Jsme v nebi PDF, ePub, Kindle

By | 05/08/2018

Jsme v nebi

Fejetony Ludvíka Vaculíka patří k nejpozoruhodnějším jevům české literatury 20. století a ne náhodou bývají přirovnávány k fejetonům Karla Čapka. Stejně jako Čapkovi sloužily i Vaculíkovi tyto krátké literární útvary k tomu, aby se pravidelně vyslovoval k aktuálním událostem, aby promlouval k záležitostem zdánlivě nicotným i světodějným a aby mu záležitosti velké i malé, osobní i obecné byly záminkou k zamyšlení, k hlásání svých názorů na společenské dění. „S citlivostí, jíž bývá obdařena jen mimořádná osobnost, stručně, vtipně a zajímavě Vaculík ve svých fejetonech nachází a pojmenovává příčiny chorob, jež rozežírají tělo i duši naší společnosti, brilantním literárním stylem, který u nás od dob K. Čapka nemá obdoby, vede zápas o normálního člověka a jeho důstojný, smysluplný život,“ napsal kdysi výstižně Ivan Klíma a platí to dodnes. V osmdesátých letech psal Vaculík své fejetony pro strojopisný literární měsíčník Obsah, později pro tehdy ilegální Lidové noviny. Ty po listopadu 1989 navázaly na tuto tradici a na Vaculíkův fejeton se od té doby těšili každé úterý jejich čtenáři až do května 2015. Čteme-li jeho fejetony zpětně v celku, zjistíme, že jsou nejen stále živé, třebaže se týkají věcí již minulých, ale zřetelněji také pocítíme především onu už pro Vaculíka příslovečnou nekonvenčnost a originalitu myšlení. Za svou tvorbu byl v roce 1996 oceněn Řádem T. G. Masaryka III. třídy a v roce 2008 Státní cenou za literaturu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Jsme v nebi zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Jsme v nebi (0.00 EUR)


Stažení Jsme v nebi zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura česká
  Formáty eknihy: EPUB, PDF
  Vydáno: , Dokořán
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  martulkat

  18.10.2017

  Přišlo mi velmi vhod, zas něco jiného ke čtení…

  Magdalena5

  13.05.2017

  Četla jsem v roce 2016 a moc jsem za tuto knížku ráda. Při četbě jsem slyšela nezaměnitelný hlas, který se často ozýval z rádia. Nejen glosy a komentáře, ale i interpretace krásných moravských písní. Díky za to, že jste byl, pane Vaculíku!

  Petja

  06.02.2017

  Sbírka posledních fejetonů Ludvíka Vaculíka, v nichž se vyjadřuje k aktuálnímu společenskému dění. Vydával je prakticky do své smrti, kniha však vyšla až poté. Jsou stručné, vtipné, úderné, Vaculík je mistr slova i fejetonu – doporučuji!

  radek7704

  05.01.2016

  Dobrý den,
  na serveru http://www.test-recenze.cz/kniha-poslednich-fejetonu-ludvik-vaculik/ jsem publikoval recenzi na tuto knihu….