Indiánské léto PDF, ePub, Kindle

By | 06/26/2018

Indiánské léto

Nejslavnější indiánský příběh o přátelství, čestnosti a odvaze náčelníka Apačů Vinnetoua a jeho bílého bratra Old Shatterhanda se u nás stal legendou. Příběh vyjde ve třech svazcích v nezkrácené podobě, v nichž naleznete skvělé ilustrace mistra Zdeňka Buriana. Není mnoho knižních titulů, na které by kluci tak vzpomínali, jako na knižního Vinnetoua před šedesáti roky. Věřte, že ty knihy jsou živé dodnes.Kniha v českém jazyce!


Stažení Indiánské léto zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Indiánské léto (0.00 EUR)


Stažení Indiánské léto zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Vinnetou (1.)

  Žánr:
  Dobrodružné, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Návrat
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (76)

  Přidat komentář

  evelýny

  předevčírem

  Ohmataný, stokrát slepovaný brožovaný výtisk, nekonečné zelené prérie, stáda bizonů, indiánská teepee, stříbrná puška, bledé tváře, ocelový oř a v neposlední řadě má dětská touha vlastnit náhrdelník z medvědích drápů – to jsou mé nostalgické vzpomínky z dětství.
  Vinnetou – náčelník Apačů, který se zrodil z fantazie německého učitele a stal se legendou a symbolem míru, statečnosti, čestnosti a ryzího přátelství.
  Vinnetou a jeho pokrevní bratr Old Shatterhand zůstanou navždy mými dětskými hrdiny. Jejich příběhy se četly, čtou a ještě dlouho budou číst. Howgh.

  Zajímavost: Dle posledních výzkumů bylo potvrzeno, že Karel May zemřel na otravu těžkými kovy pravděpodobně dlouhodobým pitím kontaminované vody. Na vině jsou zřejmě olovnaté trubky vodovodního potrubí. To by se mu zřejmě v prérii po boku Vinetoua nestalo.

  P.S: Zajímalo by mě, zda by postava Vinnetoua vznikla i za předpokladu, že by nebyl Karel May uvězněn. Ale koho se zeptat…?

  haki34

  06. března

  přečteno několikrát..zejména v mládí/dětství…nikdy nezapomenu jak mě rozhodila hned na začátku knihy scéna s útokem grizzlyho, Shatterhandova reakce, a i to, že střeva opravdu zpátky do břicha nacpat nejdou, a moje fobie z medvědů ještě vzrostla 😉 pak, jelikož mám pocit, že film jsem viděla dříve, než samostatně přečetla Mayovku, jsem ještě víckrát narážela na pasáže a dialogy, které byly tak trochu jinak než na obrazovce…což ale nemění nic na tom, že jsem si celý dobrodužný a romantický divoký západ zamilovala…svět Indiánů mě lákal, hltala jsem jakoukoliv dobrodružnou i naučnou knížku s touto tématikou, vypisovala si indiánské jména, slova, fráze…
  Milovala Old Shatterhanda, Vinnetoua až tak ne, indiánské favority jsem nacházela mezi jinými borci :))) a možná tohle byla ta stěžejní knížka pro vznik celoživotní lásky k původním obyvatelům prérií…
  …a co je na tom nejlepší je fakt, že Karl May si celý příběh, přírodu, historky dokázal vymyslet…klobouk dolů před jeho fantazií !

  Džerkys

  01. února

  Jedna z nejlepších knih 🙂

  sioux

  28. ledna

  Bohužel, už to není pro mě. Chtěl jsem se vrátit do dětských let a zkusit, zda tam ještě něco objevím a připomenu si dětské zážitky, ale nešlo to a po 160 stranách prvního dílu jsem to vzdal. Vadilo mi tam skoro všechno, nekonečné dialogy, kdy Sam Shatterhandovi něco vysvětloval nebo obráceně, zdlouhavé vysvětlování proč Indiáni nebo někdo jiný dělají to nebo ono, pokusy o humor Sama, které se mi možná v dětství líbily mi teď připadaly skoro trapné, dokonalost Mirka Dušína, pardon Old Shatterhanda, minimum opravdového děje, neustálá až úporná snaha být spravedlivý a pořád někomu zachraňovat život, až má člověk pocit, že čte nějakou náboženskou nalejvárnu… Posledním momentem, po kterém jsem to vzdal bylo, když spolu bojovali běloši s Kiowava proti Apačům a v podstatě to proběhlo bez krveprolití, no to snad, ne?
  Ale ta krásná nostalgie z dětství a z těch filmů stále zůstává. Jen nevím, zda to ještě dnešní mládež může číst, je to celé takové zastaralé. Howgh!

  FrancaisQueen

  28. ledna

  Když jsem byla mladší, knihy jsem měla ráda, ovšem teď, když jsem si knihu přečetla znovu, již jako vyspělejší čtenářka, musím na knihu bohužel pohlížet trochu kritičtěji.
  To, že je Old Shatterhand jasným případem Mary Sue, musí každého čtenáře praštit do očí již během prvních dvou kapitol. Tak přemoudřelá není snad ani Aranis z Poselství jednorožců. K Vinnetouovi není potřeba se vyjadřovat. Na mě působil jako dobrá, i když někdy příliš naivní postava. Ale měla jsem ho radši než Shatterhanda. K Nšo-či a Inču-čunovi se vyjadřovat nebudu. Sam Hawkens na mě působil sympaticky, ale příliš se mi nezamlouvalo, že ačkoliv měl být zkušený a slavný zálesák, geniální Shatterhand z něj dělal blbce.

  I přes všechny tyto nedostatky se mi však kniha líbila. Vracet se k ní už asi nebudu, ale rozhodně ve mně zanechala dobrý pocit. Plný počet hvězd však udělit nemohu.

  Nunee

  12.12.2017

  V televizi (a už je to déle) běželo nové zpracování toho notoricky známého příběhu o vskutku netradičně silném přátelství mezi "bílou tváří a rudým bojovníkem". No…a tak se to dějově lišilo od prvního zpracování, že jsem neodolala a jala se hledat pravdu přímo v díle pana Maye. A voala…je tu třetí (do té doby mně neznámá) verze 🙂
  Začátek se mi líbil velmi, uprostřed jsem se do toho nějak nemohla zakousnout (trochu rozvláčnější) a konec mě opět bavil. Ale nebudu nikomu nic nalhávat, je to opravdu hooodně naivní. Ikdyž tak nějak roztomile 😉

  ZÓNA

  17.11.2017

  Víte, Inču-čuna byl pro mě stěžejním Indiánem příběhu o Vinnetouovi. A také Nšo-či… Krásná jako jasná noc.
  A samozřejmě Old Shatterhand. Tato trojice mě uhranula, spojila myšlenky spravedlnosti v jeden celek. Vinnetou byl jen jakýsi spojovací článek mezi bílými a Indiány. Nicméně se stal krásnou románovou postavou, která přetrvá staletí, podobně jako např. Sherlock Holmes, Buffalo Bill, nebo Hercul Poirot. 🙂
  Karl May dokázal vytvořit atmosféru příběhu, jako málokterý jiný autor westernů. Jednou se jistě k přečtení Vinnetoua vrátím, zavrtám se do deky a představím si modré nebe, zlé bělochy, spravedlivého Old Shatterhanda a jeho neomylnou pěst. Ta je totiž nepřekonatelnou klasikou žánru… U každého zásahu se mi zrychloval tep a zvětšoval obdiv k hlavní postavě.
  A kuriozita… V dětství jsem se zúčastnil jediného maškarního bálu… Hádejte, za koho jsem šel… No jasně… A byl jsem neodolatelný… :-)))

  eva1959

  30.10.2017

  Májovky moje mládí, čtu je znovu a pořád mě baví 😀

  ddkk

  25.10.2017

  Májovky si pamatuju ze stejné doby jako foglarovky – byly to šedesátky a nám bylo kolem deseti. Četli jsme Vinnetoua a spol., chodili na filmy, sbírali pohlednice a tak…Vinetou je klasika naší generace a kdo tvrdí, že ho nečetl, možná nemluví tak úplně pravdu. Pro mne za čtyři i kvůli té nostalgii a světu Indiánů, kde je dobro i zlo jasně definováno.

  Basta1912

  15.10.2017

  Knihu jsem četla především proto, že miluju filmové zpracování. Máme v knihovničce všechny díly, přesto jsem se dala do čtení jen toho jednoho. Musím ale bohužel říct, že kniha mě nenadchla ani zdaleka tolik, jako její filmové přepracování. Asi už jsem tolik zvyklá na tu filmovou verzi… Film oproti knížce je napínavý a má jednu jasnou dějovou linii. V knize to tak nevnímám. Je to asi první knížka, u které musím říct, že film je lepší než původní knižní verze.

  PineApple014

  10.09.2017

  Přečetla jsem to v deseti letech. Byla to moje první májovka. Jestli mám říct, co mě nejvíc pobavilo, byl to Old Shatterhandův způsob, jakým si "vynutil" na Samu Hawkensovi pochvalu 🙂
  Od té doby jsou mayovky moje nejoblíbenější knížky. Přečetla jsem zatím všechny, které se mi dostaly do ruky. Dnes jsem dočetla sérii V zemi mahdího 🙂 Nejradši mám sice Ve stínu pádišáha, Supy Mexika a Old Surehanda, ale jak bych mohla být nevděčná ke knize, která mě k tomu přivedla? Už svým legračním popisem greenhorna hned na prvních dvou stranách.

  intelektuálka

  15.08.2017

  Tuhle knihu bych doporučila mladým čtenářům. Ani po letech jeho odkaz neztrácí smysl a já se znovu ráda ponořím do příběhu o cti a rovnosti ras.

  Apollka

  13.08.2017

  Vinnetou. Prostě hrdina mnoha generací. Co více k tomu dodat?

  Atanone

  05.08.2017

  Ach jo..a bylo mi to jedno a je mi to jedno,všechny ty bludy a nepřesnosti,přechytralý Old Shatterhand,který hned všude velel a byl nejchytřejší,hloupí padouši a naivní "zlí" Indiáni..no a co? Díky knihám o Vinnetouovi jsem se začala zajímat o to,jak to bylo doopravdy a kde se co stalo.. a skutečný osud původních obyvatelů obou Amerik mě dostal ještě víc,než v dětství tyto knihy.. a díky tomu jsem se vrátila zase zpátky na začátek a uvědomila si,jak je dobře,že byly tyto knihy napsány,vždyť celá jedna generace se díky nim zajímala o Indiány,přestože nejznámější Indián mých vrstevníků byl Francouz..

  Magdalena5

  18.07.2017

  Tento starý paperback uchovávám jako velkou vzácnost. Mám je jako vzpomínku na tatínka, který všechny tři díly dal do pevné vazby a ta vydržela 50 let čtení. Listy jsou zažloutlé, voní klihem a vazba je neustále jako nová. Touto sérií začala Mayovská knihomolská vášeň. A též jsem poznala úžasného pana Buriana, který mě provázel celé dětství i dospívání.

  stopař

  25.06.2017

  Vinnetou,hrdina mého dětství.Snívala jsem o toulkách
  po prériích divokého západu ,pronásledování banditů
  a setkání s ním a jeho pokrevním bratrem….

  Majdule

  28.05.2017

  Čtivé, idealistické, s natolik pohlcující atmosférou, že vlastně vytvořila kánon Divokého Západu a marného boje Indiánů o svobodu.
  Pro mě je zajímavé, že narozdíl od jiných dětských návratů vnímám hrdiny obdobně jako před lety. Vinnetou je pro mě stále ušlechtilý, vážný, mimořádný zjevem i intelektem. Old Shatterhand čestný idealista, silný, schopný a vzdělaný. Sam Hawkins mazaný, vtipný a nešikovný atd. Dnešníma očima snad jen víc vnímám ta mimořádně silná, výhradně mužská přátelství.
  Spletitý a napínavý děj, lehký a čtivý jazyk stvořili svět, který je natolik přitažlivý, že čtenáře dodnes realita vlastně nezajímá.

  Gi-Gi

  01.05.2017

  Když se ve Výzvě objevila kniha začínající otázkou, byla první, která mě napadla. Jako teenager jsem začala číst Old Surehanda a už jsem se Mayovek nevzdala. Četla jsem je, kde se dalo a sháněla, abych měla úplnou sbírku.
  Myšlenky, které May sděloval ústy Vinnetoua nebo Old Shatterhanda a jiných, se mi líbí pořád, možná proto občas působím jako exot s naivní představou, že být slušný a fér je v pořádku. A ve filmovém zpracování – mě jednoznačně okouzlil světlovlasý Američan Lex Barker.

  MirijamFrankl

  19.03.2017

  Když jsem knihu začínala coby povinnou četbu do školy,moc jsem si neslibovala.Myslela jsem,že to bude příliš klučičí a napsané staromódním,těžkopádným stylem.
  Vinnetou byl všechno,jen ne to,co jsem očekávala.
  Příběhu jsem-okamžitě- propadla.Zamilovala jsem si greenhorny a westmeny,Apače a surveyory.
  Místy mne příběh rozesmutnil a místy rozesmál,udržoval mne napjatou a já s chutí četla do půl druhé ráno.
  Oceňuji i filmové zpracování,ačkoli je jádro opředeno jiným příběhem,to nejdůležitější,tedy bratrství Vinnetoua a Old Shatterhanda, zůstavá.

  tygřík2

  10.03.2017

  Když moje spolužačky hltaly dívčí románky, já jsem se nemohla odtrhnout od mayovek. Pod peřinou, čtouc při světle baterky, jsem se proháněla po prérii s mou první láskou Vinnetouem. Jak já toho statečného, chytrého, obratného, krásného, rovného, věrného, ušlechtilého a šlechetného chlapa obdivovala a milovala!
  Jistě, není to napsáno zrovna jako pojednání pro intelektuály. Ale nám, fandům hrdého náčelníka, jeho příběh a příklad vtiskl do duší základy morálních hodnot trvaleji než kterákoliv kniha poté. Jedna nula pro Karla Maye.
  Později jsem hledala informace o skutečných Indiánech a musela jsem překonat zklamání, že všechno bylo trochu jinak. Když jsem se z té rány otřepala, ponořila se do tehdy dostupných populárně naučných publikací a dozvěděla jsem se spoustu úžasných věcí z historie. Dva nula pro Karla Maye.
  Nesmím zapomenout na nádherné ilustrace pana Buriana. Z nich je cítit láska na sto honů. Tři nula pro Karla Maye.

  yaoiyuri

  21.01.2017

  Karl May, ač skutečné „rudochy“ neviděl snad ani z rychlíku, se velkou měrou zasloužil o spoluutváření evropského pohledu na indiány, který je zde mnohem smířlivější než v jejich původní domovině, kde indiánská otázka dodnes působí značný škraloup na tváři výspy světové demokracie a rovnosti.
  Vysnil a vybájil si úžasný, i když naivní, svět, o kterém doufal, že opravdu leží někde tam daleko za oceánem, a zasadil do něj poutavý příběh o nezlomném přátelství, o boji dobra s lidskou chamtivostí, zaslepeností a zlobou. Vinnetou a Old Shatterhand se stali pro mnoho generací malých (i velkých) kluků (i holek) prototypy dokonalých spravedlivých mužů, ze kterých by si měl každý brát příklad a umožnil jim prožít úžasná dobrodužství na prériích Divokého západu.

  Berken

  16.01.2017

  Mám poslechnuto jako audioknihu a úplně úžasné. Je to zase jiná sféra knih a konkrétně u Vinetua jsem si poslech užil. Karl May je autor kterého obdivuji už od útlého věku když jsem si pouštěl filmy a když jsem se přesunul ke knihám zanechalo to na mě zase hlubší stopu.

  Četl jsem i jiné romány Karla Maye ( pouští atd) ale Vinetou stále vítězí.
  Budu v četbě tohoto autora pokračovat dál, protože mě nejspíše nikdy neomrzí a nejspíše se nedočkám dne kdy dočtu všechny jeho kniha. Vřele doporučuji

  RudýOnkel

  12.12.2016

  Doháním to, co jsem v mládí zmeškal. Co jsem tehdy dělal, že jsem si toho nevšim. Čtěte to mladí nebo to dejte číst svým dětem ještě za mlada, aby si vzali příklad. Dodnes jsem knihou unesen. Čtivost i postavy jsou výborné, dnes takovou dobrou "dětskou" knihu neseženete (není jenom "dětská", vždyť někteří se i ve stáří považují za věčné děti…

  Příběh 9/10

  Romance 2/10
  Akce 10/10
  Humor 2/10
  Napětí 7/10

  vlkodlaq

  05.11.2016

  Klasika, na které jsem vyrůstal. May byl velice talentovaný spisovatel a "Vinnetouovky", Old Surehand a Old Firehand jsou stále mé nejoblíbenější "Májovky".

  Gracian1964

  02.10.2016

  Knihu vytiahla z temných útrob knižnice moja žena. Nechala ju položenú v kuchyni na mikrovlnke, kde som si ju samozrejme musel všimnúť. Tak som sa dal pomaly, po troške do čítania, popri otáľaní a povaľovaní sa v kuchyni. Aby nedošlo k omylu, knihu som už v minulosti prečítal približne 528 krát, hehe…prvýkrát kedysi v hlbokom detstve. Veľmi rýchlo som ju prelúskal aj teraz a napodiv, vôbec ma nenudila, mnoho vecí z nej som medzitým aj zabudol, takže som si ich aspoň osviežil v pamäti. Úžasný návrat do minulosti. Po prečítaní som hneď siahol po druhom diely. Koncert fantázie. Povinne musím dať plný počet, už len z úcty, ale nielen preto. Ako by povedal Inču – čuna, dohovoril som, howgh!!!

  Hunters

  29.09.2016

  Zcela nekompromisní výtěr vážnou literaturou západu tehdejší doby (Cooper & spol.). Slepý diletant Máj sepsal po paměti báječné dobrodružství, které proslavil už za svého života. A to natolik, že se rozhodl v rámci celkem obskurního píárka vydávat se za svou literární postavu. Odstupem několika let a zdatného technického vývoje však přišel někdo úplně jiný a teprve tehdy z toho učinil kult, který má dodnes svou silnou fanouškovskou základnu. Ano, filmaři tomu vdechli určité kouzlo. To kouzlo ale nabízí hlavně zmíněný film, s knihou se to má nepatrně jinak. Je psaná sice poutavě, dovede vtáhnout, ale rozhodně to nepatří mezi nějaký stylistický skvost. Samozřejmě je to pořád "kniha mého dětství", ale radši si pořád poslechnu desku nebo pustím film. Vlastně stačí klidně i tu filmovou znělku.

  Torgal

  18.08.2016

  Keď ma čitateľská výzva nasmerovala k obráteniu sa ku knihám môjho detstva, ako prvý ma okamžite napadol Winnetou. Táto kniha bola pre mňa absolútne zlomová. Kým som Winnetoua nedostal ako tretiak na základnej škole k Vianociam, čítal som maximálne tenké rozprávkové knižky s množstvom obrázkov. A zrazu to bol ON, takmer štyristo strán textu takmer bez ilustrácii. Po počiatočnom rešpekte som skúsil aspoň úvodnú kapitolu menom Greenhorn. Vtipný opis čoho všetkého je schopný zelenáč na Divokom západe ma totálne pohltil a do knihy sa okamžite zažral. Táto kniha mi otvorili dokorán brány literatúry. Kvôli tomu, aby som sa dostal k ďalším dielom som sa zapísal do knižnice, z ktorej som si potom vypožičal kopec ďalších kníh. Trilógiu Winnetou som nakoniec prečítal štyri krát a toto číslo som prekonal už len s Pánom Prsteňov o pár rokov neskôr. A neostalo len pri čítaní. Ja a moji kamaráti sme mali v šľachetnom Winnetuovi a čestnom Old Shatterhandovi veľké vzory, ktoré formovali náš duševný vývoj. Za týchto okolností žiadne iné ako maximálne hodnotenie neprichádza do úvahy. 10/10

  ivoiro

  31.07.2016

  Prostě srdce a záležitost, návrat do svého mladí. TYtong knihy je možné číst stále dokola.

  Airin

  22.07.2016

  Tahle kniha je prostě srdcovka!!!
  Příběh byl napínavý od začátku do konce! Nebyla kapitola, která by mě nebavila! Neustále se něco dělo, ostatně jak je tomu na Divokém Západě v mayových příbězích pořád.
  Styl autorova psaní je nepopsatelný! Dokáže velmi barvitě a zaujatě popisovat prostředí, ve kterém se naši hrdinové nacházejí, že ani nemám chuť tyto pasáže přeskakovat (což u některých knih dělám)
  Ještě u žádného autora se mi nestalo, že bych během čtení příběhu nepřeskočila ani jednu větu! A najednou narazím na sérii Vinnetoua a hleďme, takový autor se opravdu našel!

  Co dodat? Prostě dokonalá kniha po každé stránce!
  “HOWGH!“ Domluvil jsem!

  KatkaMosová

  05.06.2016

  Úžasná kniha, už jsem četla snad milionkrát, a pořád mě baví!