Jahodová proklamace PDF, ePub, Kindle

By | 06/22/2018

Jahodová proklamace

Kniha působivě zachycuje zrání mladého studenta v době kulminující války ve Vietnamu, protiválečných demonstrací, květinových dětí a hippiesovských ideálů. Popisuje revoluční nálady na Kolumbijské univerzitě v New Yorku v průběhu roku 1968. Kromě reportážního popisu demonstrací, obsazování univerzitních objektů studenty, pochodů proti válce ve Vietnamu, policejních akcí, zatýkání a soudních stání vkládá autor do knihy úvahy o dobru a zlu, míru a válce, generačním rozdílu, o důvodech vzájemného nepochopení mezi bílými a černými, a zároveň i líčí vývoj vlastního milostného vztahu.

James S. Kunen na poměrně malé ploše vykreslil velmi působivý obraz jedné historické etapy, která je i po takřka čtyřiceti letech od svého vydání svými postřehy nadčasová a stále aktuální.

Hodnotu knihy dále zvyšuje i skutečnost, že autor nepatří – a ani patřit nechce – mezi hippiesovské revolucionáře typu Jerryho Rubina či Abbieho Hoffmana, stále si uchovává kritický (místy značně ironický) odstup od obou stran konfliktu, takže je schopen vidět jejich kladné i záporné stránky. Uvědomuje si i rozdílnost cílů bílých studentů a černých obyvatel Harlemu a nemožnost dlouhodobější revoluční koalice. Přesto se revoluce účastní, protože si uvědomuje, že ve vypjatých chvílích prostě nelze zůstat stranou. (Je zajímavé porovnat knihu s románem Normana Mailera Armády noci ze stejného období.)

Kunen si nedělá žádné iluze, že by revolta mohla dosáhnout nějakých zásadních společenských změn, a pokud by se tak náhodou stalo, žádné velké štěstí v tom nevidí.

České vydání knihy je doplněno podrobnými vysvětlivkami a doslovem.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Jahodová proklamace zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Jahodová proklamace (0.00 EUR)


Stažení Jahodová proklamace zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Strawberry Statement: Notes of a College Revolutionary (1969)

  Žánr:
  Literatura faktu, Filozofie, Historie
  Vydáno: , Maťa
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  regi1

  01.01.2014

  Kniha se mi těžko hodnotí.Je to proto ,že je jinak koncipovaná než knihy,které ráda čtu.Předložené téma mě sice zajímá a těšila jsem se na ně,ale osobně mně chybí příběh,který by více vtáhl do děje.

  Musím se přiznat,že jsem knihu dočetla na dvakrát.

  První kapitolu jsem zhltla a byla jsem nadšená,jenže poté se začal vytrácet příběh a začalo jít hlavně o fakta a popisy událostí.nebýt vkládaných úvah,které mě vždy zase ke knize přitáhly,tak jsem ji asi odložila a nedočetla vůbec.

  Uznávávm,že kniha má velkou hodnotu po stránce dokumentární a historické,mně osobně ale podání nesedělo a dávám proto jen 2 *