Jana Eyrová PDF, ePub, Kindle

By | 05/31/2018

Jana Eyrová

Jana Eyrová je sirota, ktorej krutý svet odopiera poznať lásku a teplo rodiny. Ona sa však nevzdáva a vytrvalo bojuje svoj veľký boj proti zlu a krutosti. Vďaka svojej energickej a nebojácnej povahe, duševnej sile a čistému charakteru prejde so vztýčenou hlavou peklom smutného detstva, nájde si slušné zamestnanie a životnú lásku. Svojou skromnosťou, múdrosťou a úprimnosťou sa jej podarí otvoriť si dvierka do srdca svojho zamestnávateľa – bohatého pána Rochestera. Ich láska môže naplno rozkvitnúť. Múry jeho domu však skrývajú mučivé tajomstvo, ktoré ich môže zničiť…Kniha v českém jazyce!


Stažení Jana Eyrová zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Jana Eyrová (0.00 EUR)


Stažení Jana Eyrová zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Jane Eyre

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Tatran (Bratislava)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (346)

  Přidat komentář

  Rea1307

  dnes

  Nádherný příběh o malé ženě s velkým srdcem.. Jak jsem se začetla, nešlo se odtrhnout. Jane jsem si hned zamilovala pro její povahu a i pana Rochestra který jí dokázal pohlédnout až do duše. Možná bych trochu zkrátila popis prostředí, ale jinak není knize co vytknout. Je úžasná a dočetla jsem jí s úsměvem na rtech 🙂

  Synysterka

  včera

  Četla jsem jako mladá holka několikrát a ráda se k ní vrátím.

  Galadwen

  předevčírem

  Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy trochu s obavami, zda ji dokážu přelouskat. V tomhle ohledu jsem byla příjemně překvapená – tempo děje je sice pomalé, ale styl čtivý (na rozdíl od mnoha českých románů z 19. století). Postavy v rámci žánru ovšem tu a tam jednají proti veškeré logice a opravdu nechápu, co Jana měla na panu Rochesterovi – mně tedy zrovna nepřipadá jako "charakter" (pravda, není mi osmnáct jako hrdince). A setkání v domě Na blatech už je trochu moc velká náhoda, než aby působilo realisticky. Jinak ale mám z knihy dobrý dojem. Bohužel vydání z roku 1998, které jsem měla půjčené, se přímo hemží překlepy, doporučuji ke čtení zvolit raději jiné.

  petrous90

  13. března

  Povinná četba !!!moc hezká kniha 🙂

  kikiodvi

  12. března

  Pro mě jedno z nejpříjemnějších čtenářských překvapení vůbec!

  Jsem ráda, že jsem knihu nečetla v rámci povinné četby, protože tenkrát bych si ji ani zdaleka tak neužila. Jana Eyrová je dokonalým obrazem doby svého vzniku, kdy ženy usilovaly o změnu svého postavení ve společnosti, zatímco jiní se stále drželi zažitých zvyků. Při čtení můžete naplno zapojit představivost (časté popisy postav i krajiny), to vždycky považuju za velké plus. Hlavní hrdinka Jana zaujme nejen svým nelehkým startem do života, ale i svérázným a upřímným vystupováním. Zároveň se drží svých zásad, i když si tím občas všechno pořádně zkomplikuje. Některé dialogy jsou úsměvné, ale musíme brát v úvahu, že je kniha skoro 200 let stará. Ve srovnání s dnešními romantickými příběhy na mě působí daleko upřímněji a emotivněji.

  Tahle klasika rozhodně stojí za pozornost!

  Christine97

  12. března

  Pamatuji si, jak jsem si před pár lety vybírala knihy v rámci povinné četby. Z mnoha literárních děl, které se v seznamu vyskytovaly jsem si vybrala právě tento román. Ačkoliv romantické příběhy nepatří mezi mé nejoblíbenější, tato kniha byla pro mě příjemným překvapením. S hlavní hrdinkou jsem se v průběhu čtení dokázala mnohokrát ztotožnit, i přesto, že kniha pochází z poloviny 19. století. Až na místy zbytečně protahovaný děj hodnotím Janu Eyrovou jako nadčasovou klasiku, kterou stojí za přečtení, i když nepatříte mezi milovníky romantických příběhů.

  Karcoolka2210

  05. března

  S odstupom pár dní od prečítania píšem. Nuž toto je ozaj veľdielo a trvalo mi len 36 rokov, kým som sa k nemu dopracovala 😉 Ale stálo to za to a myslím, že teraz som si to vychutnala dosýta. Super ozaj. Môžem len odporučiť pre všetkých čitateľov bez rozdielu.

  marimari

  22. února

  Krásná klasika, obraz anglické společnosti 19. století. Morálka, sociální postavení ženy, chudoba a bohatství, veřejné mínění, pokrytectví. Lidská podstata je pořád stejná a přetrvává i dnes.
  Ke knize jsem se vrátila v rámci čtenářské výzvy.

  agatha2

  21. února

  Další mé opáčko z dob střední školy. Po dvou Čapcích – Továrna na absolutno a Válka s mloky – jsem měla potřebu přečíst si nějaký poctivý starý dobrý romantický příběh. Přemýšlela jsem, k čemu se po letech vrátit a padla mi do rukou v mé knihovně Jana Eyrová. A opět jsem zjistila, že ani po letech pro mě neztratila své kouzlo. Mám ráda Janu a stále miluju pana Rochestera a moc jsem si užila pomalé tempo vyprávění, kde čas neletí jako zběsilý, ale hezky pomalu plyne.

  85098211

  21. února

  (audiokniha)
  Klasická kniha v procítěné interpretaci Marty Vančurové. Vyprávění má v jejím podání klidné, volné tempo. Jedná se ale o opravdu krásný příběh, který je dobře napsaný. I černobílý český seriál mohu doporučit. Nechte se tedy aspoň na chvíli unést do světa, který se od toho našeho tolik liší…

  Makaja

  19. února

  Je to klasika, ve škole jsem jí četla jako povinnou četbu a nenadchla mě tak, jak by si podle všeho zasloužila. A tak jsem si řekla, že jí v rámci výzvy dám druhou šanci. Jenže ouha, nenadchla mě ani po letech. Není to špatné čtení, ale nevím, možná jsem tenkrát byla moc mladá a teď zase moc stará na to, abych pochopila proč se Jana chová tak, jak se chová. Nicméně i tak dávám pět hvězdiček, styl psaní je takový klidný a laskavý, přesto čtivý – a v mém vydání nejsou hrubky a překlepy, což je častý nešvar současných knížek, který mě dokáže neskutečně vytáčet (a když se objevuje i v dětských knížkách, to bych úplně vyletěla z kůže).

  Sabinaski

  13. února

  Musím se přiznat, že jsem se přistihla, jak dokážu spát s otevřenýma očima a přitom číst Janu Eyrovou. A tak jsem si řekla, že přeskočím pár stránek a snad mi nic neujde? Ano, nic mi neušlo. Opravdu jsem se snažila mít knížku ráda. Četla jsem třeba Na větrné hůrce, což se mi moc líbilo, ale tato kniha má tak příliš jednoduchý děj rozgajdaný na 500 stran, že vážně můžete přeskakovat strany, jak je vám libo a naprosto nic vám neujde. Ač musím přiznat, že začátek mě bavil, Janino dětství bylo kruté a byla to silná holka, co se uměla rvát se životem a jít si za svým. Ovšem od té doby, co potká Rochestra, se děj táhne a vleče a táhne… Jejich nekonečné nudné rozhovory u krbu byly naprosto nezáživné a připomínají latinskoamerické telenovely bez konce. Navíc jsem nepochopila, jak se jí, mladé holce, může líbit Rochester. 20 letý rozdíl by ani nevadil, ale takový negativní morous? Kniha by se hezky dala zkrátit na 200 stran a v tom případě by to byl takový klasický průměrný román.

  vivienna

  12. února

  ..krásný román psaný lehkou rukou a vzletnou češtinou…

  Nomia

  11. února

  Sice nepatřím mezi ženy, které jsou celé říčné z pana Rochestra a už jen kvůli jeho osobě knihu bezmezně adorují, ale i tak si myslím, že Jane Eyrová stojí za přečtení.
  Ano, na dnešní dobu jsou v knize občas nudnější pasáže a někdy lehce monotonní dialogy, ale i tak má kniha výbornou atmosféru a osobité kouzlo.
  Celý příběh je v podstatě taková romantická pohádka, jak chytré ošklivé kačátko – i přes útrapy – ke štěstí a lásce nakonec přišlo…

  katka94

  07. února

  Krásný příběh o lásce 🙂 Není k tomu co dodat, prostě tahle kniha je mojí srdcovou záležitostí. Tak krásný román už v dnešní době snad nikdo nenapíše…

  Clea3112

  03. února

  V podstatě nadčasová klasika, ve které lidský duch dokáže čelit nepřízni osudu, zachovat čistotu srdce a dojít ke světlu lásky, harmonie a sebepřijetí.

  komin347

  11. ledna

  Nádherná klasika 🙂

  Tirisa

  30.12.2017

  Začátek knihy se mi zdál trošku pomalejší, i když i tak dost zajímavý s popisem poměrů v rodině Reedových a posléze i života v Lowoodské škole. Jany mi bylo často líto. Ve chvíli, kdy se ale dostala na Thornfield, už jsem se od čtení nemohla odtrhnout a teď koukám, že už mám i stažený film. Knihy i filmy z této doby mě prostě zatím ještě nikdy nezklamaly, takže vřele doporučuji.

  PavlínaAlžběta

  27.12.2017

  Dokonalé dílo, od Charlotte Brontëové, které řadím mezi klasiky a které bylo i zfilmováno a ne jednou, nicméně filmy jsem neviděla ani nechci, mám svoji fantazii. Příběh z 19. století o mladé prosté ženě, která nebyla nadělená krása se změní život příchodem do nového zaměstnání v roli vychovatelky. Další důležitou postavou Edward Rochester nesnesitelný muž se šílenou povahou. Děj, včetně postav je propracován naprosto úžasně a velmi realisticky. Dojemný román plný romance, zápletkami, chvilkami napětí, drama i smutku. Závěr překvapivý… Kniha je psána tak nadčasovým, zvláštním a krásným stylem, že se toto dílo vryje každému čtenáři do srdce či podvědomí. Neobyčejný román od neobyčejné autorky.

  Chesterton

  20.12.2017

  Film mě nemohl neuchvátit na přelomu dětství a mládí. Po letech jsem poslouchala audio, už to není ono:) navíc tento typ románů úplně nevyhledávám, ale svoje místo v mém srdci rozhodně má.

  terka6559

  18.12.2017

  Než jsem knihu začala číst, tak už jsem znala její příběh, ale stejně mne mnoha zvraty překvapila. Musím říct, že jsem hodně vnímala, že je kniha z úplně jiné doby, protože mnoho Janiných pohnutek jsem vůbec nedokázala pochopit…

  Ainslee

  16.12.2017

  Hezký příběh, ale mě bohužel nenadchnul. Zajímavý mi připadal pouze začátek, a poté to co se dělo v druhém patře Thornfieldu. Jinak děj celkově nezáživný, dialogy místy až nudné. V momentě kdy Jana utekla mě to přestalo bavit úplně. Nedokázala jsem pochopit některé její pohnutky a činy, občas mi to přišlo přitažené za vlasy. Možná kdybych knížku četla jako náctiletá, dokázala bych se do ní víc ponořit, možná by mě i více bavila. Teď to pro mne byla taková nezáživná červená knihovna.

  kedlis

  11.12.2017

  No, co k tomu napsat.
  Začátek vypadal slibně, dětství Jany a její život v Lowoodu byl zajímavý, jakmile se ale přestěhovala do Thornfieldu odpočítávala jsem počet stran do konce.
  Začalo to tím věkovým rozdílem, 20 let? Vážně?
  Nevím jestli tahle konkrétní věc vadila jenom mě, ale nemohla jsem na to přestat myslet. Pokračovalo to otravnou povahou Rochestra, jak se vůbec někomu mohl zalíbit jeho charakter to nevím. Rozhovory mezi ním a Janou byly až směšné a neuvěřitelně nudné, o samotných promluvách Rochestra ani nemluvím.
  Když se Jana dostala z Thornfieldu zajásala jsem nad zajímavou změnou, čím si prošla bylo opravdu hrozné, ale potom přišel na scénu Jan Křtitel. Muž, který se nebojí jít přes mrtvoly aby dosáhl svého a stejně v Janě vzbuzoval obdiv. Jak, to mi zůstává záhadou.
  Nakonec se Jana jak jinak než vrací, ke "svému pánovi" a po neuvěřitelně zbytečném protahování a popisů všeho možného i nemožného se dočkáváme konce.
  Přes všechno co se mi na téhle knížce nelíbilo musím přiznat, že se mi Jana v některých pasážích dost líbila a taky to, že mě zvraty v knize celkem překvapily.

  Eifka

  10.12.2017

  Nádherný román, kde je vidět, jak se za těch desítek let v ženském myšlení některé věci nezměnily.:-) Od začátku až do konce poutavý příběh, kde jsem tolikrát chtěla říct Janě: "Tolik jsi toho dokázala, proč se pořád tak podceňuješ?!"…přitom znám ve svém okolí spoustu žen (kamarádek), kterých se to taky týká.

  Současná literatura se hodně přizpůsobila uspěchanému tempu dnešní doby, a proto stojí za to čas od času sáhnout po klasice, zpomalit a ponořit se do doby bez moderních vymožeností, kde se autoři tolik nehnali za vytvořením bestselleru, ale za silou příběhu!

  Pohodová

  07.12.2017

  Další kniha na kterou mám spadeno

  Evaho73

  04.12.2017

  Nádherný príbeh lásky chudobnej siroty, ktorá síce neovplývala svetskou krásou, ale bola veľmi inteligentná a čestná, čím si získala srdce svojho zamestnávateľa. Autorka veľmi dobre vystihla atmosféru tej doby a takisto excelentne vykreslila charaktery hlavných i vedlajších postáv. Dejové línie sú vystavané tak, že čitateľa neustále držia v napätí a vzbudzujú v ňom rôzné emócie. Toto všetko dodáva knihe istú výnimočnosť. Najkrajší ľubostný román, ktorý som doteraz čítala.

  sziva

  29.11.2017

  To je přesně jedna z těch knih, ke které se strašně ráda vracím. Krásné, dojemné, něžné, ale i sem tam docela kruté, že mi to trhalo srdce. Prostě nádherná kniha.

  karolina94

  24.11.2017

  Klasika, která nestárne, vždy zaujme a nepustí. Krásné čtení.

  mulderka

  23.11.2017

  Na začátku byl Sirotek lowoodský, tedy prvních cca 10 kapitol vydávaných samostatně pro mládež. V současnosti je pro mě /už kompletní/ Jana Eyrová jeden z mála románů pro ženy, které uznávám tak, abych si je i pořídila domů.

  Osobně na Janě nejvíc obdivuji, jak se z odstrkovaného a týraného sirotka dokázala vypracovat a dospět v hrdou mladou ženu, která přesto, že není bohatá ani oslňující kráska, si je vědoma své hodnoty a dovede bojovat o to, na čem jí v životě záleží. Tak silných osobností mezi ženami na počátku 19. století určitě moc nebylo.

  Tímto ti, Janičko, přes propast skoro dvou století skládám hlubokou poklonu!

  michaela3111

  18.11.2017

  Jana Eyrová mi v průběhu celého příběhu hned několikrát vytrhla srdce a zase ho mi ho něžně vrátila do hrudi.
  Miluji tuhle knihu tělem i duší. Miluji Janu, paní Fairfaxovou, Adélku, pana Rochestera… nevyčetla bych žádné z postav jejich jednání, neboť jsou všechny tak skutečně ryzími každodenními lidmi, se kterými se čtenář, pokud má srdce otevřené, dokáže ztotožnit natolik, že každý jejich krok prožívá jako svůj vlastní.