Kameny a hvězdy: Síly předků, oči kamenů, světla odjinud PDF, ePub, Kindle

By | 05/29/2018

Kameny a hvězdy: Síly předků, oči kamenů, světla odjinud

Nedaleko slavných kounovských řad odkryli lovci menhirů několik kamenných uskupení a vztyčili víc než dvacet menhirů o váze až sedm tun. Jsou to opravdové kamenné památky? Nepředstavuje oblast Kounova pravěkou posvátnou krajinu, jedinou svého druhu u nás? Zájem o kameny však odráží ještě něco zásadnějšího – potřebu naší společnosti v tomto nejistém, přechodném období mezi dvěma věky držet se něčeho pevného a neměnného, jako je kámen. Tuto knihu ale také můžeme číst jako jeden ze způsobů, jak se dívat na kosmický aspekt české krajiny, jak slučovat nebe a zemi. Tyto záležitosti musely být dobře známy chudým lidem mezi pravěkem a barokem, kteří v krajině žili celé generace a záviseli na ní svým tělem i duší. Závěrečná poloha knihy se vrací k Zemi a hvězdám. Vychází přitom z toho, že kultura je nejen návštěva národního divadla, ale také způsob, jak si rozumíme se Sluncem a Měsícem.Kniha v českém jazyce!


Stažení Kameny a hvězdy: Síly předků, oči kamenů, světla odjinud zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Kameny a hvězdy: Síly předků, oči kamenů, světla odjinud (0.00 EUR)


Stažení Kameny a hvězdy: Síly předků, oči kamenů, světla odjinud zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Duchovní literatura
  Vydáno: , Dokořán
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  Vlk.kh

  31.12.2017

  První část knihy týkající se čistě kamenů, pravěkých památek a věcí kolem toho se mi velmi líbila. Ovšem to ostatní kolem hvězd, bez toho bych se klidně obešel. Ale takhle to mám u více knížek od pana Cílka. Polovička mě nadchne a pak přijde něco, co jde zcela mimo mě a nejsem schopen pořádně porozumět, co chtěl básník říci.

  Tyet

  16.06.2017

  Václava Cílka mám tím raději, čím více ho čtu. Zřetelně z jeho knih cítím svobodu, opravdovost a upřímnost. To jsou dneska vzácné květinky, nemyslete si. Ačkoliv mne osobně menhiry a kameny obecně nijak zvlášť nezajímají, Cílek o nich dokáže vyprávět se sobě vlastní poetickou věcností.
  Autor se v knize zabývá menhiry na českém území, především Kounovskými řadami, ale podíváme se také do francouzského Carnaku, Súdánu nebo do Svaté země.
  „Myslím si, že stará místa rozechvívají ty části duše, o kterých bychom ani nevěděli. Přístup do předkřesťanských poloh neznamená jen nějakou krutost přírody a barbarství válčících kmenů, ale také kontakt s živým reálným světem, se zemí a vesmírem.
  Tento kontakt jsme nahradili filmy, jako je Hobit nebo Hvězdné války, ale to jsou jen velmi vzdálené připomínky živého vztahu ke světu, ve kterém se nejednalo o vítězství nad temným pánem, ale o to aby dítě nezemřelo hladem, a aby bylo na sůl. Být v kontaktu s pravěkem znamená větší úplnost duše.
  Součástí této obohacující citlivosti je romantický přístup ke světu. Romance bývaly milostné a hrdinské příběhy psané románským jazykem. Byly nepraktické a hrdinové někdy hynuli na přemíru citů, ale přesto romantický vztah k lidem, přírodě a minulosti je způsob, jak žít plný život. Na úspěch v bance vám stačí něco jako počítač v hlavě. Mentální kalkulačku zapnete na plný výkon a ve jménu úspěchu odpojíte všechny hluboké emoce.“

  kapr

  21.04.2017

  Václav Cílek

  Kniha, téma knihy, tak jako všechny práce tohoto autora mne velice zaujaly. Některé části knihy jsou poněkud technického a teoretického rázu, a proto jsou pro laického čtenáře poněkud obtížné, a tak bývají často přeskakovány. Možná by bylo dobré knihu, fakta a myšlenky v ní uvedené zpracovat zvlášť, ještě jiným pro čtenáře přístupnějším způsobem.
  Z hlediska srozumitelnosti a čtivosti pro průměrného čtenáře dávám 50% = cca 2 x *.

  Aroucaria

  31.10.2016

  Já to asi vzdám. Mě to vůbec neba …. Snažím se, ale říkám si, že člověk se zas tak do věcí nemá nutit a dělat to s nechutí. Asi je to na mě příliš vědecké. Čekala jsem něco víc éterického 🙂 Přitom je pan Cílek takový sympaťák!

  Kikuska20

  01.09.2016

  nezajímavé, posledních 60 stran o astrologii jsem vynechala. Čekala jsem od knihy trochu víc

  Vědruna

  06.06.2016

  Mám ráda knihy Václava Cílka a mám ráda kameny, nejen ty malé, ale i tyhle velké, o kterých je kniha. Mám ráda příběhy s tajemstvím. A pak také jistotu, kterou kámen v sobě má, to, že tu byl za dob našich předků, je tady s námi a bude tu i po nás. Pět hvězdiček pro kamenné řady, kamenné kruhy a pro Václava Cílka.