Karpatská rapsodie PDF, ePub, Kindle

By | 06/22/2018

Karpatská rapsodie

Ve třídílné autobiografické románové kronice, napsané a po prvé vydané za vel. vlast. války v SSSR, zachytil autor poměry na Zakarp. Ukrajině od 80. let min. stol. az do r. 1920. Ústřed. dějovým motivem jsou osudy syna berehovského vinaře Gézy Bálinta, vylíčené od dětských let přes studia v Budapešti a svět. válku až do popřevratové doby, kdy se stal vlivným činitelem v Ukrajin. rudé gardě a v děln. hnutí, dokud jej po přivtělení Podkarp. Rusi k CSR čs. úřady postrkem nevyhostily do SSSR. První díl líčí národnost. a sociál. boje rusínskomaďarsko-židovské, útisk rusin. lidu, žijícího v pověrčivém a nehygienickém prostředí a ohlupovaného kněžstvem všech vyznání, trpícího nezaměstnaností a zvůlí četníků. Druhý díl líčí spoušť, kt. natropila v zemi svět. válka. Třetí díl pak zachycuje podrobnosti vzniku býv. Podkarp. Rusi, její hosp. a polit. poměry, rostoucí třídní a polit. uvědomění tamního proletariátu, hrdin. činy vojáků rusín. Rudé gardy, líčí krveprolití v polské Lavočné, bezohledné řádění franc. generála Parise a prvního guvernéra autonomní země, amer. advokáta Žatkoviče, vykořisťování zakarp. lidu čs. reakcí a zradu proletariátu pravicovým křidlem čs. soc. demokracie. Román, psaný místy sarkastickým tónem, oslavuje zároveň statečné selské a dělnické vůdce zakarp. chudiny, kteří pod dojmem zpráv o Leninovi nepřestávali vVřit v záchranu z Východu, a kolem nichž lid vytvářel novodobé legendy. (Část. podle doslovu.)Kniha v českém jazyce!


Stažení Karpatská rapsodie zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Karpatská rapsodie (0.00 EUR)


Stažení Karpatská rapsodie zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Kárpáti rapsódia (1968)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Naše vojsko
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  pepek

  Hezká kniha pro ty co mají rádi obyčejné lidi a spravedlnost !