Husitský král II PDF, ePub, Kindle

By | 07/04/2018

Husitský král II

V druhém svazku románu jsou tři další výjevy z velkého dramatu. Srážka Jiříka s katolickým duchovenstvem vedeným bojovným kanovníkem Hilariem r. 1465, potom válečné tažení do Rakous, kam jde Jiří s armádou, jež je jen maličkým stínem slavných vojsk husitských, na pomoc Ferdinandovi III. proti vzbouřivší se Vídni a posléze odboj Vratislavských proti králi, odboj, v němž už jde o celistvost české koruny. I tento díl je pro národpoučnýmobrazem,vylíčenímonoho poklesu sil ve hnutí tak mohutném, jako bylo kdysi hnutí husitské. Tento svazek zůstal nedokončen a je zároveň poslední prací Jiráska.Kniha v českém jazyce!


Stažení Husitský král II zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Husitský král II (0.00 EUR)


Stažení Husitský král II zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , Státní nakladatelství (Praha)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  lampernaqui

  07.07.2015

  Dočtený i druhý díl, který je vlastně posledním románem (nedokončeným) pana Jiráska. První část se mi sice líbila více, ale i tak se jedná o slušný historický román a kupodivu jsem se i orientoval kdo je kdo, což je u české historie u mě problém. Každý má tři jména, pochází já nevím odkud a pokud možno, tak si to jméno párkrát za život změní. Pokoušel jsem se přečíst knihu od paní Vaňkové, ale bohužel, tam jsem se ztrácel. Díky Vondruškovým detektivkám jsem však zase dal české historii šanci a vyšlo to.

  eraserhead

  04.08.2014

  Ve druhém svazku románu se zdá, jakoby Jirásek úplně odskočil od předchozích kapitol, opustil spoustu postav, seznámil nás se spoustou jiných postav, v novém prostředí, nové zápletce, nových událostech a minimálně v prvné půlce knihy na vše předešlé zapomněl. Není to však nijak na škodu, i když tažení na Vídeň je po jisté době již trošku únavné (a pravděpodobně to knihu stálo čtvrtou hvězdičku). Ve druhé půli se naoko vše vrací do starých kolejí, osudy některých hrdinů předcházejícího svazku jsou rychle uzavřeny, příběh již zcela opouští husitský a vlastně i (tehdy se rodící) českobratrský nádech a sledujeme již jen hroutící se osudy jednoho krále s nějakým pozitivnějším závěrem v nedohlednu (kniha končí jakoby nedopsána, snad tomu tak opravdu bylo, přesto v přesný okamžik). I zde Jirásek pokračuje v líčení postav a charakterů tak, jak byly, i s tím, že např vztah podobojníků k ostatním je stejně nepřátelský, svým způsobem stejně utlačující, výsměšný a "rasistický", jako ostatních k nim, což jen snižuje jejich auru kladnosti a hrdinskosti. Čím více Jiráska čtu, tím více si zamilovávám věci, které jsou na něm kritizovány asi nejvíce – jeho popisy. Z čehož vychází opravdu kvalitně vystižené a popsané charaktery a popisy (zde bývalý kat Šimon, opravdu kvalitní postava). Zajímavostí je, že tohle poslední kniha, kterou Jirásek napsal.

  Atuin

  12.10.2013

  Jiráskův román o Jiříkovi z Poděbrad ( a to oba díly) patří mezi jeden z nejlepších v jeho tvorbě, protože, přes laskavost k Jiříkovi, ukazuje právě ony slabiny neúspěchu onoho panovníka. Ať už s malým či větším úmyslem se podařilo autorovi rozbrnkat nejen plejádu emocí, ale taky dost sarkastistických narážek Druhý díl je tím zajímavější, že zde se objeví onen střet zájmů, onen konflikt mezi královým pojetím politiky a přijetím jeho návrhu jak v církvi tak u císaře.