Kdo chodí úvozem mrtvých PDF, ePub, Kindle

By | 03/30/2018

Kdo chodí úvozem mrtvých

Podtitul knihy „Drsné i něžné příběhy z Podkrkonoší“ zcela vystihuje charakter práce mladého autora – místního patriota, který má ke kraji opravdu vřelý vztah. Jak sám říká, s pokorou převyprávěl regionální pověsti a lokální historii do podoby přístupné dnešnímu čtenáři, a to především pro lásku k podkrkonošskému kraji a jeho kulturním únikům.
Příběhy uspořádal tak, aby obsáhly postupně celé území od Hradce Králové až kamsi po horní Labe, kde začínají skutečné hory, a čtenář tak mohl celé území jejich prostřednictvím jakoby procestovat. Dočteme se například, jak to bylo s Holovousem a jeho jablíčky, o Chodovi z Chodovic, o bleďoučké Aničce Bergerové, o hořickém smrtonosném portálu, a spoustu dalších legend, vystihujících místní kolorit.Kniha v českém jazyce!


Stažení Kdo chodí úvozem mrtvých zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Kdo chodí úvozem mrtvých (0.00 EUR)


Stažení Kdo chodí úvozem mrtvých zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Povídky, Literatura česká
  Vydáno: , Volvox Globator
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  Tyet

  16.06.2017

  Útlá knížka místních pověstí "k zábavě i poučení" sesbíraná a upravená autorem s mýtickým pseudonymem mě velmi potěšila, protože téměř všechna místa, o kterých se v knížce píše, důvěrně znám.
  Ať už je to Novopacko, Hrad Pecka, Miletín, hořický Gothard, Hřídelecká Hůra, Holovousy, Kuks nebo Ostroměř, všechno to jsou krajiny a městečka, které miluju a i touto cestou se o nich dozvídám víc a jsou tak mému srdci ještě bližší.

  cori

  18.04.2016

  Sbírka 19 povídek přináší příběhy z dob válek mezi Přemyslovci a Slavnikovci i počátku 20.století. Nezaujaly mě pověsti vysvětlující název dané lokality, příliš nezáživné. Doporučuji především příběhy s nadpřirozenými bytostmi – duchy, z nichž hororová atmosféra přímo sálá. Nejlepší a nejstrašidelnější jsou tyto pověsti: Smrtonosný portál (o bráně na hořický hřbitov), Smrt krásné milenky rukou záhrobní (o duchu nádražáka, kterého přejel vlak), Bledá bleďoučká Anička Bergerová (o vyvolávání duchů ve Vrchlabí), Polesí na Karbance (o duchu myslivce, který prohrál svou duši v kartách). Opravdu děsivá je závěrečná povídka Kdo chodí Úvozem mrtvých, v níž se současnost prolíná s bitvou na Chlumu v roce 1866. Roztomilá je pohádka O zlobivém dlátku.

  V poslední povídce to autor trochu přehnal s raněným vojákem veteránem, který prý právě přišel o nohy, ale přesto je schopen plazit se dvě hodiny k nepřátelskému stanovišti, které zlikviduje.