Hvězdy proti hvězdám (Americká občanská válka 1861–1865) PDF, ePub, Kindle

By | 06/25/2018

Hvězdy proti hvězdám (Americká občanská válka 1861–1865)

Americká občanská válka 1861-1865

Kniha známého autora literatury faktu popisuje příčiny, průběh a činy hlavních protagonistů americké občanské války z let 1861-1865.
Autor rozdělil text do částí podle jednotlivých roků války. Tomu předchází obsažná úvodní kapitola, která vysvětluje příčiny konfliktu, dále hospodářské a politické poměry Unie a první známky nepokojů v jižanských státech. Na druhé straně popisuje postoje Severu a úlohu významných osobností, z nichž vyniká postava prezidenta A. Lincolna. Další kapitoly pak probírají jednotlivé roky občanské války, její hlavní události a zejména úlohu vojevůdců obou znesvářených stran. Zásadní otázkou zůstávají postoje k otroctví a řešení tohoto problému až k Lincolnově deklaraci o jeho zrušení. To ovšem neznamenalo konec války, ale naopak její další vzplanutí. Autor následně podrobně popisuje vzrůstající úspěchy Severu až do r. 1865, kdy došlo k definitivní porážce jižních států a posléze (r. 1866) k vyhlášení zákona o občanských právech (zákon se nevztahoval na Indiány). Závěrečné kapitoly jsou věnovány úsilí A. Lincolna o vyrovnání vzájemných vztahů obou stran a vývoji situace po zavraždění prezidenta v r. 1865. Autor také věnuje nemalou pozornost účasti Čechoameričanů v bojích na straně Severu. Text doprovázejí četné kresby a fotografie a na závěr chronologický přehled akcí válečného námořnictva.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Hvězdy proti hvězdám (Americká občanská válka 1861–1865) zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Hvězdy proti hvězdám (Americká občanská válka 1861–1865) (0.00 EUR)


Stažení Hvězdy proti hvězdám (Americká občanská válka 1861–1865) zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Epocha (ČR, od r. 1989)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (0)