Jeruzalém PDF, ePub, Kindle

By | 07/04/2017

Jeruzalém

Rok v rozděleném městě

V nejnovějším albu se Guy Delisle vydává na roční pobyt do Izraele, kam následuje manželku, pracující pro Lékaře bez hranic. Jako otec na rodičovské dovolené se stará o dvě děti, ale zejména prozkoumává své okolí. Rodina musí zvládnout žít v zemi, která je kolébkou náboženství, ovšem potýká se s řadou problémů. Samotný Jeruzalém je rozdělené město, kde se z tak jednoduché záležitosti, jakou je přejet z jednoho konce (muslimského) na druhý (židovský), dokáže vyklubat opravdu pořádný oříšek. Delisle popisuje a glosuje to, s čím se setkává, se svěžím přístupem nezatíženého pozorovatele a s nezbytnou dávkou sarkasmu i ironie.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Jeruzalém zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Jeruzalém (0.00 EUR)


Stažení Jeruzalém zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Chroniques De Jérusalem (2011)

  Žánr:
  Literatura světová, Komiksy
  Vydáno: , BB art
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (16)

  Přidat komentář

  Mánička178

  22.08.2017

  Komiksem jsem takřka nedotčená, proto je opravdu zajímavé číst předchozí komentáře 🙂 Na mě to působilo jako kreslený deník – autor vyzobává situace sem a tam, je to prostě epizodní dílo. Leckdy jsem se v tom ale dost ztrácela, přechody mezi epizodkami nebyly kolikrát úplně zjevné… Občas se člověk pousmál, ale obecně bych se asi ztotožnila s názorem níže, že poloviční obsah by tomu neškodil.

  Matematicka

  29.08.2016

  Subjektivní? Ano. Epizodní? Ano. Pouhé vlastní zkušenosti bez ladu a skladu, bez příběhu s pointou? Ano. Ale takový může být komiks. Autor kreslí to, co vidí kolem sebe a jak to vidí. I to může být umění. Taky jsem zavzpomínala na svou návštěvu Jeruzaléma. Zážitky z něj nelze vtěsnat do slov a jak jsem viděla, tak asi ani do obrazů… Takže zvláštní komiks o zvláštním místě.

  godzilka

  05.04.2016

  za mě 5*, při čtení jsem nostalgicky zamáčkla slzičku a zavzpomínala na místa, kde jsem byla

  LordSnape

  05.11.2015

  Guy Delisle NENÍ Joe Sacco, ani "novinář" a jsem za to vážně rád! Narozdíl od něj si totiž drží stále hezky zajímavou kresbu a hlavně se nepouští do žádného moralizování – jen jako glosátor a grafik popisuje co vlastně vidí. Nechápu, že se tady ve zdejších komentech objevilo tolika polopravd, lží a výmyslů. Je neuvěřitelné, že někteří vidí v obrázcích srovnání s opicemi a zaujatost Palestinci, která tam prostě není! Guy se totiž narozdíl od Sacca nezaměřuje ani na jednu stranu a prozkoumává oblast ve které žije jako pozorovatel, jak je u něj zvykem. Navíc vše dokáže krásně okořenit břitkou satirou a ironií. To někteří Saccovi příznivci asi neznají, že?

  Setkává se zde jak s Palestinci, tak i Izraelci! Oběma stranám dává prostor k prezentaci a hlavně se namísto přehnaného šokování zaměřuje i na život v takové oblasti od praktikování víry až po vydělávání si na živobytí či výchovu dětí. Můžeme zde vidět absurdní nařízení, zákony, vojenskou moc a stejně tak i samotné chování jednotlivých etnik a náboženských vyznavačů od křesťanů, přes židy až po muslimy. Guy představí i zajímavá a pro někoho i posvátná místa jako Lazarovu hrobku, Zeď nářků atd. Do toho ty starosti s jeho dětmi a prací na komiksu, které koření humornými scénami ze svých seminářů, výstav či trablů s autem a pro mě velmi příjemné přátelství s místním knězem. Pokud budu srovnávat Delislův Jeruzalém se Saccovo Palestinou (komentář též napsán), vyjde mi prvně jmenovaný jako jasný vítěz.

  Johner

  31.08.2015

  Chyběla jen určitá gradace, což je ovšem pochopitelné v tomto spíše dokumentárním komiksu.

  Barma se mi líbila více, ale to je možná tím, že jsem ji četl jako první.

  varanbooks

  21.06.2015

  Guy Delisle není Joe Sacco. Má podle mě lepší kresbu a míň mu to šustí papírem (Saccovi jeho vlastní obrázky místy doslova překážejí, tolik textu se snaží vměstnat do bublin), celek ale připomíná slohovku "co jsem dělal o prázdninách". Což má nakonec se Saccem společné.

  Honzeecheck

  19.01.2015

  Tak nejdřív, tady je ten obrázek https://lh4.googleusercontent.com/-aH_4Wxn2laY/VLzDFIqsqNI/AAAAAAAAAVg/PChp9l1Oxq0/w426-h237/opice.jpg který marta níže vyhodnotila jako přirovnání opic k židům. Jseš vůbec normální????

  A teď k věci – o tomhle konfliktu už bylo napsáno asi vše, z každýho myslitelnýho pohledu a nevyřešilo to absolutně nic. Delisle není a nechce být Sacco (na což několikrát vtipně naráží), nedělá ze sebe novináře a proto není jedinej důvod, proč by se musel snažit bejt objektivní a snažit se dát ke všemu pohled lidem z druhý strany. Stejně jako v předchozích knihách prostě popisuje co viděl během ročního pobytu v cizí zemi. Zatímco Barma a Pchjongjang jsou z vašeho pohledu jednoduchý, protože vás jen utrzovaly v už dávno hotovým názoru, tady jste najendou konfrontovaný s realitou (a snad nebudeme zpochybňovat, že Delisle píše jen o tom co opravdu viděl), která není tak jednoduchá jak by si člověk přál. V dnešní době, kdy každej řádnej českej buran, kterej hranice svýho kraje překročil jen když jel na megakoncert Kabátů, trdí, že Islám představuje zlo a ohrožení tradičních křesťanskejch hodnot se nějak nehodí popisovat jak jsou arabové ve vlastní zemi občany druhý kategorie setrvale šikanovaný z oficiálních míst i od běžných lidí. Jednoduchá pravda v tomhletom konfliktu prostě neexistuje, vždycky je to o lidech. A tady platí princip kolektivní viny a protože se tamhle palestinec odpálí tak to nikomu nedává právo jinýmu palestnci zbourat barák. Kniha ukazuje spoustu naprosto absurdních situací – ulice, kde každý etnikum smí chodit jen po svém chodníku, sítě na odpadky aby si je lidi navzájem neházeli na hlavu, malý komunity usazený v nepřítelskym prostředí, který hlídá víc vojáků než je osadníků samotných, ultraortodoxní fanatiky, který nesmí mluvit s ženama atd. Ano, některý případy vyznívají zcela jednoznačně, viz zabírání domů po palestincích, nebo jejich odstřižení od proudu apod. Není to ale proti židům obecně ale proti konkrétním lidem.

  Disease

  02.06.2014

  Bavil jsem se stejně jako u předchozích "cestopisů" právě pro tu bezprostřednost. Zaujatost? No a co, tohle není Joe Sacco…

  marta_czech

  09.04.2014

  Neuvěřitelně jednostranně zaujaté. Dvě hvězdy jen za zobrazení památek, těžký život otce na "rodičovské" a pár vtipných momentů. Já četla s velkým sebezapřením po přirovnání Židů k opicím (viz obrázek ze ZOO). Po předchozích cestopisech obrovské zklamání.

  Petrvs

  12.02.2014

  Trochu zklamání.

  Po vynikajícím Pchjongjangu mám pocit, že jde Delise pořád mírně dolů, i když si kvalitu pořád drží. Kde dříve byla hravost a komplexnost, dnes čím dál víc nastupuje roztříštěnost, zjednodušenost, roztříštěnost, nevypointovanost, neobjektivita (viz komentář od Patricia) a pocit "promítání fotek z dovolené". Pokud tedy takto, tak zkrátit na polovic.

  Kouzlo to pořád má, ale pokud příští kousek nebude výrazně lepší, nemá už mě další cestopis asi cenu…

  Foks

  26.12.2013

  Knihu jsem si pořídil především proto, že jsem se těšil na nezaujatý a humorný pohled na problémy izraelsko-palestinského konfliktu. Dočkal jsem se zaujatého vykreslení Izraelců jako původců všeho zla, palestinských arabů jako andělů, kterým je na každém kroku ubližováno. Když jsem se ke konci knihy dočetl, že ďábelský žid zastřelil araba a chtěl pozabíjet všechny araby, načež mrtvý arab měl velké jizvy na břiše a proto mu určitě vzali orgány, tak jsem zbytek dočetl s velkým sebezapřením. Ještě fakt chyběla informace o tom, že židi pijí krev malých dětí… Z devadesáti procent je to žaloba na Izrael. Buzerace, checkpointy, zeď, teror Izraelců vůči arabům, válka vůči arabům… Ani slovo proč tam je zeď, ani slovo proč bylo "Líté olovo". Hrůza. Místo abych se dozvěděl něco více o obou stranách konfliktu nezaujatým Delislem, četl jsem jen a jen žalování a naivní pro-palestinský pohled, aniž by se alespoň náznakem snažil zjistit fakta z druhé strany. Plusem knihy je určitě podrobný popis památek, ale to je žalostně málo. Pro pro-palestinské aktivisty musí být Delisle bůh.

  janha

  12.09.2013

  Delisle pomocí jemně sarkastického humoru a značně subjektivních postřehů portrétuje Jeruzalém a soudobý Izrael. Odhaluje množství paradoxů. Přesto, že se jedná o úplně jiný reportážní komiks, než ten, který známe od Joe Sacca, oba autoři se nakonec v celkovém pocitu bezvýchodnosti setkají.

  Dudek

  30.08.2013

  Nepříliš koherentní, spíše epizodní a málo se rozvíjející. Tematický trošku zjednodušující, nicméně stejně jako předchozí komixy téhož autora upozorňující na nejpodstatnější problémy v rámci regionu. Závažné téma je opět podáváno ironicky odlehčeným tónem, nedostává se však k zesměšňující hranici. I přes nadhled je cítit tíživost situace.

  Alma-Nacida

  03.08.2013

  Rozpaky, rozpaky… proč je autor slavný a oblíbený, nechápu…

  Pupa

  16.07.2013

  Souhlas s komentářem níže, řemeslně si Delisle kvalitu samozřejmě drží a jeho mód "neználkovského", až dětsky bezprostředního a bezpředsudečného pozorování dovoluje, aby krásy i absurdity izraelských končin hovořily samy za sebe…

  Sorry – Lazy

  08.05.2013

  Guy opět nezklamal… Výborné, vtipné, neuvěřitelné…