Gilgameš PDF, ePub, Kindle

By | 06/29/2018

Gilgameš

Příběhem o Gilgamešovi se začínají dějiny světové literatury. Celý epos ani dobu jeho vzniku neznáme. Kromě malých zlomků se zachovala až jeho poslední asyrská verze z knihovny krále Aššurbanipala.
Ke stému výročí objevu asyrských fragmentů vyšel slovenský překlad, přeložili prof. dr. Lubor Matouš a dr. Vojtech Zamarovský (Tatran, 1972)

1. vydání
Pro toto vydání převyprávěl Vojtech Zamarovský
Kniha v českém jazyce!


Stažení Gilgameš zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Gilgameš (0.00 EUR)


Stažení Gilgameš zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Poezie
  Vydáno: , Mladé letá
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (16)

  Přidat komentář

  BarboraZ

  31. ledna

  Jedna z mých oblíbených knížek z dětství. Líbí se mi jakým jazykem popisuje autor dávný hrdinův příběh. Gilgameš sice nedosáhl věčného života, ale svými skutky si zajistil věčné jméno. Vždyť i mohutná hradba kolem města Uruku, kterou vybudoval stojí dodnes.

  EF1

  16. ledna

  Ke knize jsem se sice nedostala jako k povinné četbě, byla mi doporučena až mým vyučujícím na vysoké škole. Kniha se mi velmi líbila a i když je příběh velmi starý tak dokáže určitě zaujmout i dnešního čtenáře.

  Elsa14

  26.10.2017

  Byla to moje první kniha z povinné četby. Bála jsem se, že mě nebude bavit, ale překvapila mě. Ne že bych tuto knihu nutně potřebovala vlastnit, ale líbila se mi.

  blonde_elis

  19.09.2017

  Přečteno v rámci povinné četby, rozsahově příjemné. Celkově průměr, ale líbí se mi hlavní myšlenka díla – není možné dosáhnout věčného života, ale je možné využít čas nám zde vyměřený k vybudování něčeho, co nás přežije a co ponese náš odkaz.

  Nelíísek

  06.01.2016

  Jedna z povinných knih k maturitě .Byla jsem mile překvapena kniha se mi velice líbila na to že je tak stará nejvíc se mě asi líbila otázka věčného života . Z eposu o Gilgamešovi jsem si odnesla do života jedno: Nemůžeš najít věčný život, může si ale zachovat věčné jméno svým dílem se stanete nesmrtelným . Kdybych ji neměla jako povinnou četbu asi bych si ji vůbec nepřečetla

  t_gon

  29.07.2015

  K povinné četbě jsem se vrátil s radostí a byl jsem mile překvapen, jak moc je epos v dnešní době čtivý a chytlavý. Příjemné putování s Gilgamešem absolvujeme během odpoledne a zjistíme, jaké útrapy a strasti ho na jeho epickém putování životem provázely. Jak moc se přepracování p. Zamarovského liší od originálu (nemyslím nyní původní hliněné tabulky s klínovým písmem, na jejichž čtení bychom potřebovali bagr a vzdělaného Sumera, ale samotný přepis z dochovaných nálezů) dnes asi nezjistíme, ale s překvapením se dočteme, že stejné otázky jako Gilgameš si lidstvo klade od nepaměti (smysl bytí a nebytí, smysl života, jak získat věčný život a proč…) a evidentně si je bude klást dál, minimálně až do skonání věků, protože s odpovědí „42“ si do té doby asi nevystačíme. Potěšila i závěrečná stručná sonda do historie nálezů jednotlivých tabulek, jež vypovídá o jedinečnosti tohoto díla.

  Merlinit

  11.05.2015

  Za mých mladých let ještě Gilgameš k povinné četbě nepatřil (ano, nepatřím k nejmladším). Přes svůj věk (vyšší) jsem si ho přečetla ráda. Velmi.

  aktijnov

  04.01.2015

  Hezký starý příběh. Nevěděla jsem, že je v něm i vyprávění o potopě světa a arše. Jen trochu jinými slovy, než to člověk zná…

  Gabika56

  01.11.2014

  Přidávám se, na povinnou četbu se to četlo celkem rychle. Normálně s tím mám velký problém, protože už ze slova "povinná" se mi dělá trochu zle… 😀

  Amandaa

  05.10.2014

  Na to, že to byla povinná četba jsem měla knihu docela rychle přečtenou! 😀

  benyben

  12.10.2013

  Na povinnou četbu velmi dobré 🙂

  fellaZ

  19.07.2013

  Povinná četba ze školy a úspěch.

  Dandulka

  22.12.2012

  Nejstarší epos na světě….Nikdy by mě nenapadlo, že se mi bude líbit povinná četba! 🙂

  Dep8

  14.12.2012

  Pěkně převyprávěný nejstarší známý epos.

  elpiska

  08.11.2012

  Nejstarší příběh světa přibližuje myšlení lidí žijících v Mezopotámii. Nečetl se mi nejlíp.

  WEIL

  03.09.2011

  Legenda o Gilmanéšovi a jeho zákony, to asi první zákoník, kterým se společnost řídila a bylo to někde zapsáno.