Holubí pošta PDF, ePub, Kindle

By | 05/25/2018

Holubí pošta

Další vydání jedné z nejoblíbenějších knih anglického spisovatele Arthura Ransoma. Prázdninový příběh skupiny dětí, Vlaštovek a Amazonek, Dicka a Dorotky, kteří chtějí pomoci kapitánu Flintovi a hledají ve starých dolech zlato. Důležitou roli přitom mají i jejich poštovní holubi, a i díky nim nakonec všechno dobře dopadne, i když jinak než se předpokládalo.Kniha v českém jazyce!


Stažení Holubí pošta zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Holubí pošta (0.00 EUR)


Stažení Holubí pošta zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Vlaštovky a Amazonky (6.)

  Originální název:

  Pigeon post (1936)

  Žánr:
  Dobrodružné, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Toužimský a Moravec
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (11)

  Přidat komentář

  vlad6485

  10. března

  Jako dítě jsem přečetl všechny jeho knížky vydané v bývalém komunistickém Československu. Bylo to pro mne neuvěřitelné dobrodružství plachtit v duchu s Vlaštovkami prožívat jejich příběhy. Teď po padesáti letech plus mám anglicky mluvící vnučku, která miluje číst. Je dnes velice těžké najít zajímavé a literárně hodnotné knihy. A najednou mne napadlo, co já četl jako kluk. Pamatoval jsem si jen jméno “Holubí pošta” a “Vlaštovky”. Ve vaši databázi mě i vyskočilo jméno autora, které jsme tehdá vyslovovali trochu jinak, ale byla to záruka dobrého čtení. Skoro něco jako bych ho nazval anglicky psaný Jaroslav Foglar. Hned zítra se půjdu podívat po jeho knížkách a budu zvědavý, budou-li tak úchvatné pro ní jak pro mne.

  Miloslavůvsyn

  28.11.2016

  A ještě napíši, že díky této knize jsem udělal zkoušku z anorganické chemie hned napoprvé. Studoval jsem sice technický obor, avšak nikoli přímo chemii, a tak z chemie jsme měli pouze dvě zkoušky: 1) z anorganické a analytické chemie v jednom, a 2 z organické chemie.
  A při zkoušce z anorganické chemie přišla řeč na lučavku královskou a na to, že v ní se rozpouští skoro všechno, avšak pokud jde o zlato, rozpustí s jenom v lučavce královské a v ničem jiném.
  A právě tohle jsem věděl díky Holubí poště.

  Miloslavůvsyn

  28.11.2016

  Tahle kniha je nádherná, ale kdo ji četl ve starém překladu, tomu se ten nový nemůže líbit. Když si jednou člověk zvykne na jméno "Tralaláček", už se mu nelíbí Zmačkanec nebo Zmačkaný klobouk. V menší míře to platí i pro "Bob Pokryvač" ze staršího překladu, které je hezčí než Lamač Bob (i když tady je to možná jen zvykem, zatímco u toho Tralaláčka je to kouzelné). A také jsem si zvykl na "Timotej" ze starého překladu místo "Timothy" z nového, ale i to je možná jen zvyk.
  Že místo Vlasty ze starého překladu máme v novém překladu Nancy, to není ani hezčí, ani méně hezké, ale prostě jméno Tralaláček, jak je v knize zván Timotej, dokud ještě nevíme, že je to on, to jméno má své kouzlo. Tím, že v druhém překladu to jméno nebylo možno použít, protože by se řeklo, že překladatelka Wolfová pouze ukradla nápad překladatele Štěpána Lanera, ztratila ta kniha nejméně čtvrtinu svého kouzla oproti prvnímu překladu.
  To je můj názor, který však nikomu nevnucuji.

  AshlinkaV

  04.08.2016

  Další super a napínavá knížka od Ransoma. Škoda, že jsem je neobjevila už jako dítě. Ale i když je poslouchám jako dospělá (manžel je čte synovi – byly to jeho oblíbené knihy z mládí), tak jsem si je hned zamilovala.

  Daydreamer

  06.03.2016

  Holubí pošta je pro mne další z báječných Ransomeových knih. Úžasné dobrodružství – hledání zlata a ovšem Timothy, na to se nedá zapomenout :-). A je zde nakonec i kapitán Flint, jehož postavu mám také moc rád 🙂
  Jen bych ještě rád dodal k názoru výše nade mnou(Miloslavuvsyn), že jsem, i když staršího data narození, upřímně rád, že se mi do ruky dostala až ona novější verze překladu. Opravdu bych nechtěl číst mé oblíbené hrdiny s počeštělými jmény…to tedy opravdu ne.

  woodward

  18.08.2015

  Zmačkanec, co nebyl pásovec, nemá chybu. Další nádherný příběh; ovšem tentokrát je místy třeba dost pozorně sledovat některé cesty a výpravy na vložené mapce.

  Bránolog

  07.01.2015

  Já mám holt pro Ransoma slabost už od dětství a jsem rád, že mne neopustila ani ve středním věku. Navrch na rozdíl od Foglara tento pán neobtěžuje popisem "opálených svalnatých chlapeckých lýtek".

  Ronin Roujin

  03.07.2013

  Jedna z nejoblíbenějších knížek pro kluky cca na prvním stupni základky

  Dandy1966

  13.10.2012

  Úplně první knížka tohoto autora, kterou jsem četl (jestě jako děcko) a hned se do ní zamiloval.

  Ikkju

  11.10.2011

  Výborný díl – hledání zlata, tajné jeskyně, chemie. "Pásovec Timothy" byl sympaticky nesympatický x)