Fabrika na oficierov 1 PDF, ePub, Kindle

By | 05/29/2018

Fabrika na oficierov 1

Autor Fabriky na oficierov Hans Hellmut Kirst sa narodil 5. decembra 1914 v Osterode vo Východnom Prusku. Je známym spisovateľom a dramatikom NSR. V druhej svetovej vojne sa zúčastnil na viacerých vojenských výpravách a z týchto zážitkov čerpá námety pre svoju románovú tvorbu. Po roku 1945 bol najprv internovaný a neskôr vyskúšal viacero zamestnaní: pracoval ako cestár, záhradník, dramaturg a kritik. Prvú knihu vydal roku 1950, dodnes mu ich vyšlo tridsaťtri v celosvetovom náklade dvanásť miliónov exemplárov v dvadsiatich ôsmich jazykoch.

Pre Kirsta je typický zrozumiteľný, kolportážový štýl, humorné spracovanie príbehov a ustavičné vyrovnávanie sa s tragickou nemeckou minulosťou. Vo svojej tvorbe odsudzuje falošnú ideu „kamarátstva" a jej zástancov, vojakov a dôstojníkov, ktorí sa upísali fašizmu a slepú poslušnosť, nezmyselný fanatizmus a lož nadradili nad vlastné svedomie.

Na vojnovú školu vo Wildlingene nad Mohanom, kde z mladých práporčíkov vychovávajú dôstojnícky dorast, sa začiatkom roka 1944 dostáva nadporučík Karl Krafft. Veliteľ školy generálmajor Modersohn ho čoskoro poverí osobitnou úlohou: bude mať možnosť nahliadnuť do spisov vojenského súdu, aby vypátral vraha poručíka Barkowa. Tento školiteľ, člen dôstojníckeho zboru, zahynul totiž za zvláštnych okolností. Nacizmu oddaní fanatici chcú tragickú udalosť ututlať a označujú ju za nešťastnú náhodu. Modersohn je však presvedčený, že išlo o vraždu. Nájde Krafft páchateľa? Podarí sa mu ho usvedčiť? Nadporučík pomaličky spriada nitky, ktoré ho vedú k vrahovi, a odhaľuje pritom čitateľovi drsné i humorné stránky života nemeckých vojakov, atmosféru chlapského spoločenstva v kasárňach. Nakoniec úlohu splní a vrah neujde svojmu osudu. Krafft sa však rozhodne aj otvorene vystúpiť proti teroristickému fašistickému režimu. A za toto narušenie bezchybne fungujúcej masovej „produkcie" nových fašistických dôstojníkov, za to, že sa pokúsi prebudiť vo vojakoch uspaté svedomie, bude musieť zaplatiť vysokú cenu…
Kniha v českém jazyce!


Stažení Fabrika na oficierov 1 zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Fabrika na oficierov 1 (0.00 EUR)


Stažení Fabrika na oficierov 1 zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Fabrik der Offiziere (1960)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Válečné
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  Ivan F

  29.08.2013

  Vynikajúce čítanie napísané presne tak, ako si to predstavujem, teda pútavo, hutne, s hlavou a pätou, jasnou dejovou linkou a aj medzihrami, ktoré vysvetľujú charakter jednotlivýh postáv. Román je krutou obžalobou nemeckej dokonalosti, ktorá nie je taká dokonalá, ako sa zdá na povrchu.