Hoši od Bobří řeky PDF, ePub, Kindle

By | 06/27/2018

Hoši od Bobří řeky

Hlavní postavou je vedoucí Rikitan, který dá dohromady partu dvanácti chlapců. Každý je jiný, ale všichni se vzájemně dobře doplňují. Rikitan pro ně vymyslí program, který je vede k fyzické i psychické zdatnosti. Zamilovávají si přírodu, podle zálesáka Roye loví bobříky a aniž si to uvědomují, stávají se čestnými hochy a skvělými kamarády. Ve své klubovně Bobří hrázi i v přírodě spolu prožívají nesčetná dobrodružství.Kniha v českém jazyce!


Stažení Hoši od Bobří řeky zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Hoši od Bobří řeky (0.00 EUR)


Stažení Hoši od Bobří řeky zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Hoši od Bobří řeky (1.)

  Žánr:
  Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Blok, Olympia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (95)

  Přidat komentář

  Elisabeth9

  29. ledna

  Krásná kniha, přečetla jsem za dva dny. Věřím, že budu číst svým synům a splníme si co nejvíce bobříků. Připomnělo mi fajn táborová léta, byť v 90. letech, stany, bojovky, přátelství, překonávání přírodních podmínek a nepohodlí k utužování těla i ducha.

  hrosik3

  27. ledna

  Čtivá knížka plná laskavosti,objevů a dobrodružství. A hlavně kamarádství.

  Květinka008

  18. ledna

  Krásné ideály… No, měla jsem se narodit v jiné době než v této, vím to.
  Nicméně mi na foglarovském pojetí vadí jedna věc – výhradně CHLAPECKÁ dobrodružství a tím (zřejmě nepřímo) založený šovinismus v českém skautingu.

  iam_librarian

  16.11.2017

  Knihu jsem četla poprvé až nyní v dospělosti se svým synem. Příběh je úžasně inspirující. Kéž by takoví hoši byli mezi mladými i dnes. To už je, asi, ale jen říše fantazie. Moc si přeji, aby si z této knihy vzal můj syn ponaučení. A bude-li alespoň o něco lepším chlapcem než druzí, bude to pro mě velkým vítězstvím. 🙂 Děkuji, pane Foglare. 🙂

  Isew

  18.09.2017

  Přečteno s osmiletou dcerou. Byla nadšená, stejně tak i já. Přemýšlela jsem u toho, jak hodně se změnila doba. Nevím, jak by dnes dopadl Rikitan, kdyby oslovil dva malé hochy, scházel se s nimi a pozval je na výlet. Dřív mi to nepřišlo divné, teď dost. Dcera na to sama upozornila a říkala, že je to nebezpečné. Že by sama s nikým cizím nikam nešla. Divná doba. Strach nás obstoupil a bojíme se jeden druhého. Předem čekáme od cizích špatnost. Dřív si děti hrály samy, dnes jsme dětem stále za zády a dohlížíme, jestli se jim něco špatného neděje. Tudíž asi těžko polezou na strom a rozbijí si koleno, proběhnou močůvkou a budou nelibě páchnout pár dní, vyválí se ve skelné vatě nebo polezou na stoh a bude je to všude škrábat. Mně by to chybělo, ale ony ani neví, že o něco přichází. Alespoň, že jsou tady Foglar, Seton a probouzí v nich touhu po dobrodružstvích.

  Damato

  10.09.2017

  Tak takhle nějak si představuji ideální nedělní ráno. Partner odjel na ryby, vnučky dnes zůstaly doma(odpoledne se mi bude stýskat,ale teď je to prima), pročitám v posteli komentáře DK a narazila jsem na tuhle krásnou knížku,kterou určitě doma máme. Ale kde? Cestou do trochu smutného,opuštěného détského pokoje ( je hrozné,jak je tady naklizeno…a smutno.. kluci se uz odstěhovali do svých DOMA a já tady jak pako každý čtvrtek uklízím a z dálky poslouchám…Mamí,mám hlad,kde mám to triko na fotbal,….jak vyprala,dyť bylo úúúplně čistý,měl jsem ho párkrát…jé mami,kam jsi mi zas dala …. Jak bordel,tady není bordel,my se v tom orientujeme,protože inteligent zvládne zmatek, mami nepruď a zavři prosím dveře…no,ale ty dveře zavři zvenku,matičko,zvenku…) Při ozvěně těchto vět se slzama v očích najdu v jejich knihovně tuhle knihu ,cestou zavolám partnerovi,jestli náhodou už nejede dom a když se dovím,co jsem chtěla .. že přijede až odpoledne, zapadnu zpátky do postele s touhle knihou a už se těším,jak se ponořím do jejich spravedlivého a milého světa. No existuje lepší nedělní dopoledne? Mimo jiné,když jsem foglarovky četla poprvé,vedli jsme si s kamarády kroniku i s obrázky( protože jsem byla jediná holka musela jsem ji psát já a kluci se tam akorát podepisovali otiskem prstu,kroniku jsme měli schovanou nad topením v sušárně paneláku, kdepak ji je asi konec.) měli jsme tam i vystřižky z časopisů Ohníček a Sedmičku pionýrů, dnes bych za to platila zlatem. Áchjo.

  Jana283

  22.08.2017

  Jak píše Kapr – bible mého dětsví. Ale nesouhlasím, že od 5 do 15 let. To se dá číst pořád!
  Jedna z mála front, kterou jsem byla ochotna v životě vystát byla v roce 1990 na podpis J.F. do této knihy. Společně s koncertem Karla Kryla jedny z nejhezčích chvil porevolučních dní… Omlovám se za trochu nostalgie….

  frantisek8863

  21.08.2017

  Knihu hodnotím s určitou nostalgií, byla úžasná, dobrodružná, vtipná, místy i strašidelná, plná optimismu, nadšení, čestnosti, soudržnosti a skutečného přátelství. Návody na hry, jak smysluplně trávit čas, jak se fyzicky, psychicky a morálně posílit a ideály které mě po dočtení zahřály u srdce. Po přečtení několika Foglarovek mě trochu mě mrzelo, že jsem se jako dítě minul se skautingem o pár let.

  kapr

  18.08.2017

  Bible i kuchařka pro čtenáře velmi zhruba od 5 do 15 let, které si ale rád přečte i každý, kdo z tohoto rozmezí poněkud vyčnívá. Epochální, ba přímo ikonické dílo. Určitě je lepší si tuto knihu přečíst, nežli na ní číst recezne. Vždycky se rád do této knihy znovu začtu, i když je určena pro poněkud mladší ročníky.
  Předpokládám, že po příštím přečtení tento komentář ještě doplním.
  (Psáno v pátek, dne 18.srpna 2017.)

  NaiTenshi

  13.08.2017

  Moje první přečtená foglarovka, která mě přivedla ke skautingu. Už je to hodně let, musím ji zase trochu oprášit…

  oskli

  10.07.2017

  Konečně přišel den, kdy jsem otevřela při večerním čtení svému šestiletému synovi první Foglarovku. Pravda, nepřišla mi to takové pecka, jako když jsem byla malá, ale syn si knihu moc užil. Mně trochu vadil důraz na 100% úžasnost hochů od Bobří řeky, špatnost "obyčejných hochů" a nadpozemská adorace Rikitana, stejně tak stupňování napětí je pro dospěláka hodně úsměvné… ale i tak je kniha krásná a syn by do Sluneční zátoky odjel nejradši hned 🙂 Pokračujeme Záhadou hlavolamu 🙂

  Mistr119

  07.07.2017

  Ta knížka mě tak dostala, že jsem v mládí zakládal partu Bobří vlajka. :))

  Mgr.

  05.07.2017

  Rád na tuto knihu vzpomínám…

  novecento

  27.06.2017

  Dobré knihy se mají číst opakovaně. Patří mezi ně i Foglarovi Hoši od Bobří řeky. Nejlépe je ale, před tím si projet cyklostezku kolem řeky ze Světlé nad Sázavou do Ledče nad Sázavou a nasát trochu foglarovské nostalgie. Kolem,,rozsypaných čertovských kamenů,, v úseku řeky s názvem Stvořidla přijedete na dnes již spíše ,,pietní Sluneční zátoku,, kde Jaroslav Foglar v létech 1925-1945 tábořil se svým skautským oddílem nazvaným Pražská Dvojka.
  Z knihy: Je to kraj lesů kopců a skal. Středem se vine řeka, místy jsou velké balvany v řečišti s písečnými břehy. Má jasnou a průzračnou vodu a čisté dno (to již dlouho bohužel není pravda). Konečně se hoši přece dočkali, že večer rozhodil své stíny. Z lesa vyběhla tma a od řeky se přivalila vodní vůně. Oheň se brzy rozhořel..V lese vykřikla vrána a naproti volal chřástal. Na Bobří řece se dělala velká kola, rozjížděla se v rákosí a mizela v břehu. Ospalá ondatra naproti sklouzla do řeky. Nad vodou tančila barevná šídla. A v šumot řeky doléhal z dálky zpěv odcházejících chlapců. Bylo je slyšet méně a méně, slábl…až utichl docela.

  mysiouxsie

  26.05.2017

  Tuhle knihu jsem měla jako malá holka moc ráda. Líbilo se mi, jak se z unuděných kluků, kteří bezúčelně blbnou, pomalu stávají chlapi..
  Nevím, do jaké míry může Foglarovo povídání nadchnout počítačem vychovanou mládež..ale myslím, že v době, kdy ve spoustě rodin chybí pořádné mužské vzory a mnohdy i dospělí mladíci stále neví co se sebou, má tato kniha v literatuře pro děti své místo.

  galadrielin

  04.05.2017

  Když jsem loni sjížděla Sázavu, jejíž okolí zkrátka nejde popsat jiným slovem než "malebné", neustále jsem přemýšlela, kde asi měli hoši svůj tábor. Hned po návratu mi to nedalo a s obrovskou chutí jsem knihu zhltla na posezení. Ani po letech neztrácí své kouzlo.

  EvikU.

  07.04.2017

  Kniha mého dětství. A ač spisovatel psal spíše pro kluky, mě jako holce se knihy také moc líbily.

  essterkaa

  23.03.2017

  Hoši od Bobří řeky patří k nejoblíbenějším knihám mého dětství. Kniha skvěle ukazuje skautské zásady a do značné míry jsem se jí i inspirovala ve vedení skautské družinky. Vřele doporučuji! 🙂

  LideCtete

  13.03.2017

  Přečetla jsem ji ve dvanácti letech na prázdninách u dědečka, četla jsem bez přestávky od odpoledne až do rána; do světla na stropě narážela veliká můra a já měla hrozný strach, že za dveřmi číhá Zelená příšera… V žádné jiné knížce jsem nenašla tak reálně popsanou touhu městského dítěte opustit civilizaci a vydat se do své Sluneční zátoky.

  Čtenářský požitek umocnil fakt, že šlo o vydání z roku 1941 s dokonalými ilustracemi Zdeňka Buriana.

  estrellka

  04.03.2017

  Kniha o přátelství. Kniha mého dětství. Kniha, ke které jsem se po letech vrátila. A i po těch letech se mi líbila a ráda jsem se znovu začetla do dobrodružství mladých chlapců.

  NeradovaKatka

  14.02.2017

  Kniha mého dětství a i když jsem žena, dobrodružství napsaná Jaroslavem Foglarem mě lákala a bavila. Ráda se k těmto knihám vracím i po letech.

  Džerkys

  02.02.2017

  Kniha mého dětství…

  hanak_v_exilu

  23.01.2017

  Jaroslav Foglar napsal spoustu skvělých knih, ale Stínadelská trilogie a Hoši od Bobří řeky ční nad všemi. Aniž bych to při prvním otevření věděl, po dočtení jsem o tom nepochyboval. Víc než kdy jindy jsem zatoužil přidat se k podobné partě a zažít všechna ta dobrodružství. Nikdy se to nestalo, ale bobříky jsem lovil poctivě. Bohužel tuším, že bobřík mrštnosti bude navždy mimo můj dosah.

  Barabook

  08.01.2017

  Hezká knížka která dává i ponaučení.

  tatafa

  07.01.2017

  Krásná a velice čtivá kniha o přátelství, ze které by se myslím měli povinně učit všechny dnešní děti. Mám pocit, že spousta mouder a zásad z této knížky u dnešních mladých lidí není a je to veliká škoda. Ke knížce jsem se sice dostala až v loňském roce, ale už teď se k ní hodlám vrátit. Vřele všem doporučuji!!!

  Katuska88

  21.12.2016

  Neuvěřitelné, že kniha poprvé vydaná v roce 1937 může mít takovou myšlenku i po osmdesáti letech.
  Četla jsem podruhé po mnoha letech a nádherně si zavzpomínala na své dětství a na vlastní zážitky z našeho "moderního pionýrského" oddílu.
  Brilantní četba.

  haki34

  18.11.2016

  Az na to , ze mi tam chybali dievcata, vyborna kniha !! Nemohla som sa od nejmodtrhnut strasidelny/hrdinsky pribeh Roya by namotal asi kazdeho… A vidina dobrodruznych prazdnin- hura do Slnecnej zatoky a podho lovit bobrikov !!! Zelena prisera ma zo zaciatku vydesila, ale postupne mi zacalo svitat.. Bobrik odvahy a stary mociar – asi som rada ze som podobnu cestu neabsolvovala ;))
  Ano, v dnesnej technickej materialistickej dobe smiesne, ale myslim ze aj malym tabletovo-PC zavislakom by sa taka romantika s napinavou hrou pacila.. A ako bonus parta vernych kamaratov, velkac s gitarou a mesiac v splne nad totemom !!!
  E

  Plútarchos

  02.11.2016

  Tato kniha je z kategorie "Moje nejoblíbenější kniha dětství" takže ji zjevně musím ocenit 5 hvězdičkami, přestože již dnes nepatřím do její cílové skupiny čtenářů. Ale i dnes, po jejím přečtení již v pokročilém věku, musím říct, že neztratila nic ze svých kvalit. Pan Foglar svými třinácti bobříky, Rychlými šípy, dobrodružnými příběhy o kamarádství a ušlechtilosti jistě ovlivnil, tak jako mne, několik generací mladých chlapců a dívek, kteří zatoužili prožít stejná dobrodružství ve svých klubech a oddílech. Pamatuji si jak jsem jako chlapec těžce sháněl a hltal foglarovky v 70. letech minulého století! Byla to nežádoucí literatura pro mladé pionýry.

  jerry04

  30.10.2016

  Je to skvělá kniha, taky jsem skaut a chtěl bych, aby to u nás vypadalo stejně.

  Zikus

  27.10.2016

  Už od začátku mě zajímalo, co je vlastně Rikitan zač. Žádnej osobní příběh, prostě se tam jen tak objeví a nazdar. Pak jsem si ale uvědomil, že Rikitan je sám Foglar.