Jak si lidé hrají PDF, ePub, Kindle

By | 05/23/2018

Jak si lidé hrají

Když kniha Jak si lidé hrají vyšla poprvé před bezmála padesáti lety, stala se revolučním textem umožňujícím porozumět, co se skutečně děje mezi lidmi během základních sociálních interakcí. Publikace se stala na dlouhou dobu populárně psychologickým bestsellerem, který autorovi přinesl slávu a uznání, a jednou ze základních knih transakční analýzy.
My všichni bez přestání hrajeme hry – sexuální hry se zástupci druhého pohlaví, manželské hry s našimi partnery, mocenské hry s našimi šéfy, soutěživé hry s našimi přáteli… Berne nás nechává porozumět tajným trikům a nevědomým manévrům, které jsou součástí našich důvěrných vztahů. Po přečtení knihy se všichni v nějaké hře poznáme a poznáme i naše partnery, rodiče, kolegy. Některé věci se změnily, tak jako doba, ale některé se nemění. Proto zůstává tato kniha i po letech stále aktuální a přínosná pro pochopení vztahů mezi lidmi a chování vlastní i ostatních.
Eric Berne (1910–1970) je známý jako zakladatel transakční analýzy. Napsal řadu knih, z nichž nejslavnější je právě titul Jak si lidé hrajíKniha v českém jazyce!


Stažení Jak si lidé hrají zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Jak si lidé hrají (0.00 EUR)


Stažení Jak si lidé hrají zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika
  Formáty eknihy: PDF
  Vydáno: , Portál
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (18)

  Přidat komentář

  Shindo

  03.12.2017

  Transakčnú analýzu beriem s istým odstupom, no je fakt zaujímavé sledovať, aké hry vlastne ľudia hrajú. Zvlášť, ak to človek začne hľ.adať aj vo vlastnom živote

  kapr

  01.04.2017

  Eric Berne

  Srdcovka. O dva exempláře této knihy jsem již postupně přišel. Teď mám další, možná už dokonce dva.
  Kniha vám o vás i vašem okolí mnohé prozradí. Určitě doporučuji!

  LordSnape

  16.03.2017

  O samotné transakční analýze nevím co si myslet, ale popis samotných her mě hodně bavil. Je pravda, že už se některé motivy mohly změnit a určitě přibyla i spousta dalších her, které by určitě stály za to, aby je někdo zapsal a představil širší čtenářské obci. Popularitě Berneho knížky se nedivím. Přišel s něčím novým, neokoukaným a dokázal psychologii vztahů a mezilidského kontaktu vysvětlit i lajkovi. Jen je škoda, že se českého vydání nedožil.

  zipporah

  12.12.2016

  Transakčná analýza je určite jedna z vecí, ktoré zasiahli do mojej pamäti snáď už do konca života, to je sila jednoduchých pravidiel. Dostala som sa k nej cez Psychoterapiu a reedukáciu, učebnicu staršieho ročníka, pre laika ale postačujúcu. Už vtedy ma chytila stručnosť a dôvtipné spracovanie nejedného deja v komunikácii na sotva pol strane. Komunikácia je neopominuteľnou podmienkou života, pre mňa Ariadnina niť, podstata, ktorá nás sprevádza v spoločnosti, ťahá nás buď k svetlu poznania alebo vedie na ceste do pekel.

  Tri stavy ego od Berneho… Vôľa od Schopenhauera… Svedomie od Kanta… to sú azda tri aspekty z duchovného sveta, ktorými sa vždy rada prizriem javom a vďaka nim pochopím, ako fungujú naše existencie a PREČO sa deje to, čo sa deje… Pretože prírodné vedy tieto veci nevysvetľujú dostatočne a pre ne je prioritou odpovedať na otázku AKO.

  Pre človeka je najdôležitejšie v psychológii poznať Motivácie a Očakávania, Berne pitvá správanie človeka v spoločenskom styku. Krásna pripomienka o čase vraví, že v chaotickom čase sme veľmi znepokojení, frustrovaní a trpíme depresiami. Pokiaľ nie je možné, aby človek získal spoločnosť, odrazu sa ocitne v neštrukturalizovanom čase a preto by sa mal vrhnúť do činnosti alebo do fantázie…… Existuje 5 foriem v spoločenskom styku a nie je možné byť v dvoch naraz: 1. obrady, 2. zábava, 3. hry (najviac textu, takže aj my trávime najviac času hrami), 4. dôverné vzťahy, 5. činnosť…… mali by sme sa nachádzať v jednej z nich vždy, keď nespíme.. Hrami si kompenzujeme absenciu dôverných vzťahov a skrývame strach z vytvárania týchto vzťahov, ktoré sú najdôležitejšie, a preto sú vzácne.

  Kniha je skvelá, má veľa pekných myšlienok, je objavnou – človek sa dozvie o sebe viac, než keby si prečítal o tom, ako si v Starom zákone už zo zvyku trhajú rúcha…, natrafíte aj na vtipnú poznámku a sama musím upozorniť budúceho čitateľa, aby ho pojmy neodrádzali, pretože nemajú ten štandardný význam, aký poznáme, čiže hra nie je ako hra v bežnom ponímaní, platí to aj pre zábavy a obrady.. Oplatí sa to prečítať aj budúcim spisovateľom, Jak si lidé hrají je zbierka receptov pre dynamické poviedky:D:D A ako inak, každý sa tam nájde.. tu neplatí žádne "Jeden musí z kola ven"…. jednoducho: všetci sme "v tom" 😉

  Yarwen

  08.09.2016odpad!

  Jedna z nejhorších knih, které jsem četl. Autor míchá odborné výrazy s infantilními a hlavně všechno možné skládá do směšných zkratek, kterých je moře a text se tak stává hůře srozumitelným. Pohnutky chování pacientů vysvětluje jen jediným možným způsobem, dle mého názoru často nepravděpodobným. Ačkoli je kniha vydávaná za vědeckou práci, působí hodně amatérským, neřknu-li přímo kýčovitým dojmem.
  Pokud se chcete něco dozvědět o transakční analýze, sáhněte po knize "Já jsem OK, ty jsi OK" od Thomase Harrise. Tomuto paskvilu se vyhněte obloukem.

  Jonny

  29.08.2016

  Kniha je stručná a výstižná. Čtení není úplně snadné – některé strany jsem musel přečíst víckrát, aby mi neunikl význam. Díky knize jsem pochopil, proč lidé dělají tak zvláštní věci – zkrátka si hrají.

  rossx

  03.08.2016

  Ve své době přelomová kniha, nečte se ovšem nijak snadno. Výborný vhled do světa motivací, ať už svojí nebo ostatních.

  Michla76

  09.12.2015

  Tak si lidé hrají, a tak si lidé škodí. Myslím, že je to spíš kniha pro poučené laiky než pro někoho, kdo si od ní slibuje, že konečně odhalí, proč se lidé chovají, tak jak se chovají. Ona totiž dává vhled, nikoli návod, i když je návodná.
  Před četbou je lépe být už trochu poučen anebo se už lehce o téma zajímat. Pak není nutné stěžovat si na použité zkratky a termíny. Spoustu by jich měl člověk beztak ovládat už jen když studuje na gymnáziu – alespoň za mě ještě v 90. letech 20. stol. to tak bylo. Inu, tak to je, když lidé čtou jen soudobé bestsellery, a pak se jim do ruky dostane kniha, která obsahuje krom vět jednoduchých také věty rozvité.

  Fairiella

  18.11.2014

  Ty zkratky mě někdy dost mátly, stejně jako některé termíny, ale při dostatečném soustředění a máte-li o dané téma zájem, a tak znáte i další skutečnosti okolo, je to velmi zajímavé a poučné čtení. Nejde to číst jen jednou od začátku do konce, s listováním jsem trochu u takhle koncipované knihy předem počítala.

  ivanah

  28.09.2014

  Poučné, ale i zábavné dílo popisující vzorce lidského chování ve společnost, kterého jsme sami často svědkem či aktérem, aniž bychom si to uvědomovali. Ke konci jsem ovšem ve všech scénářích a hrách měla celkem zmatek. Klobouk dolů před všemi, kdo musí tyto stereotypy a jejich skryté pohnutky ovládnout kvůli práci 🙂

  kejty91

  02.09.2014

  No kniha byla vcelku zajímavá.

  Jak si ale ti lidé tedy hrají? Vždy ve třech ego stavech se vzájemně ovlivňují podle patřičného stavu, ve kterém se nacházejí. Hry jsou rozděleny do několik skupin ale většina se prolíná. Sice se ke knize budu muset ještě párkrát vrátit abych si některé z her zapamatovala lépe, každopádně během čtení jsem si mnohé transakce začínala uvědomovat zpětně na lidech se kterými komunikuji.

  Každopádně, chce to čas a někoho dalšího, kdo by vám to kdyžtak příblížil, pokud nechápete.

  bokken

  22.04.2014

  Jak už zde bylo řečeno, kniha je to náročná, hlavně kvůli terminologii, kterou si buď musíte zapsat, nebo si ji zapamatujete, a nebo budete listovat zpátky. Bylo by chybou, pokud byste ji četli ve formě e-booku jako já, pak je to listování o dost složitější, a člověka to i přestane bavit. Rozhodně to není kniha jen na jedno přečtení. Avšak kdo si dá tu práci, vyplatí se mu.

  petaSk

  30.03.2014

  O něco horší a méně srozumitelný počin než Co řeknete až pozdravíte, od stejného autora. Nesrozumitelný hlavně kvůli použitým zkratkách a klasifikací za pomoci pojmů, na jejich vysvětlení musíte stále listovat zpátky. Je taky znát, že tématicky a názorově je kniha psaná v 60. letech, a to co bylo tehdy považováno za perverzi nebo nenormální chování, se stalo už běžnou věcí. Nicméně i přesto, kniha stále obsahuje spoustu pravd o hrách, které lidé do dneška hrají, i když některé z nich byly nahrazeny jinými.

  nef7

  23.01.2014

  Zajímalo by mě, jak se na tuto knihu dívají lidé z oboru. Přestože vím, že od jejího vydání už uplynulo mnoho let a dnešní poznatky jsou už zase bezesporu dál, na mě "scénáře" většiny uvedených her působily příliš černobíle a tak zjednodušeně, že snad v běžném životě se v tak banálních formách ani nemohou vyskytovat.

  miuk

  30.09.2013

  Čtivé, velmi zajímavé. Pomůže rozklíčovat některé situace v životě.

  Sykysan

  02.05.2012

  Fascinující text a "otvírák očí". Škoda, že otevřením očí nám nijak nepomáhá, protože tak jsme naprogramovaní a nic to nezmění:-D

  Ikkju

  10.02.2012

  Výborné čtení o společenských hrátkách. Jako osoba s nízkou společenskou inteligencí mám občas tuhle knížku jako mapu k tomu "co se to sakra děje" v různých vztazích… A jako samotáře mě zas překvapilo prohlášení že jsou lepší špatné společenské vztahy než žádné..

  vesirena

  30.01.2012

  nádherná kniha, která je určitě přínosná pro každého, kdo se snaží zjistit něco o sobě a často se ptá, proč se mu děje právě to nebo ono…
  Je zde popsáno základních 36 her, které spolu vedou 2 lidé při komunikaci…stačí, když scénář ovládá jen jeden (a to ještě jaksi nevědomě) a když mu skočíte na udičku, tak se vezete…hry jsou vlastně scénářem toho, jak mezi sebou komunikujeme a jak je možné jejich využitím manipulovat druhým…ovšem není to psáno se záměrem, jak toho dosáhnout, ale jak takové hry druhých rozpoznat a účinně se jim bránit.
  dovolím si vložit soupis her jen část z obsahu knihy, to bude více užitečné než moje povídání…třeba vám to něco připomene ;o)

  V každém případě ji doporučuji k přečtení jen lidem, kteří chtějí na sobě trošku zapracovat a nebojí se o sobě něco dozvědět.

  Eric Berne JAK SI LIDÉ HRAJÍ-Nakladatelství Dialog 1992

  Přehled her
  Úvod / 68
  Životní hry / 71
  Alkoholik / 71
  Dlužník / 79
  Kopejte do mě / 83
  Počkej, ty darebáku – já ti ukážu (POTYDA) / 84
  Vidíš, k čemu jste mě dohnali! (VICEDO) / 87

  7 / Manželské hry / 92
  Kout / 92
  Soud / 96
  Frigidní žena / 99
  Otrokyně / 102
  Kdyby nebylo tebe (KDYNET) / 106
  Vidíš, jak se obětuji / 106
  Drahoušek / 110

  8 / Společenské hry / 112
  To je hrozné, viďte? (TOJEHR) / 112
  Vrták / 115
  Kazisvět / 116
  A nemohl byste – Ano, ale (ANEBY) / 118

  9 / Sexuální hry / 127
  Ať si to spolu rozdají (ASPRO) / 127
  Perverze / 128
  Hra s ohněm / 130
  Hra s punčochou / 133
  Kravál / 135

  10/ Hry podsvětí / 137
  Zloději a policajti (ZAP) / 137
  Jak vzít roha / 142
  Teď ho vezmem na hůl (VEHŮL) / 144

  11/ Hry v poradnách / 147
  Skleník / 147
  Myslím to s vámi dobře (MYTODO) / 149
  Sociální případ / 154
  Naivka / 158
  Psychiatrie / 161
  Budižkničemu / 165
  Protéza / 167

  12/ Neškodné hry / 172
  Odborník na dovolené / 172
  Kavalír / 173
  Dobrodinec / 175
  Všeuměl / 176
  Ještě budou rádi, že mne poznali / 177