení pro určitý problém, což i přes špatné jádro celé věci znamenalo polidštění této mafie. Atmosféru knihy bych označil jako velmi silnou. Zaujal mě i náhled do tehdejší americké společnosti, ať už politických a sociálních postojů nebo třeba dobového Hollywoodu, který zde byl popsán barvitě a rozporuplně. Tento počin bych určitě doporučil každému, koho tato tématika "kmotrovství" zajímá.

  Gustik5

  10.11.2017

  Perfektně vykreslené mafiánské prostředí a celá rodina zajímavých postav. Samozřejmě je tu i fantastické filmové zpracování, které v příběhu pokračuje dále. Knihu která inspirovala tolik tvůrců, nelze než milovat. 🙂

  kacaabba

  05.11.2017

  Náhled do světa a způsobu života, který je mi (a doufám, že i zůstane) cizí.

  Tess.96

  03.11.2017

  Na Kmotra jsem se velmi těšila už jenom kvůli tomu skvělému hodnocení tady na databázi a opravdu se jedná o naprosto skvěle napsaný příběh rodiny Corleonových. Autor píše velmi čtivě, když jsem knihu odložila a po pár dnech jsem se k ní vrátila, hned jsem se začetla a prožívala příběh s postavami. Kniha mi přišla srovnatelná s filmem, proto dávám stejné hodnocení ale rozhodně bych si chtěla přečíst i další knihy od autora.

  Azmodan

  29.10.2017

  Bezesporu tu spousta lidí napsala o čem tato kniha je a jak je skvělá a tak je nebudu opakovat, zkusím to z jiného konce.
  Kniha popisuje jisté manipulativní praktiky, jisté způsoby jednání, jisté způsoby komunikace. Slušný člověk při podpisu smlouvy asi nikdy nepřiloží partnerovi v jednání zbraň na spánek se slovy "za minutu bude na papíře buď tvůj mozek nebo tvůj podpis". I přesto si člověk může do běžného života odnést jisté myšlenky jak jednat s lidmi, čeho si všímat a jak s tím naložit.
  A navíc, je to prostě a jednoduše mafiánská klasika :o)