Jedinečný nůž PDF, ePub, Kindle

By | 06/27/2018

Jedinečný nůž

Ve druhém dílu fantasy trilogie se seznamujeme s dvanáctiletým Willem, který hledá svého ztraceného otce. Will náhodou objeví průchod do jiného světa a v něm potká Lyru, která sem přichází pátrat po tajemství záhadných částic zvaných Prach. Will se stává nositelem dokonalého nože, s jehož pomocí může procházet mezi světy, a obě děti začínají tušit svoji úlohu v nadcházející „největší bitvě všech dob“.Kniha v českém jazyce!


Stažení Jedinečný nůž zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Jedinečný nůž (0.00 EUR)


Stažení Jedinečný nůž zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Jeho temné esence (2.)

  Originální název:

  His Dark Materials The Subtle Knife (1997)

  Žánr:
  Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (38)

  Přidat komentář

  Zebraz

  11. března

  Kéž bych mohla dát 3 a půl hvezdy. Příběh je pěkný a i hodně překvapivý, ale máte spousty mínusů. Určitě to není série pro děti, každou chvilku tam někdo umře a utrpení Willa z krvácení, no řekneme že při tolika ztráty krve už by měl být dávno taky mrtvý. Jinak kniha je psaná trochu zmateně, části kde by se to dalo rozvinout jsou útlé a někde je zase moc omáčky. Kniha je zbytečně dlouhá, určitě není pro děti, ale má nakonec dobrý příběh. Uvidíme co poslední díl.

  pipa36

  25. ledna

  Nějak jsem asi nerozchodila smrt Lyřina nejlepšího přítele na konci prvního dílu – knihu jsem sice přečetla, ale už mě nebavila tak jako první díl. Proto jen 3 hvězdy.

  blackhorse

  19.11.2017

  Knížka se mi MOC MOC líbila. Ten nápad byl takový zvláštní ale super!

  Roxik

  15.08.2017

  Tak Jedinečný nůž byl o hodně lepší než Zlatý kompas, první díl mi přišel opravdu tak trochu pro děti, ale díl druhý bych asi dítěti nedala. Jedinečný nůž byl plný akce a místy dost drsný, knihu jsem si zamilovala. Postavu Willa jsem si mnohem víc oblíbila než Lyru a přechody mezi jednotlivými světy byly prostě skvělé. V knize se potkáte se starými postavami ale hlavně je tu plno nových, které vás chytnou a nepustí. Oceňuji hlavně autorovu přehlednost, krásně se mi v knize orientovalo a vše na sebe krásně navazuje. Jsem zvědavá na poslední díl jak to dopadne, ale hlavně jestli to bude taky tak kvalitní příběh, tak s chutí do toho!

  JosefW

  03.08.2017

  V pořadí druhá kniha z trilogie, na kterou mne navedla má kamarádka, za což jí tímto děkuji. Pokračování Zlatého kompasu krásně rozvíjí příběh, přidává novou postavu v podobě Willa (mimochodem, co se stalo s doktorkou?) a ke konci nás donutí se s někým zase rozloučit. Příběh ani zápletka sice není stoprocentně můj šálek čaje, avšak něco mne nutilo neustále pokračovat ve čtení a závěr pak naznačil, že Jantarové kukátko slibuje skutečně veliké finále. Inu, mne se kniha líbila a mohu ji doporučit.

  Romžiry

  10.07.2017

  Po Zlatém kompasu byl tento díl zklamáním.

  DuncanIdaho

  04.07.2017

  Skvělé pokračování skvělého prvního dílu. Svě, ve kterém se děj odehrává, je také skvělý. Způsob přecházení mezi světy je originální.

  Elea

  22.03.2017

  Kniha se mi líbila o trochu víc než jednička, je napínavá, zajímavý děj. Těším se, jak autor tento příběh ukončí.

  Lokina

  21.03.2017

  U tohoto dílu už jsem měla trošku problém se začíst, ale pořád mě to bavilo. Zase opět příjemná, milá fantasy, která nadchne každého fandu dobré fantasy 🙂

  P-man

  22.12.2016

  Upřímně to považuji za slabší díl než jednička. Začalo se to rozjíždět až po půlce knihy, pak to bylo fajn i s panem Grummanem a Scoresbym, ale Zlatý kompas mám přeci jen o trochu rád. Ale přijde mi, že ten konec trošku pan Pullman urychlil, no, ale co se dá dělat. Vzhůru na trojku 😀

  Babsie

  22.10.2016

  Mnohem lepší než první díl! Tato kniha mě bavila od začátku do konce, a byla jsem hrozně napjatá. Co mi zase vadilo bylo že se Lyra s Willem na jedné stránce chovali jak malé děti a na další jak děsně zodpovědní dospěláci. Tomu se asi v fantasy knihách nevyhnu. Ale napsaná byla skvěle, příběh byl poutavý, tajemný a dobrodružný, postavy jsem si oblíbila a alternativní světy mě zaujaly. Na konci jsem myslela že neudržím slzy…Proč zrovna on:( No, nemůžu se dočkat posledního dílu, konečného rozuzlení a závěrečné bitvy:)

  LucyPevensie

  03.10.2016

  Druhý díl se mi narozdíl od hodně ostatních čtenářů líbil ještě víc než díl první. V prvním díle se jednalo hlavně o knihu pro děti, ale teď se příběh mnohem víc rozrostl a úplně mě uchvátil! Už se těším na třetí!

  Arya26

  29.07.2016

  Někteří psali, že jedinečný nůž byl podle nich o kapku horší než zlatý kompas. Jáj jsem ale byla příjmně překvapená, protože podle mě bylo pokračování ještě lepší a napínavější.To tak blbě skončilo -potřebuju další díl 🙂 !!!

  Dani3

  27.04.2016

  Otevřené brány do dalších světů, nadpřirozené bytosti, magické předměty a hrozba války gigantických rozměrů…to je jen malá ochutnávka z Pullmanova příběhu.
  Ze zdánlivě nevinného příběhu pro dětské čtenáře se autor postupem času dostává k něčemu mnohem většímu. Protože konec druhého dílu je otevřený, zůstává tu spousta nezodpovězených otázek…

  natalli26

  17.01.2016

  Druhý díl byl o něco málo slabší (ovšem NE horší) než díl předchozí a konec se mi příliš nelíbil tak proto jen čtyři hvězdičky, ale protože se jedná o trilogii nejde o nic překvapivého ani hrozného a věřím, že i závěrečný díl bude skvělý. Přece jen i teto díl byl výborný a velmi čtivý.
  Jedinečný nůž nás zavádí do světa Willa Parryho a poprvé také i do jiných světů a my máme možnost poznat veškeré jejich útrapy. Dozvídáme se něco víc o Lyře a jejím poslání, dozvídáme se hodně o Willovi a že je stejně tak důležitý jako Lyra a oba je cosi spojuje. Zda je to společný cíl není ještě zcela stoprocentně jisté. Objeví se zde i paní Coulterová i když jsou jí věnovány jen dvě scény, za to pro děj velmi důležité. O lordu Asrielovi je tu jen zmínka a konečně se i dozvídáme jeho skutečný cíl. Stále zatím nevím co si o lordu Asrielovi myslet – jestli je skutečně o tolik lepší než paní Coulterová. Jistě – jeho cíle se zdají opodstatněné a možná o dost ušlechtilejší než cíle paní Coulterové, ale byl proto ochoten obětovat nevinné dítě což se od ní příliš neliší. A pokud mu šlo o vyšší cíle nebo "o větší dobro" tak mi to dost zavání Grindelwaldem (postava z jiné knihy a kdo četl tak i ví jak to s ním a jeho "ušlechtilými" cíli nakonec dopadlo). No, ale to je jen čistě můj osobní názor. Prostě mi nějak od samého začátku lord Asriel nesedí a už vůbec ne jako kladná postava, ale možná jsem jen nevědomky předpojatá. Třetí díl snad ukáže jak to s ním je. Knihu vřele doporučuji, ale bez přečtení prvního dílu nemá cenu ji vůbec číst- předchozí děj je pro příběh totiž nesmírně důležitý.

  Mark2000

  12.01.2016

  SPOILER
  Po prvním dílů jsem byla velmi zvědavá, co se bude dát dál. Zlatý kompas mě nadchla, ale tento díl mě spíš zklamal. Po pár stránkách jsem byla zmatená, kde se příběh odehrává. Nelíbilo se mi přecházení mezi světy, i když je to nepochybně výborný nápad, jen bych ho lépe sestavila. To co mi v prvním díle nevadilo, mi vadilo v tomto díle. A to, že příběh vypráví autor a ne některý z hrdinů, ale to asi závisí na stylu jaký čtenář má. Teď přemýšlím, jestli se mám pouštět do druhého dílu. Ale poslední dvě stránky mě mile překvapily, tak to asi zkusím.

  MirijamFrankl

  07.07.2015

  Dobré čtení, až na to, že jsem se málem rozplakala nad smrtí pana Scoresbyho a Hester. Chtěla jsem pak, aby zemřelo spoustu postav. Už se těším na Jantarové kukátko.

  kklepkaa

  24.06.2015

  Druhý díl byl opět strhující a přesto se tu vlastně zas až tak toho moc nestalo. Nicméně na to, že je to pohádka pro děti mě udivil ten závěr knihy, kdy mám pocit, že happy end je někde v nedohlednu. Nicméně Pullman je skvělý vypravěč a číst jeho knihy je opravdu zážitek.

  Lablynt

  19.05.2015

  Druhý díl je mnohem lepší! Jedinečný nůž je opravdu ta kniha, na kterou se těšíte, už když jdete spát. Vždycky jsem se těšila, až se začtu, jak se teď bude děj vyvíjet! Tohle je hrozně skvělá kniha a série taky (i když mi ještě zbývá Jantarové kukátko) a já ji doporučuji. Ještě se musím vyjádřit k tomu konci. Nečekaný, zarážející… A poměrně smutný. 🙁 Třetí díl prostě musím přečíst a všichni ostatní by měli taky, aby o tenhle promyšlený a zajímavý příběh nepřišli! 😀 🙂

  Kaytria

  02.05.2015

  Knížka je to velmi zajímavá, poměrně čtivá a povedeně promyšlená. Tak uvidíme, jak na tom bude třetí díl. 🙂

  Dryáda

  24.03.2015

  Je jen málo knih, které mne opravdu dokáží pohltit a Subtle knife rozhodně patřila mezi ně. Bohužel některé podstatné vyhrocené situace se ukázaly jako silně předvídatelné a v některých místech mi to přišlo až úsměvné. Přesto jsem dala 4 hvězdy a to hlavně za konec, který mě "přikoval do židle".

  Véča

  08.03.2015

  Bavilo mě to asi víc než Zlatý kompas. Moc se mi líbí propojení všech postav, co tam vystupují. 🙂
  A třetí díl si určitě brzy přečtu taky.

  1v8na

  19.01.2015

  Příběh byl výborný, dobrodružný a smutný. Už teď se těším na třetí díl. Jsem zvědavá jak to celé dopadne.

  Raven_Black

  12.12.2014

  Rozhodně lepší než Zlatý kompas. Do děje jsem se dostala celkem snadno kvůli Willovi (s Lyrou to bylo moc nudný) a nebylo to tak zdlouhavě napsaný. Připomíná mi tak trochu Hlas nože 😀

  adorjas

  24.09.2014

  Máme možnosť opať spoznať nový paralelný svet, o nič menej zaujímavý ako svety v prvom diele. Čítanie ma bavilo, napriek tomu, že ostatní komentátori tvrdia, že sa jednalo o slabší diel.

  knihomolka01

  23.07.2014

  Příběh se mi nezdá tak skvělý jako v prvním díle, přesto mohu doporučit.

  Eigis

  28.12.2013

  Další světy, které se v příběhu objevují nejsou zdaleka tak zajímavé jako ten první.

  AjťačkaTýnka

  30.08.2013

  Pokračování jedničky…
  Stejně dokonalé jako předchozí kniha. Úžasné, poutavé a z části i poučné 🙂

  Marika Vanova

  21.07.2013

  Tak jako první díl jsem zhltla i tento druhý.

  DariDerek

  20.04.2013

  Ještě lepší než první díl…. Nevím, čím to je, ale tentokrát jsem se začetla tak, že jsem v průběhu čtení mluvila nahlas stylem: to není možné, no tak, dělej… – apod. 😀 takže tato kniha má ode mne jedničku s * :))