Korunu skladám z unavenej hlavy – súkromný život kráľovnej Sissi PDF, ePub, Kindle

By | 05/31/2018

Korunu skladám z unavenej hlavy - súkromný život kráľovnej Sissi

Táto kniha sa nielen svojím obsahom, ale aj celkovým poňatím líši od iných biografií. Rozpráva o súkromnom živote cisárovnej Alžbety, o jej spôsobe života, dennom režime, o tom, ako sa obliekala, ako sa starala o svoje telo a vlasy, ako sa stravovala, o jej záľubách, športovej činnosti, chorobách, kúrach, umeleckom talente, poverčivosti, úzkostiach a depresiách, o jej cestách a osobách, ktoré ju obklopovali, slúžili jej a ktoré si obľúbila. Podáva verný obraz ženy, ktorá sa usilovne vyhýbala verejnému záujmu, dvornému ceremoniálu a etikete.
Publikácia je spracovaná na základe archívnych dokumentov, korešpondencie a pamäti najrôznejších ľudí, ktorí s Alžbetou prichádzali do styku, a zahŕňa aj citáty z veršovaného denníka tejto neobyčajnej ženy a panovníčky.Kniha v českém jazyce!


Stažení Korunu skladám z unavenej hlavy – súkromný život kráľovnej Sissi zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Korunu skladám z unavenej hlavy – súkromný život kráľovnej Sissi (0.00 EUR)


Stažení Korunu skladám z unavenej hlavy – súkromný život kráľovnej Sissi zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  … von dem müden Haupte nehm (1991)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Ikar (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  DanteAlighieri

  18.12.2017

  Při čtení jsem si přímo lebedila. V životopisech bažím hlavně po detailech z běžného života a tahle kniha je tak detailní, že detailnější snad už být nemůže. Obsahuje dokonce i výsledky rozboru moči císařovny…

  NymphMaeve

  01.11.2017

  Dlouho sháněná a měla jsem velká očekávání, které kniha splnila jen částečně, i tak se mi moc dobře četla, místy moc zahlceno informacemi, ale při popisu toho, jak Sissi zemřela mi i slza ukápla. Jinak styl – informace + dopis dokazující daný fakt mi vyhovoval. Navíc náhled do jejího chování, názorů a rozmarů byl krásný, člověk ji mohl poznat jako člověka – ne jen jako ikonu Habsburské říše. Takže super a budu chtít zkusit i další knihy od této autorky 🙂

  deshalb

  07.03.2017

  Kniha je fajn, páčila sa mi. Dozviete sa v nej rôzne pikošky o úprave vlasov a návykoch cisárovnej Sisi a mnoho iného…

  Niarra

  12.03.2016

  Poté, co jsem se rozhodla si o Sisi něco přečíst, jsem si pořídila dvě knihy, tuto a Sisi od B. Cartland. Četla jsem dříve tu druhou, protože se jedná o starší knihu. Obávala jsem se toho, jestli mě budou životopisné knihy bavit, ale první kniha mě mile překvapila. Byla jsem z ní nadšená. Když jsem poté však otevřela tuto, přemýšlela jsem, zda vůbec čtu o stejné osobnosti. Sisi je, obzvláště na začátku této knihy, prezentována jako nesympatická a zlá osoba, úplný opak toho, co jsem měla načteno z předchozí knihy. Také mi vadilo, že kniha kvůli svému „rozčlenění“ hodně skákala v čase a myslím, že kdybych knihu četla, aniž bych o Sisi už něco věděla, tak bych měla problém se zorientovat v jejím životě. Tato kniha mě moc nenadchla, ale oceňuji množství uvedené korespondence, zpráv od doktorů, úryvků z deníků, apod. Určitě dobrá kniha pro doplnění znalostí o jejím životě, ale celý život Sisi mi více přiblížila zmiňovaná kniha od B. Cartland.

  Kozel

  06.01.2016

  Že císařovna Sissi byla císařovnou spíš podle jména a že víc než matkou a panovnicí byla ozdobou císařského majestátu a dvora, to se ví už dlouho. Stejně tak, že její osobnost je přitažlivou látkou pro romány, knihy, filmy i dokumenty. Avšak Gabriele Praschl-Bichler svým obvyklým příjemným stylem, založeným především na citaci archivních dokumentů, pamětí a korespondence, nabízí pohled za veřejnou oponu, což je vždy zajímavější, a tak můžeme pozorovat rozmary, zvyky, koníčky a soukromý život bavorské princezny, která byla povahou tak diametrálně odlišná od odpovědného a pracovitého císaře Františka. Musím však říct, že moje sympatie si Alžběta Bavorská, coby soukromá osoba, příliš nezískala=o)

  lalaserka

  19.08.2015

  Ahoj, tahle knížka mě zaujala. Ukázala mi Sissi v jiném světle, né takovou jakou jsem jí znala z jiných knížek. Tuto knížku doporujuči

  lusila

  25.06.2013

  Sissi je moja najobľúbenejšia ženská osobnosť z histórie. V tejto knihe sú zápisky z jej denníka, ukážky z korešpondencie, dozviete sa ako vlastne žila. Škoda toho konca, nezaslúžila si takú smrť.

  Sussane

  09.09.2012

  Táto kniha mi priblížila život Sissi a ju samotnú, zo stránky o ktorej som vôbec netušila.Určite odporúčam… 🙂

  Dandulka

  27.04.2012

  Moc hezky napsané, její rozmary, přání……