Jdi za zeleným světlem PDF, ePub, Kindle

By | 05/23/2018

Jdi za zeleným světlem

Po mnohaletém odmlčení vychází další kniha Valentova, vyvrcholující dosavadní jeho dílo. Je to cesta do hlubin vlastního nitra, neúprosné odkrývání duše zprvu sobeckého citu neschopného intelektuála, který se pod dojmem životních i historických událostí dostává z isolace a roste z ustrašence až téměř v hrdinu protinacistického odboje. Román je skladebně zajímavý prostupujícími se dvěma pásmy: v kapitolách se děj líčí "objektivně", v "intermezzech" je pak subjektivní pohled nehrdinského hrdiny. I když lze vytknout knize řadu nedostatků (neživotnost postav z lidu, romantisování ženských postav a j.), nelze jí upřít zdařilost psychologické analysy bezpartijního intelektuála, profesora, spisovatele a malíře-amatéra Šimona se všemi jeho zmatky, vytvoření věrné atmosféry "protektorátu", formální podnětnost.Kniha v českém jazyce!


Stažení Jdi za zeleným světlem zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Jdi za zeleným světlem (0.00 EUR)


Stažení Jdi za zeleným světlem zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  cawlo

  13.07.2015

  Valentovy se povedlo něco jako obstojný román o těžké době a jejím dopadu na lidské charaktery. Obstojný v tom smyslu, že se autorovy román téměř na šesti set stranách nerozpadá pod rukama a obsahově i stylisticky drží v jednotě. Potud mu nelze nic vytknout. Problém nastává ve chvíli, kdy si jakožto přemlsaný čtenář jednadvacátýho století uvědomíte, že nic moc, vyjma potravy (a to ještě chudé) pro vaše intence směřující ke zpracovanému tématu vám četba nepřinese. Psychologie postav, pravda, krkolomná zase tak není, příběh profesora Šimona se dá vlastně považovat i za bildungsroman, ale všechno se to jaksi mdluje, šedivý a ani ty zajímavější pasáže to nezachrání, protože ta se začnou vyskytovat až někdy od poloviny, po tom co si to na prvních asi tři sta stranách Valenta všechno urovná a popíše. Právě popisy jsou tu asi nejslabší místem, což je škoda, protože se román odehrává na venkově, kde by se krom suchých popisů směrů, cest, tam je tohle, tu je tamto, mohlo využít víc poezie. Z knihy jsem si snad odnesl jediné dvě věci (žádný silný obraz, inspirace, otřes se nekonal): 1) Jitru neunikneš 2) Oni doopravdy posílali pozůstalým učet za provedení popravy !

  Miila

  06.07.2011

  Napínavá, smutná a výborná kniha.