Krakatit PDF, ePub, Kindle

By | 05/23/2018

Krakatit

Fantastický román líčí životní boj mladého inženýra, vynálezce třaskaviny nesmírné ničivosti, který se zdráhá prozradit výrobní tajemství z obav před zkázou lidstva. V děsivých událostech, které prožívá, vytratí se mu z paměti výrobní postup a nachází cestu k prostému životu. Román je kritikou války a lidského velikášství, které chce vnutit společnosti zhoubné zákony.Kniha v českém jazyce!


Stažení Krakatit zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Krakatit (0.00 EUR)


Stažení Krakatit zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (105)

  Přidat komentář

  Liwilterhage

  04. března

  Zase jedna z knih, kterou jsem dočetla jen díky tomu, že jsem asi tak od půlky doufala, že to konečně začne dávat smysl.
  Nevím, jestli to bylo mnou, ale jednoduše jsem nepochopila smysl této knihy, kdy se hlavní postava Prokop choval poněkud zvláštně a já doufala, že si konečně ujasní, koho vlastně chce a o co mu v život jde.
  Dějové linie byly poněkud zvláštní a přišlo mi, že je ani nic moc nespojuje. Prokop si stanovil vždy určitý cíl (doručit dopis, najít Tomše, najít dívku), ale vlastně se svého cíle nikdy moc nedržel, a pak vše působilo divně. A o krakatit v té knize ani vlastně moc nešlo.
  Od půlky jsem skrytě věřila, že se ukáže, že se mu vše zdálo v horečce, tak by existovalo alespoň nějaké ospravedlnění. Avšak bohužel se tak nestalo, a tak závěrem se z toho pro mne stala jen další kniha, kterou si mohu dát do přečtených.

  gubesh

  20. února

  Velké, ambiciózní, napínavé dílo Karla Čapka, ještě z jeho rané tvorby. Kniha je plna silných motivů, střídají se pasáže z hrdinova osobního (sexuálního) a pracovního života, které se navzájem až nečekaně ovlivňují. Velkou myšlenkou tohoto díla je zneužití vědeckého pokroku ve válce, tudíž k destrukci a vyvražďování, znázorněno na Krakatitu, což je smyšlená třaskavina. A v jistém smyslu alegorie atomové bomby, čímž Čapek dokazuje svoji nadčasovost.
  V knížce se několikrát změní prostředí i postavy, každá pasáž přitom má něco do sebe. Nechybí český folklór, Praha, vědecké laboratoře, vojenské podniky, sny. Právě horečnaté sny jsou napsány velice autenticky, mistrovsky.
  Prokop, tedy hlavní hrdina, prožije románek s tak odlišnými ženami, jako je naivní děvče z vesnice, nebo paličatá princezna. Celé je to velmi pěkně napsané. Čte se to celkem lehce, určitě je to jednoduší, než třeba Válka s mloky.
  Dávám 5/5*, doporučuji vřele.
  P.S. Zajímalo by mně, jak moc jedna z postav, vesnický doktor, byla podobna tatínkovi Karla Čapka.

  dennie3

  10. února

  Můj první román od Čapka, určitě ne poslední. Kniha má spád, je dobře napsaná, jazyk je srozumitelný, přestože je téměř století starý, myšlenka je zajímavá a čím dál tím více důležitá. Krakatit nezklamal, a navíc předčil očekávání.

  RamonVarga

  06. února

  Skvělá utopie mistra české knižní tvorby.

  DracoMalfoy

  11. ledna

  Tohle nebylo zrovna lehké čtení. Kniha byla psaná dost zmateně a často se na 4 stranách třeba nic nestalo. Nejsem ani moc nadšená z konce, očekávala jsem víc. Tak si ji alespoň zařadím do čtenářské výzvy, kniha s válečnou tématikou.

  Delirium

  17.12.2017

  Tedy… nic extra, za mne. Možná jsem očekávala moc- četla jsem toto dílo aniž bych si četla recenze, protože když čtete knihu od někoho jako je pan K. Čapek, zřídka kdy to potřebujete. Ale hleďme- nejvíc se mi tam líbily ty zmatené scény, kdy měl Prokop halucinace. Četlo se to opravdu těžce a pomalu.

  B4LU

  13.12.2017

  Po přečtení Čapkových Povídek z obou kapes a Války s mloky jsem byl přesvědčený, že se jeho díla čtou skoro sama, a když jsem v knihovně objevil nové vydání této knihy, řekl jsem si, že si aspoň doplním znalosti.
  Po 70 stranách (což je zřejmě maximum, jakého jsem zde schopen dosáhnout) mám jasno – ne, nedoplním. Pochopil jsem (asi), co má být hlavní myšlenkou, a fascinuje mě fakt, že Čapek v podstatě popsal atomovou bombu deset let před jejím vznikem… ale neskutečně zmatený a nelogický děj (lépe řečeno počínání postav) čtenářský požitek zcela kazí. Pokud si vybíráte od Čapka první knihu k přečtení, vyberte si něco jiného, vážně.

  faba

  18.11.2017

  To byla první kniha od K. Čapka, kterou jsem přečetl. A od té doby na něj nedám dopustit. Četl jsem snad všechno co napsal… Tento román překračuje hranice žánrů literatury. Najdete tu všechno. V době kdy jsem to četl poprvé jsem byl úplně pohlcen a něco tak napínavého jsem do té doby nečetl.

  B-artX

  04.10.2017

  Jako.. zas tak úžasný to nebylo. Čapka miluji, a tak jsem se pustil do dalšího jeho díla, po Válce s mloky či Povídek z jedné kapsy jsem byl dost nahypován na další dílo tohoto mistra a ono jako nic. Nejlepší část byla zcela jistě "Prokop partyzán", u té jsem se skvěle nasmál. Zbytek byl takový.. jako nic moc.

  jaste

  28.08.2017

  Bohuzel se musim priklonit k negativnim komentarum. Od maturity, coz uz bude dobrych patnact let jsem pana Capka necetla a tak trosku jsem mela pocit, ze mu to dluzim. Proto vyber knihy starsi nez ctenar, kterou jsem mela splnit v ramci ctenarske vyzvy, byl jasnou volbou. Tema sice velmi nadcasove…ale to bylo tak vsechno. Hrdina se choval jako blazen, mel pletky s kazdou kterou potkal, k tomu postava Boha a Dabla na konci knihy…a dilo zkazy dokonano.

  LynxLynx

  14.07.2017

  Nejlepší kniha jakou jsem kdy četla. Najdu v ní totiž snad všechno, od sci-fi přes romantiku, drama, popis vesnické idyly až po filosofické úvahy, takže je to spíše taková postmoderna.
  Díky téhle knize jsem si zamilovala dílo Karla Čapka a nedám na něj dopustit.

  Stolda

  05.07.2017

  Po dlouhé době jsem se vrátil k Čapkovi, nepochybně i proto, že začínáme balit na dovolenou a já v naší knihovně hledal, co s sebou na tu dobu podvečerního relaxu a klidu, kdy vnučky budou spát a my dva s partnerkou budeme debatovat o knihách, v klidu a v pohodě, bez pracovního stresu. Letos dovolenové čtení vyhrála Čapkova Válka s mloky a to jen proto, že Krakatit mi padl do ruky dříve, nežli Válka. A musím se opět opakovat. Při čtení knih pana Čapka žasnete nad jeho předvídavostí, bojíte se budoucnosti a jste rádi za ucházející přítomnost. Víc neprozradím, spojlery nesnáším a krom toho si myslím, že číst Čapkova dramata, to je snad naše národní povinnost.

  Hadrna

  31.05.2017

  Tak, Krakatit, mě samotnou překvapilo jak mě ta kniha nadchla. Autor si mě získal svým vypravováním, typu, když člově je zaskočený, tak koktá, to znamená, rozděluje slova, to platí i když je popletený atd. Pak se mi strašně líbily scény milostné, na scénách bylo přesně vidět co Prokop cítil a jaký boj se odehrával v jeho těle. Knihy jsem se chopila díky maturitě, ale jsem za to vděčná, už se těším na bílou nemoc 🙂
  Přeji krásně počteníčko NH

  amaenium

  24.05.2017

  Krakatit bych označila za velmi zvláštní knihu. V některých částech mě příliš nebavila, ale i přesto jsem ji neodložila a četla dál. Hlavním motivem byl zničující vynález, ale přesto se více času hlavní hrdina věnoval ženám. Když o tom ale přemýšlím zpětně, kniha se mi líbila.

  StihOMam

  02.03.2017

  Literarne bohate dilo. Je az zarazejici, povznasejici, desive i uzasne, jak dokaze promlouvat pan Capek i k soucasnym ctenarum – jsou-li tedy ochotni ustupku a pocitaji s jazykem lehce archaickym. Myslim, ze je zde na nekterych postavach neuveritelnym zpusobem vykresleno mnoho charakteru, ktere dnes autori zobrazuji primeji, mnohem hrubsi mluvou a nedavaji nam prostor k vlastnimu dokreslovani. Za me skutecne cteni s odmenou.

  josef5899

  23.02.2017

  Krakatit se mi přesně trefil do vkusu. Moc se mi líbí jak je to napsáno a že je tam velký prostor pro fantasii. Tuhle knihu si určitě nepřečtu jen jednou v životě.

  Msourkova

  17.02.2017

  Nějak vám nevím, co si o tom myslet… Kdykoliv čtu knížky víc jak sto let staré (a tomu se Krakatit rychle přibližuje), jen výjimečně v nich najdu myšlenky nové, které by ve mně rozsekaly ten pomyslný led, jak to někdo tak hezky řekl. Krakatit byl pro mě v tomto případě těsně na rozhraní toho, jestli mi něco nového donesl nebo ne. Ve své době to asi musela být vizionářská bomba (skoro doslova), dnes Čapkova témata možná zůstávají nadále aktuální, zpracováním už ale asi tolik neosloví. Rozhodně to ale není poslední knížla, kterou si od Čapka přečtu, mile mě překvapilo, že knížka nenaplnila moji představu nabubřelého moralizování.

  Zednář

  31.01.2017

  Trochu ohrané téma, přílišná černobílá kontrasce postav, zajímavé ženské postavy. Nejlepší Čapek to rozhodně není.

  Blancheerka

  26.01.2017

  Docela přijemné čtení, po chvilce jsem hlavnímu hrdinovi fandila a chtěla sama vědět, o co vlastně jde 🙂

  domi13

  25.01.2017

  A mně se to líbilo. Vzhledem k tomu, že jsem to četla jako povinnou četbu, tak dost dobré. Každopádně jsem se někde dočetla, že je v této knize jediný milostný vztah v Čapkově díle. A to poslání je zřetelné.

  Sidonie

  03.01.2017

  Zklamání. Čekala jsem mnohem víc.

  Po přečtení si jen říkám: Díky bohu, že Věra Hrůzová (princezna) toho Káju nechtěla, on se zase vzpamatoval a psal pak zase jako dřív, aniž by do toho tahal romantiku. Byla to hrozná otrava. Neustálé motání se kolem princezny, až hlavní téma úplně zaniklo.

  combatgirl

  24.12.2016

  Tak tahle knížka mě vůbec nebavila.Na dobu kdy vyšla je hodně nadčasová,ale nenadchla,bohužel.

  Klárai

  21.12.2016

  Kniha, která má přesah.

  lushi

  20.12.2016

  Ach, že já si první nepřečetla komentáře, než jsem Krakatit začala číst. Čekala jsem úžasnost jako Válka s mloky, RUR, Bílá nemoc, Matka. A ona je to taková příšernost. Dlouho jsem četla, protože jsem čekala, že se děj pořádně "rozjede", v polovině jsem ztratila naději a do četby se nutila. Posledních 100 stran jsem nějakým zázrakem přelouskala (řekla jsem si, že když už jsem tak moc trpěla, 100 stran ještě zvládnu).
  Krakatit je prostě špatný románek. Prostě ne. Poletí to z baráku.

  Galadwen

  31.10.2016

  Tak nějak si nejsem jistá, co tohle mělo vlastně znamenat. Je tu motiv děsivého vynálezu, jemuž podobný se najde v Čapkově tvorbě i jinde, ale většinu času se zaobíráme divnými pseudomilostnými zápletkami ala 20. léta. Hlavní hrdina se chová jako v rauši nebo pod vlivem houbiček a ke konci jsem dospěla k závěru, že vůbec nejde o jeho skutečné prožitky, ale o horečnaté představy v nemoci nebo delirium. Tohle přesvědčení mi potvrdily postavy Démona/Daimona (ďábla) a starce (Boha), které se vynoří na posledních 50 stránkách. Z toho, co jsem od Čapka přečetla, mě tohle bavilo jednoznačně nejmíň.

  ManželéMannovi

  27.09.2016

  Zatím první kniha od Karla Čapka, co mě moc nebavila.

  Mann

  kacimilek

  19.09.2016

  Tohle není zrovna příběh, který bych si chtěla přečíst podruhé – chápu, že chtěl Čapek upozornit na zneužívání nových vynálezů "zlem", ale téma nadvlády jiných tvorů (robotů nebo mloků) je pro mě prostě přitažlivější.

  IvoB

  14.09.2016

  Zajímavá premisa, různorodá zápletka v mnoha prostředích a čtivé podání, jak už to ostatně Čapek umí. Přesto mi však kniha připadala strašně zmatečná. Vývoj děje a motivace hlavní postavy jsou často velmi nejasné. Určité segmenty knihy působily jakoby oddělené příběhy. Docela škoda, neboť jsem měl celkově z knihy poměrně dobrý pocit.

  RichardvonT.

  10.08.2016

  Viděl jsem film, četl knížku a pro mě je Krakatit prostě kult už od dětství. A je mi šumák, jestli jsou tam nějaké rozvláčné pasáže, místy červená knihovna nebo tak něco. Tečka:-)

  buccaneerka

  01.08.2016

  Krakatit se mi četl velmi těžko. Chtěla jsem vědět, jak to dopadne, tak jsem dočetla (ostatně já dočítám všechny knihy), ale podruhé už určitě nikdy.