Kolikrát znovu začínat PDF, ePub, Kindle

By | 06/25/2018

Kolikrát znovu začínat

Děj románu se odehrává v padesátých letech. V různých společenských prostředích se setkávají lidé generačně starší s těmi, kteří vstupují do života na prahu této spletité doby. Jsou pro ni všichni zralí, připraveni? Proč jedni zužují míru své morální i společenské zodpovědnosti na mechanické plnění úkolů, zatímco jiní se zamýšlejí nad účelností dosavadních metod a postupů? – Na tyto otázky neodpovídá autorka popisem, ale odhalováním příčin; pohledem do „historie“ každé jednající postavy.
Ústřední hrdinka románu švadlena Lída v sobě ještě nese zážitky zakřiknutého dětství v rodině drobného živnostníka i hořkost mládí s vysmívanou, podlamovanou, nesplněnou touhou po vzdělání. Pod vrstvou těchto pocitů začínají však vyplouvat vzpomínky spojené s hitlerovskou okupací, vzpomínky na odbojovou činnost a na věznění v koncentračním táboře. Stávají se protiváhou její plachosti a podmětem k aktivnímu vztahu ke všemu, co se děje kolem ní. Stanou se konečně zorným úhlem, který ji umožňuje vidět spojitost minulého s tím, pro co je nutno napnout síly, „aby se svět pohnul k lepšímu“. Z tohoto hlediska jedná na svém pracovišti – v krejčovské dílně; z tohoto hlediska se snaží podpořit svého muže inženýra Mudrocha. Jeho konflikt s Profesorem, sledujícím vlastní zájmy, málem rozbíjí Lídino osobní štěstí, rozbolavělé vzpomínkami na první lásku – na chlapce z odboje, prozrazeného konfidentem. V prudkém víru událostí vystupuje Lída jako silná individualista. Ne proto, že by byla dokonalá, ve svém vývoji „hotová“; ale proto, že dovede znovu a znovu začínat s prací na sobě a vést k tomu ty, s nimiž se v životě potkává.
V proměně její uzavřené plachosti ve společenskou činorodost tkví dramatické napětí románu i klíč k řešení základního vztahu člověka a jeho doby.Kniha v českém jazyce!


Stažení Kolikrát znovu začínat zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Kolikrát znovu začínat (0.00 EUR)


Stažení Kolikrát znovu začínat zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (0)