Gauguinov život PDF, ePub, Kindle

By | 05/29/2018

Gauguinov život

Gauguin, jeden z najslávnejších francúzskych maliarov devätnásteho storočia, je taký svojrázny svojím životom, že je až klasickým prípadom individuality.
Je to osobnosť, ktorá patrí na prvé stupne do dejín maliarstva pre svoj hlboký a opojný výraz. Rozvíjal ním do nebývalej hutnosti a jasu maliarske farby a tvary. Jeho obrazy predstavujú zhustený svet. Vnáša nimi do ľudského vedomia príval svetla, priestoru a bohatých zmiešaných, teda neraz protikladných dojmov a citov svojho tvorivého srdca. Ono sa stalo stredobodom vesmíru. Vesmíru, ktorý vytváral svojimi obrazmi vášnivý maliar-samouk.
Je zvláštne, že Gauguin ušiel z parížskeho civilizovaného sveta. Odišiel žiť k primitívom do Polynézie. Tam uprostred Tichého oceánu unikol zo sveta obchodu – dlhé roky bol úspešným bankovým úradníkom a hrou na burze zbohatol – do vysnívaného, pomyselného raja. Vyhnal ho ta tlak, neodvratné volanie, aké sa v ňom držalo od detstva, ktoré strávil v Peru, naplniac si tam dušu sýtymi farbami trópov. A bolo v tom aj volanie morí – Gauguin bol niekoľko rokov námorným dôstojníkom na vojnových i obchodných lodiach. No napokon bola v tom jeho úniku aj nenávisť k malomeštiactvu i sklon nesúhlasiť s daným spoločenským poriadkom.
Všetka Gauguinova túžba žiť v prvotnom svete plným zmyslovým i duchovným životom človeka – pohana, neraz aj v biede, ale vždy v opojení snom, bola mocným doznievaním romantizmu. Lebo záľuba v exotizme, v dobrodružstve a v dejinách cudzích prostredí (Gauguin napríklad usilovne študoval staré tahitské prírodné náboženstvo) je jednou z najstálejších čŕt romantizmu. Ba z tej záľuby sa romantizmus vlastne zrodil.
Gauguin je umelec-rebel, a hoci hľadal, a na krátky čas niekedy aj nachodil rovnováhu a splnenie svojho životného sna, predsa len sa na jeho živote splnila pravda, že umelec je práca, bolesť a samota. (záložka knihy)Kniha v českém jazyce!


Stažení Gauguinov život zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Gauguinov život (0.00 EUR)


Stažení Gauguinov život zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  La vie de Gauguin (1948)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry, Umění
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (0)