Dvadsať tisíc míľ pod morom PDF, ePub, Kindle

By | 06/29/2018

Dvadsať tisíc míľ pod morom

Děj románu začíná roku 1866, kdy se v anglických listech objevila zmínka o jakémsi mořském netvoru ohromných rozměrů, který napadá lodě. Tímto úkazem se zabývali i vědci. Jedni říkali, že je to ponorka a druzí tvrdili, že se jedná o dosud neznámého tvora. Nakonec Američané vyslali na moře fregatu Abraham Lincoln, která měla za úkol záhadu vyjasnit. Výpravy se zúčastnil také francouzský přírodovědec profesor Aronnax se svým sluhou Conseilem, kteří se na lodi seznámili s harpunářem Nedem Landem. Výprava byla dlouho neúspěšná, až jednou večer spatřila posádka světelnou záři vycházející kousek od lodi. Fregata se pokusila tvora pronásledovat a harpunovat. Najednou se však obluda otočila a plula ohromnou rychlostí směrem k lodi, se kterou se vzápětí srazila. Profesor Arronax, jeho sluha Conseil a harpunář Ned Land spadli při nárazu do vody. Zachránili se na hřbetě obludy, o které však brzy zjistili, že to opravdu není ryba ale ponorka. Z té vylezli čtyři muži, vtáhli je dovnitř a uvěznili v tmavé komoře. Příští den je tam navštívil jakýsi muž, který se představil jako kapitán Nemo a oznámil jim že se nacházejí v ponorce Nautilus, kterou nikdy nesmějí opustit, aby nevyzradili její tajemství. Jako nedobrovolní cestující prožili při podmořské plavbě neuvěřitelné příhody, poznali netušené krásy mořského dna a poučili se o přírodních zvláštnostech oceánů.Kniha v českém jazyce!


Stažení Dvadsať tisíc míľ pod morom zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Dvadsať tisíc míľ pod morom (0.00 EUR)


Stažení Dvadsať tisíc míľ pod morom zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Vingt mille lieues sous les mers (1871)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Sci-fi
  Vydáno: , Mladé letá
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (101)

  Přidat komentář

  Zikus

  05. března

  (Spoilery)
  Ačkoli je místy vyprávění opravdu poutavé, tak i přesto musím konstatovat, že z dvou třetin to byla poměrná nuda, ve které převládalo popisování živočišné, rostlinné a nerostné říše pod oceány a popisování toho, kudy vlastně Nautilus pluje. Také považuji za minus to, že nebyla vysvětlena minulost kapitána Nema, což mne dost zajímalo a stejně tak nebylo vysvětleno, jak se hlavní hrdinové dostali z onoho strašlivého vodního víru. Co mi ale v knize vadilo nejvíce, byla neustálá tendence posádky ve zbytečně přehnaném množství pobíjet všechna možná zvířata. Viz například: „Kapitán Nemo jich dal několik set ulovit, protože jejich černé maso je velmi chutné". Nevím, zdali se na tom nepodílel překladatel nebo zda sám Verne byl v nitru duše takový hubič, ale každopádně to není dobrý vzor pro čtenáře. Pokud to ovšem ale je práce samotného Verna, který knihu psal v 19. století, kdy na tom příroda byla ještě dobře, tak je na dnešním stavu biodiverzity vidět, kam takovéto vražedné tendence spějí.
  Když bych měl svůj posudek na knihu shrnout, tak Verne musel být skutečná bedna, protože různými údaji, ať už z přírodovědy, zoologie, techniky, zeměpisu nebo dějepisu se to jenom hemží. Příběh je sice z větší části nuda, doplněná oním masovým zabíjením zvířat, ale i tak jde o nadprůměrné dílo. Knížka je doplněná o pěkné ilustrace.

  VaskovkaG

  04. března

  Moje první Verneovka a můžu říct, že jsem nečekala, jak moc mě kniha vtáhne do děje a jak moc si dobrodružství kapitána Nema budu užívat.

  OldFirehand

  17. února

  Tak táto verneovka mi prišla dosť slabá. Prvú polovicu som sa bavil, potom to už bolo akési zdĺhavé, pre mňa nezáživné. Tento námet bol podľa mňa zbytočne natiahnutý – dalo sa to vtesnať aj na polovicu.

  Loubooker

  07. února

  Pravdepodobne prvni verneovka, kterou jsem cetl… a kupodivu, take jak pise Ivo1973, take asi nejoblibenejsi, dokonce jsem ji cetl 2x, mozna 3x?
  A ty dlouhe popisy? Tak v teto knize jsem si jich ani nevsiml, nebot to vyvazuje pestry dej, dobrodruzstvi primo na morskem dne, vyborne postavy trosecniku i fenomenalni postava kapitana Nema {mimochodem tak genialni, ze bylo jmeno pouzito J. M. Troskou}…zkratka ty popisy, to je prece klasicky Verne. Bez toho to asi nejde.
  Nejvic mi popisy vadily u Vypravy Barcasovy, ta se mi cetla nejhure, ale tu jsem cetl asi jako dvacetilety a to uz asi neni vek na verneovky.

  werewolf88

  05. února

  Jednoznačně moje top Verneovka! Kapitán Nemo mě úplně uhranul už jako kluka a byl pro mě ztělesněním těch nejvyšších lidských hodnot.
  A jak tady někdo skuhrá že popisky jsou dlouhé a bla bla a že to přeskakuje….no to snad… postřílet! .-)

  Freiherr

  13. ledna

  Mnoho pisatelů komentářů zde lamentuje nad dlouhými popisnými pasážemi. Ale právě tyto úseky jsou to, co dělá knihu originální – výborně dokreslují osobu profesora Aronnaxe, který si i v podmořském vězení bez valné vyhlídky na útěk zachoval svou touhu po poznání a zkoumání nových druhů. Knihu jsem přečetl hlavně kvůli tajemné a rozporuplné osobě Kapitána Nema, jehož původ je ale stále obestřen tajemstvím (až do konce Tajuplného ostrova). K originální verzi jsem se dostal přes Ondřeje Neffa. Jeho VOLNÉ převyprávění bohužel ztratilo hodně z mystického nádechu kapitána Nema a Nautilu.

  Mygli

  05. ledna

  Výborné scifi

  Paulus.1987

  29.12.2017

  Moje nejoblíbenější verneovka. Samotná postava kapitána Nema mě fascinuje dodnes – tajemný, vzdělaný člověk, kterému lidstvo ublížilo natolik, že se uchýlil do mořských hlubin, kde neplatí zákony společnosti, vše má svůj klid, řád a krásu. Nikdy jsem nesouhlasil s vykreslováním kapitána Nema jako záporné postavy (pro úplnost doporučuji dále přečíst minimálně Tajuplný ostrov, kde je vše vysvětleno). Dětem bych rovněž velmi doporučil audio zpracování s Radoslavem Brzobohatým a Luďkem Munzarem, nádherný poslech.

  lenka3883

  20.12.2017

  Skvělá

  85098211

  14.12.2017

  Samozřejmě výborný Verne, jako obvykle. Ale tato kniha se nečte nijak dobře, celé dlouhé stránky popisů jsem přeskakovala, protože mne nezajímaly a zdály se mi nudné. Příběh jako takový je ale vynikající, proto uberu jenom jednu hvězdičku ;-).

  Ivo1973

  10.12.2017

  První verneovka kterou jsem četl, proto asi stále nejoblíbenější.

  jani.ruzicko

  25.11.2017

  Verneovky jsou pro mě prostě nesmrtelné. I když dětství je už dávno v trapu, vždy se k těmto knihám ráda vrátím a nikdy se nezmění to, že právě Verneovy knihy jsou ty, které mě přivedly ke čtení vůbec. =)

  žanda545

  30.10.2017

  Je mi 10 let, trošku málo na tak vzdělávací knihu.Byla to moje první Verneovka.Samý tolik a tolik tý šířky a tolik a tolik tý délky a nebo řádu toho a podřádu toho.Ale jinak pěkná knížka.

  Miro.slav

  22.10.2017

  Vždy som mal slabosť pre podmorský svet, cestovanie a stiesnené priestory. Táto kniha má všetky uvedené atribúty. Musím uznať, že Verne tu predviedol naozaj perfektný príbeh, opisy prostredia a klaustrofobickú atmosféru. Klobúk dole.

  brodequin

  09.08.2017

  Pro mě je to zatím nejlepší knížka, co jsem kdy četl. A to mi bylo už asi 25. I v dospělosti si dále čtu tyto dobrodružné romány od Verna a hrozně mě to baví. Tato kniha mě strhla a byl jsem jí pohlcen až do poslední strany. Tyto edice (dle obrázku přebalu) jsou pro mě nejlepší a když k těm nažloutlým stránkám přidám ty naprosto úžasné a do příběhů zapadající kresby, tak nemůžu jinak, než se stále k Verneovkám vracet a objevovat další. Negativní stránka toho všeho je, že jsem si na ty kresby tak zvykl, že už je vyžaduji u každé knížky. 😀

  RamonVarga

  02.08.2017

  Super žůžo, dobrodrůžo.

  LuiCJ

  17.07.2017

  Moja prvá Verneovka. Veľmi emocionálna kniha. Pocity postáv tam boli opísané tak, že sa to prenesie aj na čitateľa. Pre mňa bola najstrašidelnejšia, časť ktorá opisovala tragédiu lode FLORIDA – SUNDERLAND a nakoniec aj Tributovu smrť. Od momentu kedy pána Tributa postrelili domorodci som začal cítiť neistotu. Skutočne, pocity a emócie sa dosť miešali. Príbeh bol veľmi zaujímavý. Zvraty, opisy, zážitky. Nautilus je neskutočný a celý podmorský svet Julesa Vernea. Knihu perfektne dopĺňajú ilustrácie Zdeňka Buriana. Myšlienky z knihy vo mne pretrvávajú aj teraz.

  konicekbily

  14.07.2017

  Knihou jsem byl přímo unesen! Kromě napínavého děje jsem získal spoustu poznatků o světě, nejenom o tom podmořském a mořském. A to vše ve věku jedenácti let.

  witiko

  10.06.2017

  Z dětství už si knihu nepamatuji, ale když jsem o verneovkách vyprávěl synovi, začal se zajímat o Dvacet tisíc mil pod mořem, protože ho všechno kolem moře baví. Dlouho, hodně dlouho jsem váhal a zvažoval, jestli mu nabídnout tuto starší originální verzi, nebo modernější převyprávění Ondřeje Neffa. Nakonec jsem zvolil původní verzi a udělal jsem dobře. Syn je z ní nadšený a už se těší na další verneovku. Adaptace Ondřeje Neffa neznám a nemohu tedy tvrdit, že jsou špatné, ale ze své zkušenosti mohu říct, že jeho předpoklad, že původní verneovky jsou pro dnešní děti zastaralé a nudné, neplatí. Pořád jsou děti, kteří Vernovi propadnou právě tak, jako kdysi jejich tátové…

  haWranka

  09.06.2017

  Nevím, nakolik je knize podobná rozhlasová hra Českého rozhlasu, tak jsem totiž měla možnost se s příběhem seznámit. Byla jsem naprosto nadšená! A to rozčarování – já vždycky myslela, že kapitán Nemo je srdečný milý pán. Jejda! 🙂

  Atanone

  27.05.2017

  Kniha,která mě provází od dětství. Byla to láska na první počtení a opravdu nevím,kolikrát jsem ji vlastně už četla. Kdo ví,čím mě tak chytila..asi tím,že jsem od mala toužila po dvou věcech-létat jako pták a potápět se jako ryba. Nautilus mi to umožnil.. a let v balónu mám slíbený.

  angloumene

  24.05.2017

  Moje první setkání s Julem Vernem dopadlo tak nějak všelijak. Dobrodružství samotné je opravdu zajímavé a hlavně baví. Bylo tam na mě ale trochu moc popisných informací. U většiny ryb stejně netuším, jak vypadají a to, do jakého řádu patří mi na představivosti moc nepřidá. Navíc mě občas dost otravovala zcela protlačená individualita profesorova asistenta. No naštěstí se časy mění 🙂

  rene6927

  16.05.2017

  Můj první Jules Verne. Úžasná cesta. Popis druhů všech možných živočichů a vůbec, je vskutku detailní. Super dobrodružný a napínavý. Skvělé postavy. Krásně popsaná atmosféra – situací.

  Adelajda_4

  05.05.2017

  Pamatuju si chvíli, kdy jsem knihu vzala poprvé do ruky, bylo mi 12 let a byla jsem doma nemocná. Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale pak to začalo, kniha mě naprosto vtáhla do děje, představovala jsem si, že se všemi hrdiny pluji na Nautilu a zažívám s nimi jejich dobrodružství. Od té doby se k ní ráda vracím a láska k oceánu mě také ještě nepřešla.

  Hanjimka

  22.04.2017

  Klasická kniha mého dětství. Milovala jsem Verneovky a občas se k nim vracím. Jeho vyprávění mě dokáže znova zase nadchnout.

  EvikU.

  07.04.2017

  Verneovky jsem četla ve 12 letech a moc mě bavili. Tahle jeho kniha se mi líbila asi nejvíc.

  jan14s

  23.03.2017

  Další skvělá verneovka.

  Richelle

  06.03.2017

  Krásná klasika! Doporučuji.

  TheRaven

  04.12.2016

  Jedna z klasických a vůbec nejlepších verneovek. Pro někoho možná vzhledem k množství popisných pasáží hůře čitelná, ale bez nich by nikdy nebyla tak dokonalá. Více o mém názoru na knihu v další části seriálu o Podivuhodných cestách zde: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/podivuhodne-cesty-julese-verna-zastavka-sesta-dvacet-tisic-mil-pod-morem-6926

  Hillard

  28.11.2016

  Naprostá srdcovka a základ fantasy / sci-fi. Knihu mi četla maminka před spaním a myslím si, že dokonale formovala mou osobnost. Jules Verne byl velikán a mistr atraktivních příběhů. Tuto knihu miluji ze všech nejvíce. Doporučuji i namluvenou verzi. Krásně to příběh osvěží.