Hrdina obou pólů PDF, ePub, Kindle

By | 03/19/2018

Hrdina obou pólů

Románový životopis Roalda Amundsena. Cestovat se dá mnoha nejrůznějšími způsoby. V neděli lze jít na dalekou procházku za město. V létě si člověk rád vyjede na sta kilometrů daleko, aby se potěšil krásami krajin. Obchodníci jezdívají za svým povoláním do ciziny, po pevnině i za moře… Ale není mnoho těch, pro něž je cestování těžkým a vyčerpávajícím zaměstnáním, které sice přináší i slávu; také však jim bývá na jejich cestách v patách sama smrt… To jsou ti, kteří necestují po vyježděných cestách, nýbrž mířívají právě tam, kde vůbec není cest, kde kraje jsou pusté a neobydlené, kde podnebí je nepředstavitelně mrazivé, plné bouří a vichrů… Velikou postavou mezi dobyvateli neznámých končin a objeviteli jejich záhad je právě Roald Amundsen, slavný seveřan, který spatřil jižní i severní pól – což se před ním nepodařilo nikomu a po něm sotva desítce lidí.
Mladí čtenáři jistě znají to slavné jméno a vědí, co všechno Amundsen na svých cestách objevil. Ale autoru této knížky nezáleželo ani tak na tom vypočítat znovu všechna Amundsenova objevitelská vítězství. Spíše chtěl ukázat na příkladu velikého polárníka, jak to lze udělat a jaké odhodlání musí člověk v sobě mít, aby prosadil a uskutečnil své mladé sny, aby vynikl v lidské společnosti a dovedl jí přinést v oběť i život, žádají-li to zájmy pravdivého poznání a celého vývoje lidstva.

1. vydání.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Hrdina obou pólů zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Hrdina obou pólů (0.00 EUR)


Stažení Hrdina obou pólů zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Doležalovo nakladatelství
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  Melanka

  10.10.2017

  Zajímavá, ale bohužel pro mládeš psaná již zastaralým jazykem.