Dům snů PDF, ePub, Kindle

By | 03/29/2018

Dům snů

Barvitý román ze starověkého Egypta o dívce odmítající se smířit s údělem, který ji přikazuje rodinná tradice je součástí volného historického cyklu.
Hlavní hrdinkou je cílevědomá Thu, jež je dcerou porodní báby z vesnice Asvat v poušti a zároveň vypravěčkou děje knihy. V osmi letech ji matka začne zacvičovat, aby později mohla pokračovat v její profesi. Protože ale Thu touží po vzdělání a cestování, rozhodne se změnit svůj osud. Využije toho, že do vesnice připluje slavný jasnovidec, kterého navštíví a přemluví, aby ji vzal k sobě do učení. Během plavby poznává krásy Egypta, jak si vždy přála, a dostane se dokonce až do faraonova paláce, kde se z ní nakonec stane jeho oblíbená konkubína. Dobře a čtivě napsaný román se solidním překladem, dramatickým dějem a poněkud nečekaným koncem. Jeho autorka (známá již z knihy Dítě jitra) opět potvrzuje, že starověký Egypt je nejen jejím oblíbeným historickým obdobím, ale že ho i dobře zná.Kniha v českém jazyce!


Stažení Dům snů zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Dům snů (0.00 EUR)


Stažení Dům snů zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Dům snů

  Originální název:

  House of dreams (1994)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Perseus
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  seracén

  26.04.2017

  Kniha mne mile překvapila.od této autorky je to má první a rozhodně ne poslední.Poutavé popsání krajiny i paláců Vás přímo vtáhne do děje.Hlavní hrdinky mi bylo nakonec docela líto i přes to, co provedla a těším se na druhý díl.

  nefertitji

  01.12.2016

  Kniha se mi dostala do rukou náhodou, v létě, na místním koupáku, kde je zprovozněna služba "půjč si knihu na léto". Jedná se o vyřazené knihy z knihovny. Netušila jsem, že mezi vyřazenými knihami najdu tak krásné čtení.
  Ihned jsem si obstarala druhý díl Dům iluzí a od té doby jsem se stala fanynkou této autorky a jejich knih ze starověkého Egypta.
  Úžasné čtení, doporučuji všem, kteří milují egyptské příběhy 🙂

  Ellbereth

  03.04.2015

  Velmi dobře zpracovaný příběh, který se ještě lépe čte. Knihy jsem dostala a mají své čestné místo v mé knihovně. Od autorky jsem toho četla více a tohle jsou podle mě její nejpovedenější knihy. Pokud máte rádi starověký Egypt, rozhodně doporučuji.

  braunerova

  02.01.2015

  Nádherně smutný příběh ctižádostivé dívky Thu ze zapadlé egyptské díry jménem Asvat, toužící po vzdělání a lepším životě:
  "Chci číst! Chci vědět! Chci znát věci. Chci být jako ty, Pa-ari, ne bezmocná, bez možnosti volby, odsouzená zůstat po celý zbytek života v Asvatu! Dej mi tu moc! "
  Při těchto slovech jsem musel myslet na naše možnosi vzdělávání a cestování, na naše mobily, internet a sociální sítě. Žijeme si proti tehdejším lidem jako bohové a přesto se mnozí z nás považují za chudáky.
  Příběh se odehrává v Egyptě na sklonku vlády Ramesse III., faraona 20.dynastie, moudrého vládce a schopného vojevůdce, který porazil Lybijce a vytlačil mořské národy. Inspirací bylo autorce tzv. harémové spiknutí faraonovy konkubíny Teje a jejího syna Pentavereta. Román je historicky přesný kromě událostí na konci. Původně si totiž egyptologové mysleli, že Ramesse atentát přestál bez zranění. Teprve v roce 2012 pokročila věda natolik, že se archeologové odvážili sejmout z královy mumie obinadla a zjistili, že král měl podřezané hrdlo. Mimochodem vyšetřování opravdu vedl princ a budoucí farao Ramesse IV a spiklenci vyjmenování v románu byly odsouzeni k smrti nebo donuceni k sebevraždě.

  LadyMichelle

  28.08.2012

  Moc zajímavá knížka od které se neodtrhnete

  Zuzkanka

  31.05.2012

  Moc pěkná knížka. Dobře se četla a kdybych mohla, tak ji přečtu během jednoho dne 🙂 Už jsem zvědavá na pokračování.

  Georgianna

  11.04.2011

  Tato knížka se mi líbila