Herzog PDF, ePub, Kindle

By | 06/20/2018

Herzog

Literárny vedec profesor Moses Herzog je na pokraji úplného nervového zrútenia. Konflikty medzi ním a spoločnosťou, jeho najbližším okolím a v ňom samom sa vyhrocujú a on cíti, že musí definitívne uzavrieť istú epochu života. Príznaky ťažkej psychózy sa u Herzoga prejavujú skladaním skutočných aj imaginárnych listov rôznym adresátom (od testinej až po prezidenta Spojených štátov), ale i častými a nepremyslenými útekmi raz od milenky, inokedy od priateľov, a napokon nepodareným dobrodružstvom s revolverom. Ústredným psychickým problémom Herzoga je stroskotané manželstvo, ale spolu s ním akoby skrachoval celý svet: Bellow prostredníctvom svojho protagonistu zúfalo bojuje o záchranu svojprávnosti individuálneho ja pred bezduchou uniformitou, ktorá naň dolieha zo všetkých strán, skúma otázky slobody konania a osobnej zodpovednosti človeka a predovšetkým neriešiteľnú dilemu intelektuála, ktorého existencia závisí od fungovania komplikovaného mechanizmu mnohonásobných zviazaností a konvencií, čo udržujú pri živote modernú spoločnosť, a ktorého práve táto mnohonásobná zviazanosť ubíja. Je takmer príznakom alebo chorobou našich čias, že človek zlyháva vo svojich najsúkromnejších vzťahoch a najzúrivejšia búrka lomcuje jeho mikrokozmom práve tam, kde by podľa zákonov prírody mal nachádzať stabilitu a ochranu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Herzog zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Herzog (0.00 EUR)


Stažení Herzog zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Herzog (1961)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Petit Press (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  Crimble

  19.04.2017

  Asi je troufalost hodnotit hvězdičkami knihu, ve které jsem se někdy trochu ztrácel… Ale beru to jako svůj dojem, nikoli něco "objektivního". Přiznávám, že mne Bellow mnohdy dostal svojí intelektuálštinou, filozofií – někdy jsem prostě nebyl schopen ty těžké košaté myšlenky vstřebat. Ale přesto ve mne tohle dílo zanechalo pozitivní dojem, postava nepraktického mudrce Herzoga je neodolatelně sympatická a jeho různé tragikomické eskapády především se ženami mne chvílemi královsky bavily.

  Janek

  26.11.2016

  Mám ráda psychologické romány, mám moc ráda filozofii (zapracovanou v literárních příbězích), ale tohle mi prostě nesedlo.

  adrianna0305

  23.05.2016

  Příběh to byl dobrý, ale proč musel být obalen tolika zbytečnými žvásty :-(( Ta pomatenost Herzoga byla patrná i bez těch slavných "dopisů". Na 100% vím, že tuhle knihu už nikdy neotevřu.

  skocka

  26.01.2016

  Citala som to v originale ako povinnu literaturu, ale ani na dvakrat som sa nedostala cez polovicu. Na mna prilis pomale a natiahnute.

  Honzeecheck

  15.10.2014

  Po všech těch škvárech co poslední dobou čtu jsem zase jednou dostal chuť, dát si nějakou tu "vyšší" literaturu. Herzog je nepříliš dějový román o židovskym intelektuálovi, kterej po náročnym rozvodu trpí existencioonální krizí s níž bojuje psaním dopisů různým (často už dávno mrtvým) lidem, které ale nakonec nikdy neodešle. Přiznam se, že polemiky s filosofskejma teoriema např. Kierkegaarda, Shapira, Nietzcheho a mraky dalších o nichž jsem doteď ani neslyšel, jsem nepobral. Kromě týhle linie je v knize naštěstí spousta zajímavých dialogů, scének z minulosti a poměrně srozumitelných úvah o životě (a smrti) v západní společnosti. Problémy mam hlavně dva – jednak se nějak nedokážu vcítit do tragédie stárnoucího člověka, který netrpí nouzí hmotnou ani citovou (natož sexuální), jednak mi vadí přehnaný důraz na židovství. Věřím, že jsou všichni lidi stejný a zdůrazňovat tolik odlišností židů (i když je to samozřejmě pohled zevnitř) je až téměř rasistický 🙂

  kika 13

  14.11.2012

  Silně psychologický román,smutné čtení.